PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosun 250R komple boyama

ozkan2541
18 Ocak 2014, 03:26
Konuyu tanışma bölümünemi burayamı açayım kararsız kaldım umarım doğru yere açmışımdır
Öncelikle hepinize merhabalar diyorum saat ne kadar geç olsada.İnşallah forumda beraber güzel vakitler geçirir birbirimize çeşitli konularda yardım edebiliriz.
İstanbul/fatih'te bir arkadaşla anlaştım bu pazartesi hyosung 250 gtr motosiklet alıyorum.Yalnız motosikletin grenajlarında özelliklede bazı yerlerde ciddi manada çizikler mevcut.Motosikleti alıp hemen Fatih'te bir yerde boyattırmak istiyorum.Bana tahmini ne kadara mal olur, aynı gün içinde olur mu ve boyatacağım bir yer biliyormusunuz.Çok özel bir boyama yapmasına gerek yok yazın grenajları komple değiştireceğim zaten.Teşekkürler iyi forumlar

CEM.
18 Ocak 2014, 03:33
Fatihte fiayatlar ne kadardır bilemıyorum.

Fakat izmir'de sadece sag grenajı komple 50 tlye boyatmıştık ve gözle boyalı oldugunun farkedilmesi çok çok zor bir hale gelmişti.

Adam stcikerları sökmeden halleti.

İşinin ehli çok iyi ustalar var dogru ustayı bulduktan sonra işin görülür.

Bütün grenaj sökme ve takma işlemi sana ait olucak sadece grenajları boyacıya götürüceksin ve geri alıcaksın.

Tüm parçaları 200tl 'ye boyarlar diye düşünüyorum izmirdeki fiyat bu şekilde. Komple tüm parçalardan bahsediyorum.

ozkan2541
18 Ocak 2014, 03:41
Teşekkür ediyorum cevaplarınız peki bu sökme işlemi için herhangi bir ustalık bilgisine gerek var mı ?

CEM.
18 Ocak 2014, 03:55
Gerek yok.Kafa grenajı biraz zorlayabilir belki o kadar.

Genelde baglantı noktaları hep belli.

Ufak vida poşetleri al her grenajdan çıkan vidaları numarala ve ayrı yerde tut karışmaması için.

Ben kendim söktüm sag sol grenajı ve kuyrugu hiçte zorlanmadım 50 dakikamı dahi almadı.

Sadece biraz belim agrıdı o kadar .egil kalk derken. daha sonra geri toplarken yarım saate topladım. Oda vidaları karıştırdık :)

ozkan2541
18 Ocak 2014, 04:27
Teşekkür ediyorum tekrar zaten kuyruğu falan değilde sadece yanları boyatıcam :)

CEM.
18 Ocak 2014, 04:42
Tek bir tarafını söküp 2 grenajı ortadan ayırmadan motorun altından çıkarabilirsinde.

Fakat motorun altında biraz boşluk olması gerekebiliyor.

O yüzden ilk seferde sag ve sol olarak ayrı ayrı sök zaten 15 dakikanı alıcak.

Kolay gelsin :cat:

Ayrıca yeni grenaj almanada kesinlike gerek yok sıfırdan farksız yapıyorlar.

İster çatlak ister kopuk hatta bi bölümü olmasa bile plastik kaynakla tedavi edip sıfır gibi yapıyorlar :cat:

Volkan Serezli
18 Ocak 2014, 04:50
Fatihte fiayatlar ne kadardır bilemıyorum.

Fakat izmir'de sadece sag grenajı komple 50 tlye boyatmıştık ve gözle boyalı oldugunun farkedilmesi çok çok zor bir hale gelmişti.

Adam stcikerları sökmeden halleti.

İşinin ehli çok iyi ustalar var dogru ustayı bulduktan sonra işin görülür.

Bütün grenaj sökme ve takma işlemi sana ait olucak sadece grenajları boyacıya götürüceksin ve geri alıcaksın.

Tüm parçaları 200tl 'ye boyarlar diye düşünüyorum izmirdeki fiyat bu şekilde. Komple tüm parçalardan bahsediyorum.

Abi kim var öyle izmirde :)

ozkan2541
18 Ocak 2014, 05:05
Motorun altı o kadar yüksek değil ama ben hiç atraksiyona girmeden iki grenajıda sökerim dediğin gibi :)

CEM.
18 Ocak 2014, 05:16
Abi kim var öyle izmirde :)

Motosiklet tamircisine yaptırırsanız çok para alırlar.

Biliyorlar bu işlerde ne kadar çok para döndügünü ve hobi aleti olarak bilindigini.

Fakat grenajları söküp arabanın bagajına atıp sanayide dolaşa dolaşa fiyat alırsan yada boyatıcagın bi mevzu olursa verdigim adresede gidebilirsin.

Sanayideki ustalar için çok basit bir işlem araba boyamak nerde 2 parça motor grenajı boyamak nerde :)

Grenajı bırakıyorsunuz ertesi gün alıyorsunuz. Eger motorla gidersiniz motoru onlara emanet etmeyin yada orada bırakmıyın grenajları sökün alıp motoru gidin .:cat:

Sen bana yakın oturuyorsun bilirsin belki. Şemiklerde ozyy kuaför var. Onun çevresi çok geniş o önerdi bi işimiz vardı gittik çok ucuz rakamlara hallettik. Verdigi adresi tam hatırlayamadım şimdi ama arayıp sorabilrim yarın.