PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hysoung gt 250 r sipop kestirim yarım

06mnu62
17 Ocak 2014, 04:59
Merhaba arkadaşlar;

şimdi hikayem şoyle başlıyor motoruma cok özenirdim :( boyayı keyfe keder yenılamak istedim grenajları soktum boyaya verdim eksik geldi hemde en önemli 2 parca far altındaki üst sağ sol grenaj ı tutan parca ve alt sağ sol alt grenajı tutan uzerinde ızgara olan parca .... neyse hazır sokulmusken ekzantrik zincirinden ses geliyodu gelen sesi gidermek için zincir gergisini ve üst kapağı söktüm ayarladım ve sıvı conta sıkıp kapattım ama ne yazık ki bana bunları tarif eden muhterem amca motorun sente ayarının kaça bileceğini anlatmadı ve böyle yara verdi hangi motorcuya gitsem siboplar değişcek motorun şim ayarları yapılacak üst kapak kapakcıya gidecek diyor ve işcilik dahil ortalama 700- 1000 tl civarı fiyat cıkardı bende ne yapacağımı bilmeden motoru yatırıyorum bana bir fikir verin sizce ne yapmalıyım motorumu da satmak istemiyorum :(

canerol
17 Ocak 2014, 11:19
o muhterem amcana selamlarımı ilet :rendeer:
başka motorcularada sor...motoru topladın çalıştırdın sonra ne oldu...düzensiz çalışıp stop ettin sonra bidaha çalıştırmadınmı...yoksam o halde baya bir sürdünmü..

serkanADH13
17 Ocak 2014, 11:32
nasıl oluyorda 700,,1000 lira fiyat çıkabiliyor :S?

bence sen servisine sor servis dahi daha ucuza yapar o işleri :)

farklı bir tamirciye danışmanı öneririm,

COMTAN
17 Ocak 2014, 11:35
Merhaba arkadaşlar;

şimdi hikayem şoyle başlıyor motoruma cok özenirdim :( boyayı keyfe keder yenılamak istedim grenajları soktum boyaya verdim eksik geldi hemde en önemli 2 parca far altındaki üst sağ sol grenaj ı tutan parca ve alt sağ sol alt grenajı tutan uzerinde ızgara olan parca .... neyse hazır sokulmusken ekzantrik zincirinden ses geliyodu gelen sesi gidermek için zincir gergisini ve üst kapağı söktüm ayarladım ve sıvı conta sıkıp kapattım ama ne yazık ki bana bunları tarif eden muhterem amca motorun sente ayarının kaça bileceğini anlatmadı ve böyle yara verdi hangi motorcuya gitsem siboplar değişcek motorun şim ayarları yapılacak üst kapak kapakcıya gidecek diyor ve işcilik dahil ortalama 700- 1000 tl civarı fiyat cıkardı bende ne yapacağımı bilmeden motoru yatırıyorum bana bir fikir verin sizce ne yapmalıyım motorumu da satmak istemiyorum :(

zincir gergisini söküp,ayarlayacak kadar tecrübesi yada cesareti olan bir kişi sentenin ne olduğunu hangi durumlarda sentenin kaçacağını bilmelidir.ha bilmeden böyle bir cahillik etmissende bu sana çok büyük tecrübe olarak geri dönecektir.