PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 cc vs 250 cc

moukijin
11 Ocak 2014, 22:48
Merhaba arkadaşlar. Şimdi şöyle bir ikilemde kaldım chopper motor almak istiyorum. Çok fazla tavsiye aldım ama şöyle bir fırsat çıktı önüme 150cc keeway superlight sıfır motor 2010 model ya da 250 cc regal raptor 2. el alabilirim. Hangisini tercih etmeliyim ? 150cc ile 250 cc arası fark çok var mı ?

yqavuzhyan
11 Ocak 2014, 23:04
iki motorda birbirinden beter, parça konusu sıkıntılı ve çok pahalı ama illa çapır çupır alacam diyorsan 150 cc al. Regal raptorlar 250 cc olmalarına rağmen kağıt üzerinde 17 beygir arka tekerde yaklaşık 14 beygir :farao: Nasıl olsa stabil olarak 120 ile zor gideceksin. Boşuna o kadar bakım masrafı + yakıt parası ödeme RR'a. 150 al temiz olsun. o da aynı hızları daha düşük maaliyetlere yapar.

moukijin
12 Ocak 2014, 00:23
Yani beni idare eder mi 150 cc lik ? Yeni başlayacağım daha önce kullanmadım hiç böyle motor.

cenkito
12 Ocak 2014, 00:39
regal raptoru bilemem ama super light 150 de klasik cg motoru vardır,
yedek parcası bol, anlayan ustası boldur, biraz gücü az olabilir ama nede olsa bu tarz motorlar
düşük suratlerde gezinti motorlarıdır, arkadasın dediği gibi 100-120 hızlarında iki makinada
zorlanır, anlık cıkılacak hızlardır sabit o hızlarda kullanmayı düşünüyorsan ikiside seni üzer

Ose
12 Ocak 2014, 00:48
Superlight 150 alırsın bi süre kullanırsın baktın hoşuna gitmedi izmiri bilmem ama akdeniz bölgesi ve antep taraflarına senin motoru götürdünmü 300cc ye kadar yolu var :)

moukijin
12 Ocak 2014, 00:57
Çok hızla alakam yok 90 a kadar çıkıyorsa sabit duruyorsa bana yeter çok fazla uzun yolda yapmam daha çünkü ilk defa kullanıcam ha bu hiç gitmesin anlamına da gelmio iki kişi bindik mi de gitmemezlik yapmasın yani öyle tatlı yokuşları fln da çıksın yeter bana

cenkito
12 Ocak 2014, 01:02
o zaman bence yeterli gelir sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

ilerde daha güçlü olsun dersen
600 -700 lira masraf yapıp 210-220 cc yaptırırsın motorunu
bastaki haline göre güçte hissedilir fark görürsün

moukijin
12 Ocak 2014, 01:16
o zaman düşüneyim ya 2010 model sıfır garantiside var en azından

brtvrdrl
12 Ocak 2014, 01:34
iki motorda çok titriyor ve titreşimden parçalar etkileniyor. Titreşimden farı düşeni bile duydum.

Ose
12 Ocak 2014, 01:41
iki motorda çok titriyor ve titreşimden parçalar etkileniyor. Titreşimden farı düşeni bile duydum.

Bırakda titresin dostum makul fiyatlara ayağını yerdenkesiyor bu arada her duyduguna inanma....

moukijin
12 Ocak 2014, 01:44
eğer başka tavsiyeniz varsa açığım bütçem max 4500 lira ?? 2. elden se sıfır daha makul gözüktü bana bekliyorum tavsiyeleri

Tİme_shİft42
12 Ocak 2014, 01:46
250 cc V2 silindir Keeway 2 tane modeli vardı sahibinden.comda

Boreli Ledow

Bisan Roadstar

moukijin
12 Ocak 2014, 02:26
Kanuni tiger fln nasıldır ki acaba ?? Skygo Mondial fln uzak durun dedler

Tsubasa
12 Ocak 2014, 02:28
150 cc den hız bekliyorsan, sorun cıkartmasın. sağlam , yakışıklı spor motosiklet istiyorsan o kapı tvs apache yeni kasaya çıkar.

moukijin
12 Ocak 2014, 02:33
Hızla işim yok benim 80-90 yapsın yeter zira İzmirde şehir içinde o kadar yapamam ancak belki çevre ilçelere giderken 90 yapabilcek bi araç yeter bana sadece dediğim gibi yokuşta sıkıntı çıkarmasın bana ve illaki de chopper olsun :D

CEM.
12 Ocak 2014, 02:38
5bin tl koyda sana hyosung gv 250 alalım :)

çin malı chopperlar çok başını agrıtır zaten keaweyin 150cclik motoruna chopper demeye bin şahit :cherry:

ne gidonu choppera benziyor nede oturuşu naked curuiser karışımı garip bişi.

