PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksik motor yağından bir sıkıntı çıkar mı?

Osırıs
04 Mart 2014, 18:05
Dün motor yağını değiştirdim castrol kullanırım hep,değiştirdiğim yerde yağ filtresi yoktu bende bugün temin edip takayım dedim az sıcaktı motor, filtre muhafazasını açarken hemen hemen 1 çay bardağının yarısı kadar yere döküldü (fazla da olabilir ama dolusu değil) içime kurt düştü şimdi ekleme yapmak gerekiyormu? 1 lt yağ haznesi

Ahmet Abi
04 Mart 2014, 18:12
Ben 1.5kg koyuyorum, 2000km olunca yağ değiştirdiğimde 800gram çıkıyor. 1kg koysam tüm yağı yakacak.

Yarım kilo daha koy işi garantiye al.

dockerengin
04 Mart 2014, 18:38
O kadar yağ için ekleme yapmaya gerek yok ama yapacaksan da döküldüğü kadar yani yarım çay bardağı kadar koy fazlasını koyma. Fazla yağ motor için zararlıdır.

yqavuzhyan
04 Mart 2014, 19:23
Ben 1.5kg koyuyorum, 2000km olunca yağ değiştirdiğimde 800gram çıkıyor. 1kg koysam tüm yağı yakacak.

Yarım kilo daha koy işi garantiye al.

Kilo ne ? Litreye ne yaptın? Onuda mı faiz lobisine yedirdin.

Bir konuyuda hükümete bağlama arkadaş..

Alisilin
04 Mart 2014, 19:30
Yağ çubuğundan kontrol etmedin mi?
Kontrol yapılır, gerekirse eklenir,

_pLay_06
04 Mart 2014, 20:14
kardesım sen sen ol asla verılen degerler dısında fazladan yag koyma. 1 cay bardagı eksık yagdan hıc bır sey olmaz. ama yınede ıcın tereddutte kalacaksa ekleme yapmanda sorun yada sakınca olmayacakdır. motoruna fazla yag koydugunda yag ıcınde fazla oldugundan atma yapacakdır. fazla yag koydugun takdırde 1 hafta sonra hava fıltresının oldugu yerı actıgında hava fıltrenın yag ıcınde kaldıgını bıle gormen mumkun. o sebeple asla fazladan yag koyma. yag cubuguna bakıp uygun yag sevıyenı kontrol etmende fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

aklıma gelmişken söyleyeyim herşeyin azı karar çoğu zarardır onun için sen sadece normal degerlerde doldurup kullanmaya özen göster.

Salih_T
04 Mart 2014, 20:44
aklıma gelmişken söyleyeyim herşeyin azı karar çoğu zarardır onun için sen sadece normal degerlerde doldurup kullanmaya özen göster.

bende tam bunu diycektim...

Yağı kontrol et eksikse ilave et.. ama fazla koyma... sonuç olarak fazlası da zarar

Osırıs
05 Mart 2014, 03:00
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, 1 çay bardağı kadar yağ bulup koyarım yarın.. ahmet abi senin motoru merak ettim :D benim motordan çıkan atık yağı ölçtüğümde 1800 km de en fazla 200 ml yağ eksiltmişti

dockerengin
05 Mart 2014, 12:19
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, 1 çay bardağı kadar yağ bulup koyarım yarın.. ahmet abi senin motoru merak ettim :D benim motordan çıkan atık yağı ölçtüğümde 1800 km de en fazla 200 ml yağ eksiltmişti

Osırıs sen hiç yağ yakan Cbf görmedin herhalde :)

Osırıs
05 Mart 2014, 14:39
Osırıs sen hiç yağ yakan Cbf görmedin herhalde :)

Ne yalan söyliyim görmedim valla :)) benim bildiğim duman atıyorsa yağ yakıyordur,varmı cbf lerde duman sorunu?

dockerengin
05 Mart 2014, 15:21
Ne yalan söyliyim görmedim valla :)) benim bildiğim duman atıyorsa yağ yakıyordur,varmı cbf lerde duman sorunu?

"Yağ yakan" diyerek yanlış kelime kullandım özür dilerim. Duman atmayan ve yağ eksilten Cbf'ler var. Benim kullandığım Cbf'lerin ikisi de yağ eksiltiyordu. Ama yağına dikkat ettikten sonra bu şekilde bile 100.000 kilometreyi çok rahat yapacağına inanıyorum.

clabber
05 Mart 2014, 15:33
Bajaj mı Hero mu? , Kilo mu Litre mi ?

satoyama
05 Mart 2014, 16:09
sen haliyle reklam ve isim aldanması yüzünden en iyi yağı castrol sanıyorsun ama öyle değil kardeşim. castrolü motosikletinde kullanma...

Osırıs
05 Mart 2014, 17:52
sen haliyle reklam ve isim aldanması yüzünden en iyi yağı castrol sanıyorsun ama öyle değil kardeşim. castrolü motosikletinde kullanma...

Varsa kullanıp memnun kaldığınız yağ tavsiye edebilirsiniz,daha önce Bp ve shell yağlarını da kullandım ama duman yapınca geri değiştirip castrola döndüm. duman sorunum yok bunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

"Yağ yakan" diyerek yanlış kelime kullandım özür dilerim. Duman atmayan ve yağ eksilten Cbf'ler var. Benim kullandığım Cbf'lerin ikisi de yağ eksiltiyordu. Ama yağına dikkat ettikten sonra bu şekilde bile 100.000 kilometreyi çok rahat yapacağına inanıyorum.

O yağ nereye gidiyor peki? bir şekilde duman olarak atması gerekmiyor mu, ben daha 29.697 km deyim,100.000 km umarım görürüm.. geçenlerde kurye motoru tvs de 160.000 km gördüm

satoyama
05 Mart 2014, 21:58
Varsa kullanıp memnun kaldığınız yağ tavsiye edebilirsiniz,daha önce Bp ve shell yağlarını da kullandım ama duman yapınca geri değiştirip castrola döndüm. duman sorunum yok bunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

O yağ nereye gidiyor peki? bir şekilde duman olarak atması gerekmiyor mu, ben daha 29.697 km deyim,100.000 km umarım görürüm.. geçenlerde kurye motoru tvs de 160.000 km gördüm

motorunda yarı sentetik 10w-40 MOTUL 5000 veya 5100 kullanmanı tavsiye ederim. araştırırsan kolay bulursun. ayrıca bir benzinliğe girip motosikletine asla güzel bir yağ alamazsın bunu unutma.

Osırıs
05 Mart 2014, 22:09
motorunda yarı sentetik 10w-40 MOTUL 5000 veya 5100 kullanmanı tavsiye ederim. araştırırsan kolay bulursun. ayrıca bir benzinliğe girip motosikletine asla güzel bir yağ alamazsın bunu unutma.

Teşekkür ederim,bir sonraki yağ değişiminde bu yağdan alıcam,fiyatı da öyle uçuk değilmiş..