PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor gaz yemiyoooooo :( acil yardım!!!!

vaarool
25 Şubat 2014, 00:36
gecenlerde bnm motor calısmıyodu zorlarken zorlarken dedim motoru acıyım. Actım baktım piston subaplar krank mili dişli fln hersey normal geldi tam pistonu takarkem fark ettim ki segmanın biri kırılmış. neys yeni piston segman aldım taktım marşa bastım çalıstı tam sevinecekken baktım motor gaz yemiyo onu cozemedim motora son gazı veriom gaz bi verio bi kesiyo bi veriyo bi kesiyo sorunu anlayan bilen varsa lütfen cvplasın...:santa::santa:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

bu arada motor mondial 125 mt

serkanADH13
25 Şubat 2014, 01:22
Krbüratörde pislik var ise ondan yapar,
Subap ayarında sorun var ise yapar,
sentede sorun var ise yapar,
CDI (beyin) 'de sorun oluşursa yapar,

bunları kontrol etmeni öneririm...

vaarool
25 Şubat 2014, 01:28
sente de die dusunuom ama subap ayarını nasıl yapacamı bilmiom ki bi kabüratörü yeni temizledim diyaframa kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

hocam bi yol gosterde halledem sunu ztn motor bi adam etsem sokcem motoru şasiden gokart gibi planım var... :)

serkanADH13
25 Şubat 2014, 01:33
Motorun bujisini sök,
ve en üstteki KÜLBÜRÜTÖR kapağınıda sök,
sağ taraftaki pervanenin oldugu kısımdakı dış plastıgıde sök,
bu sırada pervaneyı yavasca cevırırken bu sırada bujı yuvasına ınce bır çubuğu buji yuvasından sok,
Piston en üste geldıgınde pervaneyı ılerı gerı oynat,bu sırada eksantrik dişlisi üzerindeki BÜYÜK delik tam ortada olması gerekıyor,
ileri geri yaptıkta sağda ve solda ufak delıkler motor bloguna tam TEĞET geçecek şekilde olmalıdırlar,
1 diş dahi kayık olsa motor öksürür...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

http://i.hizliresim.com/wzLjz7.jpg (http://hizliresim.com/wzLjz7)

vaarool
27 Şubat 2014, 18:55
sorun o mudur acabaa tmm hocam cok saol bı de onu deneyim.. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

sorun oymus hocam cok saol canavar oldu mataor :cat: