PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : michelin pilot sporty mi ? piilot street mi ?

tahsins
28 Şubat 2014, 11:42
lastik lastik lastik. bence motosikletteki en önemli parça lastik.

arkadaşlar malumunuz daha 15.000km deyken irc marka arka lastiğimi michelin pilot street ile değiştirdim ve inanılmaz fark gördüm.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121772-irc-lastik-yuzunden-bu-kacinci-vatan-topragi-opmek.html

irc de lastik yerine sabun kalıbının üstünde gidiyormuşuz :pale:

neyse ön irc lastiğimde de yer yer kaymalar oluyor. ki önün kayması bir başka. arka gibi değil. direk çakılıyorsun yere. :pr:

öne michlen sporty yada street alacağım farz oldu. :pale:
sporty lerin tarihleri 1 yıl kadar eski. street lerin hepside yeni sayılıyor. 5-6 aylık..
ama sporty halen satılıyor gördüğüm kadariyle. (2.75-18 ölçüsü) (ikiside 110tl-130tl arası satılıyor)

şimdi sıkıntım şu öne michelin pilot street mi alayım pilot sporty mi ?
ne farkı vardır bunların ? ne tavsiye edersiniz. uzun ömürden çok yol tutuşu ve frenleme önemli benim için. :bounce: :bestmt:

cbfeses
28 Şubat 2014, 11:50
Benim cbf 150 de duro marka lastikler vardi.tabi son derece berbatti.michelin pilot sporty modelini aradim aradim bulamadim.michelin pilot street modelini aldim adamlar gercekten yapmislar.
Bana gore on arka ayni desende olmasi daha yararli gibime geliyor yine daha bilgili abilerim size yardim edeceklerdir :-)

tahsins
28 Şubat 2014, 15:25
Benim cbf 150 de duro marka lastikler vardi.tabi son derece berbatti.michelin pilot sporty modelini aradim aradim bulamadim.michelin pilot street modelini aldim adamlar gercekten yapmislar.
Bana gore on arka ayni desende olmasi daha yararli gibime geliyor yine daha bilgili abilerim size yardim edeceklerdir :-)

ben 2 yerde sporty buldum ama tarihleri 1 yıldan eski. kararsız kaldım.

Tİme_shİft42
28 Şubat 2014, 18:29
2 sininide kullaniyorum ön street arka sporty

O zaman olsa 2 lastigide street yapardım sportynin yeri ayrı temiz asfalt istiyor ayrica cabuk ısınır memleketimin bu dandik asfaltini gordukce hevesim kaciyor

Sporty alacaksan tarihlerine felan bakilmali satanlarda stoklardakini satıyor demek

dockerengin
28 Şubat 2014, 18:57
Arka tekerde hangi lastik varsa öne de onu takmanızı öneririm.

tahsins
28 Şubat 2014, 20:17
Arka tekerde hangi lastik varsa öne de onu takmanızı öneririm.

tabi bide o mevzuu var..

sarıdev
28 Şubat 2014, 20:43
daha önce sporty kullandım şimdi ise street kullanıyorum.bana göre spoty daha iyiydi ama çabuk bitiyor,ayrıca vida çivi vs çok topluyor.Street daha uzun ömürlü ama frenajda ve virajda sporty kadar iyi değil.Eğer ömür sizin için önemli değilse sporty tavsiye ederim.

E-TEKİN
28 Şubat 2014, 21:04
Kullananlar ikisi arasındaki farkı söylerlerse iyi olur.Bende kararsızım bu konuda..Pirelli dura traction almayı düşündüm ama vazgeçtim.

ozgurakman
28 Şubat 2014, 21:13
bence street. kaliteli markalarda yeni lastik yeni teknoloji demektir.

