PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorun ciğerinin temiz olduğu nasıl

emre xt125
12 Ocak 2014, 02:05
arkadaşlar hep duyarız bu motorun ciğerinin sağlam olmasının çok önemli olduğunu filan. Motordan anlayan arkadaşlarim yardımcı olabilirler mi motorun sihhatli ve ciğerinin temiz olduğunu nasıl anlariz?

Linwelin
12 Ocak 2014, 02:08
sesinden, kalkışından, gidişinden, son hızından, titreşiminden.. yok mu arttıran?

Tİme_shİft42
12 Ocak 2014, 02:10
Sağı solu temiz Dışı cilalı ise temiz gibi görünür Ustaya götürüp baktırmak en mantıklısı Dışı seni içi beni paklar :queen:

emre xt125
12 Ocak 2014, 02:15
aynen, dış görünüşüne aldanmamak gerek.

shooter1
12 Ocak 2014, 03:06
sesini dinle düzgün ritim tutuyor mu ona bak

tr_select
12 Ocak 2014, 03:20
sesinden, kalkışından, gidişinden, son hızından, titreşiminden.. yok mu arttıran?

Aynaların sökük olmasından, kuyruk altı plakalık, grenajlarda alev desenleri ve msn adresi, altta mavi neon lamba ve son olarak kask olmayacak sürücüde :bounce:

Sipsi
12 Ocak 2014, 03:41
Rodajın iyi olmasından aynı üretim motorları son hızları farklı olabilir bunun nedeni büyük ihtimal performans parça yoksa rodajdır o rodaj sırası mekanik güzel oturduysa motora sanayi dilinde ciğerli derler tabi bunu onlar rodaj olduğunu bilmeden derler ben böyle biliyorum

Pistolero_10
12 Ocak 2014, 03:47
bir de ciğerli makine,alet gergin,mermiden hızlı,manita avcısı yazmayan ilanlardan

Alper Kaya
12 Ocak 2014, 05:10
aletin çalıştırıcaksın alet ısınınca motor aksamından böle ritime aykırı düzensiz olur genelde bi ses zırıltı filan geliyormu bakıcaksın ama bunlar genelde probleme yönelik ciğerli olup olmadığı ise sıcaksa motor çok çok hafif gaz vermeler yapıcaksın tepkileri ölçüceksin anında tepkiyi veriyormu yarım devirlik hareketlere seri bi şekilde tepki ala biliyomusun bi öksürme oluyormu olmuyormu bunlardır yani aslında görüp bi yoklamadan anlatılacak bişey değil bunu anca bilen adamla gidip motor bakarak görerek öğrenirsin ne kadar açıklamak istesemde cümlelerim kifayetsiz kalıyor :D

forewer
12 Ocak 2014, 12:36
Röntgen çektirmelisin, emin olmak istiyorsan tomografi.

beyazit60
12 Ocak 2014, 12:53
Alacağın motora bağlı cross, endro, racing, chopper, commuter ne tarz motorun ciğeri temiz olup olmdığını soruyorsun. Sonuçta hepsinin kendine has özellikleri var. 1000 lik bir makinanın sesinden ve titreşiminden temiz olup olmadığını anlayamazsın. Chopper tarzı motorun son hızından duruşundan kalkışından temizliğini anlayamazsın. Tam olarak ne istediğini sor bizde cevap verelim.

skystar
12 Ocak 2014, 14:46
Ciger filmi çektirmen lazım.
Netten randevu almalısın öncelikle...

Seko
12 Ocak 2014, 15:54
Sürücüsünden anlarsın. Bizim Lifan servisine gidiyorum, içerisi paso cub motor dolu... Hepsinin motoru, şanzımanı açılmış yatıyorlar. Hiçbirinde ayna yok, hepsi apaçi motoru...

kpnk50
12 Ocak 2014, 17:22
yağ yaktığını nasıl anlarız ??

Ahmet Abi
12 Ocak 2014, 17:30

Yağ değişim süresi geldiğinde çıkan yağa bakarak.

ufukk
12 Ocak 2014, 18:31
kompresyon testi ile ciğerinin ne kadar sağlam olduğu anlaşılır, yok sesini dinleyim, yok eksozuna bakayım, yok aragaz vereyim bunlarla net bir ölçüm olmaz makina sağırdır bas bas bağırır sende maşallah inletiyo dersin ama davulun sesi uzaktan hoş gelir :)

http://http://www.youtube.com/watch?v=6PH0BnemyPQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

kısaca eksozdan açık mavi duman gelir, yanık yağ kokusu alırsın bujinin rengi kiremit rengi olması gerekirken, tortulu olması

MD.Murat
12 Ocak 2014, 19:17
satan adama soracaksın.örneğin :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-cigeri-temiz-ninja-severlere-yesil-gidon-mivv-egzoz-150141765/detay