PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1000Rr seri gaz açarken stop

umitkazan
22 Ocak 2014, 00:58
İyi günler arkadaşlar,
Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

2007 kasa 1000rr 'da çok seri sürekli gaz kesmeden 12 - 13 devirde vites değiştirerek gaz çevirince motor stop ediyor, ve kırmızı lamba f1 yakıyor. Kontak kapat aç yapınca tekrar f1 lambası sönmüş oluyor. Motoru kullanmaya devam edebiliyorsun. Sakince gaz açınca herhangi bir sıkıntı yapmıyor.

Konu hakkında sorunun kaynağı hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Ahmet Abi
22 Ocak 2014, 01:03
İyi günler arkadaşlar,
Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

2007 kasa 1000rr 'da çok seri sürekli gaz kesmeden 12 - 13 devirde vites değiştirerek gaz çevirince motor stop ediyor, ve kırmızı lamba f1 yakıyor. Kontak kapat aç yapınca tekrar f1 lambası sönmüş oluyor. Motoru kullanmaya devam edebiliyorsun. Sakince gaz açınca herhangi bir sıkıntı yapmıyor.

Konu hakkında sorunun kaynağı hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.motordelisi.com/forum/moto-servis/80707-honda-1000rr-hesd-f1-sorunu-yardim-lutfen.html

umitkazan
22 Ocak 2014, 01:09
Konu benim sıkıntımla alakalı değil.
Motorun normal kullanım şartlarında sıkıntısı yok. Gaz kolunu dibe kilitleyip, redline girmeden 12 - 13 arası vites atarken yapıyor.

kefeeee
22 Ocak 2014, 01:15
Konu benim sıkıntımla alakalı değil.
Motorun normal kullanım şartlarında sıkıntısı yok. Gaz kolunu dibe kilitleyip, redline girmeden 12 - 13 arası vites atarken yapıyor.

Egzantriğine bi baktırsana,gergin değil anlaşılan. Sanıyorum ani vites değiştirince devir anlık düşüş yaşadığından gerginlikle ilgili sorun oluyor ve subaplar tam senkron olamıyor.
Umarım bu sırada subaplar açık kaldığından sıkıştıramıyor ve ateşleyemiyor. Çok deneme bence şanısını çünkü subaplar kapalı kalırsa piston nerden fırlar bilemiyorum...

Bide boş viteste üst devre çıkıp ani bırakınca yapıyosa büyük ihtimalle ateşleme sorunu.
Bu konu ile ilgili servise gidersende çıkardığınız her soketi sprayleyip kapatırsan bidaha aklında kalmaz elektroniklerle ilgili sorun.

umitkazan
22 Ocak 2014, 01:27
Egzantrik olayını denicem hocam.
Boştayken yapmıyor. En az 3 4 vites attıktan sonra yapıyor. Örneğin; bugün sağlam bir düzlükte gaz kolunu dibe kadar çekip 12 - 13 bin devir aralıklarıda vites atarken 260 km/h civarlarında yaptı.

Ose
22 Ocak 2014, 01:53
Arkadaşlarında dediği gibi bide o hızda sübab kaçırırsa pistonu değil seni nerde bulacağız o var ....

merak ederim
22 Ocak 2014, 04:55
hocam intihar etmek için daha kolay ve acısız yöntemler var o hızda çok sakat şeyler olabilir.