PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr 125 tekleme sorunu

ilhan007
05 Mart 2014, 03:53
Arkadaşlar iyi forumlar öncelikle, problem ise Ybr 125'imde motorda 2 gündür tekleme problemi oluyor , 20 dk sonra normal sürüşte tekleyip stop etme gibi bir durum bu, akan trafikte olduğu için riskli, yağını 2 gün önce değiştirdim ve benzin de her zaman aldığım yerden karbüratöre pislik gireceğini sanmıyorum.
aramızda bu gibi problem yaşayan oldu mu? çözüm önerileriniz nelerdir? teşekkürler.

Bilalancer
05 Mart 2014, 09:57
Senin sorunun muhtemelen pis benzin ve veya pis hava filtresi gibi. Bende 2012 ybr125esd sahibiyim. Ybr nin sorunlarından bıktım hangi birisini anlatayım. Daha 7000 oldu motorum. Debriyaj problemi yaşadım komple değişti. Arka flanş seyir esnasında kırıldı yolda bıraktı. Göstergeler arıza yaptı tamir edildi. Yolda giderken ikinci vitesten boşa düşme var. Var oğlu var hangi birini anlatayım ha ne yok dersen fren yok gidiş yok bide yakıt tüketimi yok... üç ay daha işimi görsün okuluma getirip götürsün de satıp kurtulacağım. Bir daha da yanından geçmem ybr nin. Saygılarımla.

tahsins
05 Mart 2014, 11:13
buji ve buji kablosunuda bir kontrol edin.

Salih_T
05 Mart 2014, 11:48
Senin sorunun muhtemelen pis benzin ve veya pis hava filtresi gibi. Bende 2012 ybr125esd sahibiyim. Ybr nin sorunlarından bıktım hangi birisini anlatayım. Daha 7000 oldu motorum. Debriyaj problemi yaşadım komple değişti. Arka flanş seyir esnasında kırıldı yolda bıraktı. Göstergeler arıza yaptı tamir edildi. Yolda giderken ikinci vitesten boşa düşme var. Var oğlu var hangi birini anlatayım ha ne yok dersen fren yok gidiş yok bide yakıt tüketimi yok... üç ay daha işimi görsün okuluma getirip götürsün de satıp kurtulacağım. Bir daha da yanından geçmem ybr nin. Saygılarımla.

Öncelikle teşekkürler

Herkes YBR derken..

Bu mesajı daha samimi ve objektif buldum.. Bende bu ybr ler kusursuz mu diyecektim.....ki.... değilmiş... :)

Alisilin
05 Mart 2014, 12:50
Bujileri yeni değiştirmediyseniz bi değiştirin. Sanırım Ybr'yi de kalitesizleştirdilr. 2006 Ybr var bende hala tüm balataları üzerinde gelenler, debriyaj teli bile.