PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar kararsız kaldım bilgisi,görüş,tavsiyelerinizi bekliyorum.

QM50
19 Ocak 2014, 01:38
Merhaba arkadaşlar geçen sene motosikletimi sattım ve bir yıldır motosiklet sürmüyorum arkadaşım atv aldı 150 cc ufak birşey şehir içinde ve az cok arazide kullanıyoruz beraber ama beraber kamp yapalım bi kaç dağ tepeye çıkalım dedik ve bende bir ATV yada UTV almaya karar verdim şuan max bütçem 4500 tl civarı aklımdaki soru işaretleriyse şunlar öyle çok fazla çamur dur dag tepe atlaması flan yapmıycaz sadece toprak zemınde ve yokuşlarda beni rahat ettiricek bir karar almak istiyorum

1) Jinling marka atv var motor altı alçak araziye pek gelmez ama hoş duruyor fakat yakın zamanda fabrikanın kapattıgını ve parça sıkıntısı vs çok oldugunu biliyorum doğruluğu nedir bilmiyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-jinling-jinling-250-super-atv-celik-cantli-bakimli-masrafsiz-atv-not-bo-150426259/detay

2)Apachi atv 200 var vitesli makineler daha çok ilgimi çekiyo uzun bir süre scooter kulandıktan sonra daha agresif makineler istiyor insan ve su sogutmalı olmasıda ayrı bi güzellik gibi geldi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-apachi-mnh-den-en-iyisini-en-uyguna-alin-apachi-bs-200-manuel-vites-150515335/detay

3)Aynı modelin mondial versiyonu var ki buna daha çok güveniyorum yedek parça vs sıkıntı olmaz gibime geliyo
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-mondial-3.990-tl-12-ay-taksitle-mondial-md-200-bu-fiyat-kimsede-yok-yok-72341860/detay

4)son olarakta UTV 150 cc bilindik scooter motorlu fakat 2 kısılık yolcu koltugu ve üstünün kapanma imkanı yaz kış sürüş rahatlığı sağlıycaktır gibime geliyo ve biraz daha kaslı ve ilgi çekici bi alet fakat max hızı 60 ve vitessiz bir makine olması beni tedirgin ediyor hız konusu okadar mühim değil ama 2 kişiyi taşırmı 224 kg gibi bir rakamdan bahsediliyor motorun agırlıgı için hafif arazi koşulları ve şehir içi kullanıcam genelde sahilde vs kamp işeleri için cadır koyma yeri gibi avantajlarıda var ama karar veremedim başka alternatif tavsiyesi olan varsada inceleyebilirim ama aldıktan sonra keşke detirtmiycek bir makine almak istiyorum siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ? iyi forumlar.

ÖZALTIN
19 Ocak 2014, 01:58
Jinling bence görünüş olarak ağır basıyor.
Aslında diğerlerinin de görünüşünden beklendiği gibi bir arazi performansı yok yani bence kullanış olarak bir fark olmayacaktır.Parça sorunu olmayacaksa jinling alırdım.Servis konusunu saymıyorum çünkü servislerin bi işe yaradığını düşünmüyorum.

Bu arada başka bi tavsiye ben olsam bu tarz fantezilere bulaşmak yerine bi cross alırdım eminim daha kullanışlı olacaktır.

The Machine
19 Ocak 2014, 02:01
apachi daha önce kulllandım. iyi makinadır. ama o senin baktığın 200lük off-road tipi. onunla trafiğe çıkamazsın biliyorsun değil mi ?

benim kullandığım 150cc on-road apache idi. bildiğim kadarıyla ışıldar diye bi firma getiriyordu. üzerinde öyle yazıyordu.

şahsi fikrimi sorarsan utv biraz hantal kalabilir arazide. apache iyidir bence..

zaferkarizma
19 Ocak 2014, 02:03
bu seçeneklerin içinde her türlü mondial kazanır ne yedek parça sıkıntısı çekersin ne parça fiyatı. atv de cok önemli bi olay bence.

QM50
19 Ocak 2014, 02:26
Jinling bence görünüş olarak ağır basıyor.
Aslında diğerlerinin de görünüşünden beklendiği gibi bir arazi performansı yok yani bence kullanış olarak bir fark olmayacaktır.Parça sorunu olmayacaksa jinling alırdım.Servis konusunu saymıyorum çünkü servislerin bi işe yaradığını düşünmüyorum.

Bu arada başka bi tavsiye ben olsam bu tarz fantezilere bulaşmak yerine bi cross alırdım eminim daha kullanışlı olacaktır.
hocam cross bende çok isterim ama arkadaşta atv var geri kalır çok bide ehliyet flan sıkıntı simdilik motor ehliyetim yok oyüzden trafiğe kapalı Offroad araçlar düşünüyoruz Mondial banada daha cazip geliyor ama jining in görünüşü duruşu daha bi ilgi çekici olmasına rağmen yedek parça olayı çok kafa karıştırıcı sıradışı bi makine ve mesela mondialle apachi benziyolar birbirine bi şekilde parça uydurulur ama bu makinenin parçası ne dir nerden bulunur bi fiktirm yok UTV de biraz daha arabaya benzediği için cazip geliyor aslında ama hala çok kararsızım

QM50
21 Ocak 2014, 02:07
Güncel! arkadaşlar bi fikri olan yokmu bu hafta içinde almaya gidicem ve hala bir karar veremedim :(