PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalkışta tekleme sorunum var

kemal canbaz
27 Ocak 2014, 18:50
İyi günler. 2012 model ybr 125 esd motosiklet. 8500 km de ilk kullanıcısı benim. sorun, motor kalkış esnasında debriyajı bırakırken yavaş bırakmama rağmen motor hareket ettikten sonra 2 3 tekleme oluyor. sanki debriyaj aniden bırakılmış gibi 2 3 sarsıntı yapıyor sonra tam kavrayıp motor hareketine devam ediyor. acaba debriyaj balatalarında mı sorun var yoksa yağla ilgilimi daha önce hiç böyle yapmıyordu. Lütfen dikkat debriyajı yavaş bırakıyorum debriyaj telide yeterli gerginlikte sorun bunlarla ilgili değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ahmet Abi
27 Ocak 2014, 18:53
Karburatör ayarına bakın.

kemal canbaz
27 Ocak 2014, 18:56
karbüratör elektronik jikle kapalı durumda sadece rölanti ayarı var üzerinde oda normal sıcaklıkta 1500 devirde sabit. ne gibi bir ayar yapmamı önerirsiniz ?

boora
27 Ocak 2014, 19:07
sadece kalkarken mi yapıyor yoksa düşük devirde giderkende arada tekleme gibi benzin biter gibi tekleme gibi stop edecek gibi şeyler oluyor mu. eğer öyleyse karbüratör de pislik olabilir. bunlar yoksa debriyaj kalıyor geriye sorun olarak. tabi daha bilgili kişiler sana yön göstereceklerdir

Technico
27 Ocak 2014, 19:07
bence ayardan değil bugünden bahsediyorsan soğuktan olabilir ısıtmadanmı cıktın yola ?? veya devir kacta vites değiştiriyorsun rolantide devir 1500 bence normal acemimiisin?

kemal canbaz
27 Ocak 2014, 19:14
sadece kalkarken yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

motor soğuk değildi bu gün uzun süre kullandım ve yine sıcakkende aynı şeyi yaptı. 6000 7000 civarında vites değiştiriyoum genelde. uzun yola çıkarsam 9000 devirde değiştiriyorum.