İllede chopper diyorsun hyosung gv 250 o paraya bundan iyisi yok benim gözümde.

Fakat chopperdan vazgeçerim dersen yukarda Tsubasa'nın önerdigi tvs apache öneririm bende.

moukijin
12 Ocak 2014, 02:54
ahh ahh bende isterim hyosung ama 5 bine olanlarında km si çok yüksek 6-7 istiolar güzel hyosunglar için ben aslında önce 2bin lira ile başlamıştım işe skygo fln alayım diye sonra sonra sağdan soldan toplaya toplaya 4 binlere çıkabildim max 5bin olabilir o da çok zorlarsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Bugün zaten kahramanlarda bir hyosung vardı içim gittii çook güzel aletti yaa :)

Tsubasa
12 Ocak 2014, 02:54
cem arkadaşımız iyi biliyor v motor sevdasını =)
bende cok seviyorum v motorları. hisli gidişatı düzgün aletler.
fakat ölüsü denk gelebilir o paralara, gv 250 nin ölüsü de cok yorar adamı. v motordan anlayan insan sayısı az. motora anahtar herkese vurdurmamalısn.
senkron ayarını sente ayarı filan yapamıyorlar. gv 250 için 6 7 bine başın agrımayacak bişiler bulunabilir.
cemin hyo da benim gözüm vardı zamanında. gitti hunharca sattı başkasına :cherry:

moukijin
12 Ocak 2014, 02:59
inşallah bakalım işte şubatın 5-6 sı gibi almayı düşünüyorum. O zamana kadar araştrabildiğim kadar bakıcam etrafa sağa sola dolaşıcam. Eğer güzel bir şey bulbilirsem çok iyi olur baktım olmuo artık bulamadım keewaye dönerim 3500 e anlaşırım o adamlar en azından sıfır motor olmuş olur biraz onla takılırım para bulursamda satarım. Olurda sizin gözünüze çarpan güzel bir motor olursa haber ederseniz sevinirim.

CEM.
12 Ocak 2014, 03:11
Dostum sıfır alsan 1 sene sonra alacagın 2nci el hyo'nun yada tvs apachenin yanına koydugunda senin keawey 10 yıllık gibi gözükür.

Geçen sene aldım dersin kimse inanmaz. :cherry:

Çin malını hiç bir zaman önermemezlik yapmam takiiii... eger japon yada daha kaliteli kore yada hint malı alabilecek bütçesi varsa çin malı almak gereksiz olur.

Tsubasa.

Dostum senin artık 600lük zamanın gelmiş.

Ben her zaman şu görüşteyim.

Kişi kendini bildikten sonra 150den 600ccye geçmesi bence problem degil.

İnan ben fazeri bizim gruptaki 125cc arkadaşların arkasından gelerek takip ediyorum.

İzmir mtye sorabilirsin otobanda en arkada benim :cherry:

Neden çünkü hızı gereksiz buluyorum sollamalarda açarım gazı fakat düzde stabil 220 240 seyretmek gereksiz yani.

O yüzden az evel yazını okudum 60bin yapmıssın maddi durumu düzeltip 600cc'ye adım at derim :)

Dışardan 100 hp motor gereksiz gözükebilir ama inan dışardan gözüktügü gibi degil ben fazerı 250cc modunda kullanabiliyorum.

Gereksiz olanlar 1000ccler mesela r1 :cherry:

Yavaşta gidemıyosun hararet yapıyor fan açıyor illede basacan . gazı actınmı ivmelenmesi ruhunu geriye çekermişçesine bir his veriyor :cherry:

moukijin
12 Ocak 2014, 03:21
Yaa çok kanıma giriosunuz yaaa :D ahh ahh :D npsam para mı arasam biraz daha hyosung için :)

Tsubasa
12 Ocak 2014, 03:35
Dostum sıfır alsan 1 sene sonra alacagın 2nci el hyo'nun yada tvs apachenin yanına koydugunda senin keawey 10 yıllık gibi gözükür.

Geçen sene aldım dersin kimse inanmaz. :cherry:

Çin malını hiç bir zaman önermemezlik yapmam takiiii... eger japon yada daha kaliteli kore yada hint malı alabilecek bütçesi varsa çin malı almak gereksiz olur.

