PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 93 virego silindir çalışmama sorunu

cetinozk
20 Şubat 2014, 21:22
arkadaşlar merhabalar
benim sıkıntım öncelikle şöyle yaklaşık 3 yıldır garajda yatırdığım arızalı olarak aldıgım 1993 model 250 lik viragom var aracımı ev için sattım bu yzden artık yeter deyip ayağa dikmeye karar verdim zamanında akit ayıramadığımdan 2 adet usta diye tabir edilen tamircilere bırakmama rağmen yapamadılar vey uğraşmadılar soruna gelince motorda ateşleme var fakat arkadaki silindirde sıkıntı yok fakat öndeki silindir çalışmıyor motor komple yeniden toplandı kabretör yeni konu hakkında yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tşk.ederim.

airhead
20 Şubat 2014, 21:54
kapak sökülmeyince düzen almaz,muhtemelen supap,subap,sibop,valfe ne zıkkımsa sıkıntısı vardır diye düşünüyorum.Genelde arka silindir arıza verir,ön silindirden olması ilginç.

ferhatkars
20 Şubat 2014, 23:29
ön silindirdeki bujiyi söktüğünüzde ıslaklık gördünüz mü...

serkanADH13
21 Şubat 2014, 01:17
bujiyi sök ve marşa bas,
parmağını buji deliğine kapat Bak bakalım marşa basınca parmağını ittiriyormu KOMPRESYON varmı yani,

eğer kompresyon yoksa ilk SUBAPlara bakılmalı sıkımı diye,
Eğer sorun yoksa BUJİ YUVASINDA YAĞ SIK İÇERİYE ve yarım saat sonra tekrar maşra bas,
uzun süre yatan motorda segman yapışması olabiliyor ve ısınınca yağlı segman açılıyor,,,

bunu denemeni öneririm,

cetinozk
21 Şubat 2014, 10:24
Benim sikintim atesleme zamaniyla alakali ama motorun sentesinde sikinti yok

cetinozk
20 Mart 2014, 16:15
arkadaşlar gecen hafta motoru komple dağıtıp yeniden silindir homlandı sekmanlar tamam subab ayarı tamam olarak toplandı motorun kompresor iki silindirde de 120 psi kadar tamam ateşleme zamanlamasınıda manual olarak yeniden çekildi çekilmesine rağmen öndeki silindir patlatma yapmıyor bununla ilgili yardımcı olabilecek daha önce başına gelmiş olan varmıdır 3 senedir yatıyor artık binmek istiyorum .yardımlarınız için şimdiden tşk.ederim.

ogzcngdk
20 Mart 2014, 19:05
statörün orda motorun ateşlemesini düzenleyen (bujilere ateşleme emri veren) bir parça var onu değiştirmeyi deneyin isterseniz

çok fazla bilgim yok ama bildiklerimle yardımcı olmak istedim

cetinozk
13 Mayıs 2014, 20:02
uzun ugraşlar sonucunda sorunun ön silindir eksantrik milinnin muhtemeen acemi bir usta tarafından takılmaya çalışılmış oyüzden de çalışmıyormuş yani uzun lafın kısası ön silindir eksantrik mili arkanın ki takılmış.