PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depoda ufak göçük var (ACİL)

CAQi
02 Mart 2014, 00:31
Selamün aleyküm arkadaşlar depoda ufak çaplı bi göçük var.Bu göçük halledilebilir mi ve halledilebilirse nasıl nerde yaptırabilirim.

NOT : Bursa'da oturuyorum. Yardım eden herkeze teşekkür ederim.

http://i59.tinypic.com/71l4eh.png

canerol
02 Mart 2014, 01:21
biraz zor ama kaportacılara sormak lazım..
normal yuvarlak göçük olsaydı çektirme falan yaptırırsın diyecektim ama bilemedim

designserhat
02 Mart 2014, 01:28
Çektirme ile hallolur o benimde depo da varda İstanbul Atatürk Oto sanayi de bir yerde hallettirmiştim

acayüp
02 Mart 2014, 01:52
Pratik bir şekilde düzelecek birşey değil.
Sen sırf bunu sormak için üye olmuşsun sanıyorum. Yazıcaklarımı okuyacağını sanmıyorum ama yinede yazim ben.

O göçükte çok keskin damarlar oluşmuş. Boyaya zarar vermeden düzelmesi imkansız.
İleride deponun içinde paslanma olmuşmaması için hiçbir şekilde ısıl işlem yapılmadan (punta çektireme dahil) düzeltilip tekrar boyanması lazım.
Çok iyi bir boyacı bulursan ( mesela mohican air brush gibi ) lokal olarak orayı halledebilir.
Benim önerim orayı önce fiber macunla doldurup sonra normal macunla düzeltip boyatmak . Göçüğe hiçbir müdahele yapmadan .
Dediğim gibi o göçüğü eğer ısıtarak düzelteceklerse paslanma sorunu başına bela olucaktır.

_pLay_06
02 Mart 2014, 01:54
opucukle halletme sansın yuksek

fearlesboyy
02 Mart 2014, 02:36
Selamün aleyküm arkadaşlar depoda ufak çaplı bi göçük var.Bu göçük halledilebilir mi ve halledilebilirse nasıl nerde yaptırabilirim.

NOT : Bursa'da oturuyorum. Yardım eden herkeze teşekkür ederim.

http://i59.tinypic.com/71l4eh.png

biraz zor ama kaportacılara sormak lazım..
normal yuvarlak göçük olsaydı çektirme falan yaptırırsın diyecektim ama bilemedim
ne zoru kardeş 2 büklüm olan deponun sonra orjınal gibi olusuna şahit oldum yeterki ustaya düşşün seninkiside gayet duzeltılebılecek bir göcük işini bilen usta cok uyguna cok kısa ürede halleder merat etme hatta lokal boya yaptırırsın

esc
02 Mart 2014, 04:02
Yer olarak sıkıntılı yerde düzeltme olayı biraz sıkıntılı bence. En mantıklı çözüm Acayüp'ün yazdığı gibi olur.