Tİme_shİft42
28 Şubat 2014, 21:45
Geçen bayramda yaşadığım bir olayı anlatayım

Düz yolda kendi halimde giderken önümde dönel kavşak var büyük ada dediklerinden dar ama keskin bir viraj

Dönel kavşağa girdikten sonra hızım çok düştüğü için vites düşürdüm vites düşürürken gaz vermediğim için debriyajı bıraktığım anda arka kaydı bir iki sefer aksilik işte gaz kolumda açık kaldı gaz kolu açık kalıncada arka baş edemedi heralde 4-5 sefer arka kaydı kaydı yola geri tutundu ( kaymadı aslında silkelendi ) derken tam toparladım derken yol bitti :pl: yol sol tarafta kaldı önüm ise boş tarla

O durumda normal yola çıkamıyacağımı düşünerek tarlaya doğru sürdüm :santa: frenlere ne var ne yok asıldım artık ön panik fren olduğu için kaydı ön lastik kayarak gittim bi kaç saniye :D ama gende yolu bırakmadı arkada öyleydi derken güç bela durdum ayakkabım hep toprak oldu taş çakıl kaya parçaları vardı iyi girmedim oralara

Şimdi yol kenarında kaldırım taşı felan olaydı ne yapacaktım diye düşünüyorum yada arkadan bi araba gelseydi lastikler yola tutunmasaydı koruma demiride yoktu bir sürü masraf :pl:

Orjinal lastikleri kaymasada değiştirecen bunu kaliteli lastik kullanmaya başladıktan sonra anladım orjinal lastiklerden bahsetmiyeyim artık

tahsins
28 Şubat 2014, 23:03
maalesef street de öyle sanki. benimkinede demir parçası girmiş.çivi gibi ama uçları küt.yumuşak lastiğin negatif yönüde bu sanırım

daha önce sporty kullandım şimdi ise street kullanıyorum.bana göre spoty daha iyiydi ama çabuk bitiyor,ayrıca vida çivi vs çok topluyor.Street daha uzun ömürlü ama frenajda ve virajda sporty kadar iyi değil.Eğer ömür sizin için önemli değilse sporty tavsiye ederim.

Bilalancer
28 Şubat 2014, 23:18
Cbf150de on arka pilot sporty kullandim o lastiklerden çok memnundum özellikle viraj alması çok iyiydi.
Şimdi ybr125esd var on arka pilot street kullaniyorum kesinlikle memnun değilim.

Samsun da ikamet ediyorum ve tanıdığım daha önce pilot sporty kullanip da şimdi STREET kullanan bütün kuryeler şaşkın durumdalar içlerinde bir tane beğenen yok.

frosen
28 Şubat 2014, 23:53
ben de lastik alıcam ama ne alsam bilemiyorum. bizim motora uygun pek fazla lastik yok. Bir arkadaş öne conti go arkaya mt 65 aldı memnun ama michelin nasıl olur bilemedim

E-TEKİN
01 Mart 2014, 01:52
Cbf150de on arka pilot sporty kullandim o lastiklerden çok memnundum özellikle viraj alması çok iyiydi.
Şimdi ybr125esd var on arka pilot street kullaniyorum kesinlikle memnun değilim.

Samsun da ikamet ediyorum ve tanıdığım daha önce pilot sporty kullanip da şimdi STREET kullanan bütün kuryeler şaşkın durumdalar içlerinde bir tane beğenen yok.

İki lastiğide kullanan birinden bu yorumları duymak iyi oldu.pilot stret ile pilot sporty arasında bu kadar fark olacağını açıkçası tahmin etmiyordum.

tahsins
01 Mart 2014, 11:28
İki lastiğide kullanan birinden bu yorumları duymak iyi oldu.pilot stret ile pilot sporty arasında bu kadar fark olacağını açıkçası tahmin etmiyordum.

bende etmiyodum ama street i arkaya almış bulundum. hiç değilse ön lastiğe sporty alacağım artık..

adige_10
22 Mart 2014, 15:23
Merhaba
Arkadaslar konuyu okudum
Bende dun bir cift pilot street lastik aldim, takicam fakat kafam karisik.. Cunku lastikleri üzerindeki ok işaretlerine göre taktimmi, lastik diş izleri terse denk geliyor :-(
Bu normal bir durummu , yoksa dişler ayni yönemi bakmali?
Önceden takan arkadaşlar bir yardim lütfen..

barrow
22 Mart 2014, 15:38
125r a pilot sporty taktım inanın yol tutuşu arttı ve gidişi değişti motorun çok rahat gidiyor her viteste gaz yiyor 130 135 zorlanmadan düz yolda çıkıyor.

