PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cub 100cc egzantrik zinciri bol ustalardan yardım gerekli

sahin08
06 Mart 2014, 23:14
merhaba cup 100cc motor bakımı konusu açmıştım fakat fazla ragbet görmedi (Destek bazında) motoru topladım şimdi bi sorunum var bi şırıltı var
subaplarla az oynadım hiç değişmedi rölantide boyle tıklama zincirin sarsılması gibi
senteyi kontrol ederken egzantrik zincirinde biraz boşluk olduğunu farkettim zincir gergisi yayı sağlam alttan tıpasını söküp kontrol ettim
küçük bir not krankı değişmeden motorum eskiden rölantide soğukken kesin stop ederdi şimdi daha stabil
aklınızda kontrol etmem gereken biryer varmı ?????????

serkanADH13
06 Mart 2014, 23:37
Dostum eksantrık gergısını kontrol ettınmı takarken ?
ve bırde motorun altında 16 numara anahtar ıle acılan eksantrık gergı yayı var,
o yayın dip kısmında birde mil var gergiyi iten,
o gerginin en üst kısmında SİYAH BİR LASTIK olmalı,
o lastık yerınde yok ise oda ses yapar,

oraya lastık tak ve o yayın az daha gergın olanını tak ses kesilir,,,

http://i.hizliresim.com/wO6JJ3.jpg (http://hizliresim.com/wO6JJ3)

sahin08
07 Mart 2014, 13:51
gergi dişlisi çalışıyor gibi yani biraz geriyor, yayı çıkartmıştım fakat lastik kesinlikle yoktu onu hatırlıyorum sentede de tam çizgiyi çok az farkla (yani yarım bakla) denk getirememem bundan olsa gerek hemde ses
ustam ellerin dert görmesin yarın mutlaka kontrol edip sonucu paylaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

gergi yayını kotrol ettim mil düşmedi ama resimlerde plastik yerinde görünüyordu tornavida ile yayı itince birazdaha geriliyor yayı uzatıp yerine taktım ses devam tabi acaba sadece subap tarafını söksem piston gomlek olmadan gotursem motorcuya subaplarda sorun olup olmadığını anlayıp kontrol edebilirmi ??? işte burda tıkandım

serkanADH13
30 Mart 2014, 04:32
dostum CUB motorlarda eksantrik zincir ve gergileri o motorda STATÖR (sargı) tarafından kontrol edilir,

ve tamiri oradan yapılır,
tamir seti 15,,20 lira,
bir o kadarda işçiliği var,
yanı kısaca 50,,70 liraya ses sorunun ortadan kalkacaktır,,,