Tsubasa.

Dostum senin artık 600lük zamanın gelmiş.

Ben her zaman şu görüşteyim.

Kişi kendini bildikten sonra 150den 600ccye geçmesi bence problem degil.

İnan ben fazeri bizim gruptaki 125cc arkadaşların arkasından gelerek takip ediyorum.

İzmir mtye sorabilirsin otobanda en arkada benim :cherry:

Neden çünkü hızı gereksiz buluyorum sollamalarda açarım gazı fakat düzde stabil 220 240 seyretmek gereksiz yani.

O yüzden az evel yazını okudum 60bin yapmıssın maddi durumu düzeltip 600cc'ye adım at derim :)

Dışardan 100 hp motor gereksiz gözükebilir ama inan dışardan gözüktügü gibi degil ben fazerı 250cc modunda kullanabiliyorum.

Gereksiz olanlar 1000ccler mesela r1 :cherry:

Yavaşta gidemıyosun hararet yapıyor fan açıyor illede basacan . gazı actınmı ivmelenmesi ruhunu geriye çekermişçesine bir his veriyor :cherry:

cem kardeşim. az cok takip ediyorum seni biliyorum nasıl biri oldugunu
az cok da sende beni biliyorsun.
maddi engellere takılıyor malesef 2005 te a2 ehliyet aldım. o zamandan beri motosiklet üstündeyim
ama bu honda todayle oldu, pejoyla oldu, cbf ybr bora oldu şimdi tvsyle.
tvs gercekten yabana atılacak bir motosiklet değil.
oldum olası seviyorum hyosungları v motor sonuçta.
fakat 250 cc ile tapa gaz yaparsın. ama fazerle yapamıyorsun.
ben arkadaşım için bir fazer almaya gitmiştik 100 km kadar artcılı kullandım. tepkimesi touring motordan ve cogu naked den cok farklı.
ss den farksız aman diyim. sen gaza kapılma.
viraj olayı için ben motosiklete biniyorum. hızla kesinlikle işim yok.
sana şöyle söyliyim. virajı bol olan yerler var bizim bu egede altınoluktan-ayvacıga kadar 3 motosiklet
fazer 600f ve ben. virajlarda 2sini alıyorum düzlükte onlar beni alıyor =) mevzuyu anlamışsındır.
hyosung alacak arkadaş içinse tek tavsiyem gv 250 için bütceni artır 6 - 7 bin kadar. ve çinli chopperlara bulaşma. (kanuni bora hariç)

CEM.
12 Ocak 2014, 03:57
Aynen bende seninle aynı görüşteyim.

Touring bir motordan bambaşka bir ivmelenmesi var fakat bu gücü kontrol edebilmek çok kolay.

7bin devir altı fazerin torkunun çok düşük oldugundan yakınırlar ve sürekli vites düşür yükselt muhabbeti yaparlar duymussundur.

Fazer öyle güzel bir motorki resmen 2 farklı karaktere sahip.

Ben basmıcam diyorsan 7bin devir altı çok çok rahat yetebilecek seviyede ve tepkisimesi insanı korkutucak kadar degil.

Yani 7bin devir altı karakter geregi ölü oldugu için şehir içinde kullanması çok çok rahat.

Ben basıcam bune yahu böyle 600cc mi olur diyorsan 7bin devir üstüne çıkıyorsun fazer seni geriye artçı koltuguna dogru itiyor :cherry:

Kendi motorumada öyle bir aşık oldumki anlatamam :rendeer:

Fakat 2 çift lastigi 1 milyar ve yag degişiminde 4lt 4lt alman gerekiyor.

Viraj mevzusunda karekterlerimiz aynı ozaman bende düzde basmam fakat virajda kendimi kaybediyorum :cherry:

Sizin fazercan motoruna pek hakim olamamış anlaşılan ben pagleri eritmeye başladım bile :flower:

http://imageshack.us/a/img534/9538/d4sx.jpg

http://imageshack.us/a/img163/3054/l9d5.jpg

beyazit60
12 Ocak 2014, 13:14
Bence en ucuzunu al çünki bir müddet sonra verdiğin paraya acıyacaksın.

merr
12 Ocak 2014, 13:50
Falcon crown 150. Bende bunu kullanıyorum. İlk motorum. Henüz rodajda. Daha önce motor kullanmış arkadaşlar gayet güçlü olduğunu söylüyor.İyi bakarsan yolda bırakmaz.Hem gayette rahat.Geriye kalan paranla ekipmanda alırsın...