adige_10
22 Mart 2014, 15:52
Hayirli olsun arkadasim
Ben daha test edemedim :-) çünkü tekerin ok işaretlerine göre taktikmi; arkada 'v' deseni asagi, önde '^' seklinde yukari bakiyor..
Nasil takilmali ok yönüne göremi
Yoksa desenlerine göremi kararsızım :-(

barrow
22 Mart 2014, 16:15
Hayirli olsun arkadasim
Ben daha test edemedim :-) çünkü tekerin ok işaretlerine göre taktikmi; arkada 'v' deseni asagi, önde '^' seklinde yukari bakiyor..
Nasil takilmali ok yönüne göremi
Yoksa desenlerine göremi kararsızım :-(

sağolasın seninde hayırlı olsun
ben serviste taktırdım dün eğer bilgin yoksa hiç uğraşma derim götür bilen birilerine halletsinler

adige_10
22 Mart 2014, 16:38
Servistekilerde kesin konusamiyor :-)
Kimisi diş izine göre , kimisi ok yönüne göre tak diye tavsiyelerde bulunuyor..
Kendim takabilirim , fakat yön konusunda kararsiz kaldim

tahsins
22 Mart 2014, 17:36
valla arkadaşlar ben bu konuyu açtım. lastiğide aldım. pilot street.
ama daha 5000km olmadan 2 kez patladı. kocaman bir çivi girmiş. çiviyi çıkarıp , beyaz lastik sıvısı attık. idare etti.
sonra gene aynı yerden patladı. gene sıvı attım.
az önce baktım. kenarından 4 cm yarılmış lastik. 1 tanede ortadan çivi girmiş gene. çiviyi çıkartmadım. yarığıda ellemedim. beyaz sıvı idare ediyor. ama ben bu lastikle 20.000km zor yaparım gibi geliyor :(

adige_10
22 Mart 2014, 17:50
Ön tekerle arka tekerin desen yönü ayni mi taktin, yoksa birbirine zitmi yönleri?

tahsins
22 Mart 2014, 18:01
Ön tekerle arka tekerin desen yönü ayni mi taktin, yoksa birbirine zitmi yönleri?

öne takmadım daha.
ama arka yı şöyle taktım. lastiğin üzerindeki ok un gösterdiği gibi..

http://img827.imageshack.us/img827/7421/nmqk.jpg

adige_10
22 Mart 2014, 18:25
Tamam ok yönüne göre arka böyle
Önde tam tersine oluyor
Arka 'V' şeklinde oluyorsa kanallar
Ön 'A' şeklinde oluyor

kalafatoglu
22 Mart 2014, 19:17
Ön arka aynı olsun !!! ben pilot sporty den çok memnun kaldım street kullanmadım ama sporty arazide sıkıntı...Yön konusunda kesinlikle ok yönüne göre takılır!!!

adige_10
22 Mart 2014, 19:26
Pilot streetler ok yönüne doğru takilinca
Ön arka kanal yönleri zıt oluyor

APALA
22 Mart 2014, 20:10
Pilot streetler ok yönüne doğru takilinca
Ön arka kanal yönleri zıt oluyor

bu konuda, sorunla alakalı bir kaç bilgi verilmiş.
bir bak istersen.

adige_10
23 Mart 2014, 08:29
bu konuda, sorunla alakalı bir kaç bilgi verilmiş.
bir bak istersen.

??? Nerede
Linkmi paylaştınız
Gözükmüyor

Vikings96
05 Mart 2016, 16:02
Arkadaşlar motorum mondial 150 Sentor.

Lastik ebatları: Ön lastik: 2.75-18 bu lastiği buldum: http://www.motosikletaksesuarlari.com/Michelin-Motosiklet-Lastigi-2-75-18-on-Lastik-Pilot-Street_8669.html

Arka lastik ise: 110/80/16 bu lastiği buldum: http://www.motosikletaksesuarlari.com/MICHELIN-Scooter-Motosiklet-Lastigi-110-80-16-55S-Michelin-City-Grip_364.html

Şimdi lastikten anlamam bu city grip yazlıkmı kışlıkmı?

Çiğli yada ıslak yerlerde kayma yapmasın, kuru havalarda viraj alırken altımdan halı kayar hissi yaratmasın istiyorum.

Ebatlarıma göre hangi lastiği almalıyım artık yaza giriyoruz ona göre öneride bulunmanızı rıca ediyorum arkadaşlar lütfen.