PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek böbrekli biri polis olabilirmi?

Ozanonur
11 Ocak 2014, 00:48
Soru belli cevaplarınızı bekliyorumm.. (Doğuştan tek böbrekli) (Herhangi bir sıkıntısı olmadı şu an da yok)

Benli
11 Ocak 2014, 00:50
olamaz......

rebel_punto
11 Ocak 2014, 00:52
Doğuştansa problem olmaz bence. Herhangi bir amaliyat izi yoksa sikinti yok. Tahlillerde çıkıyor mu tek böbrek olduğu?

AWESQME
11 Ocak 2014, 00:59
olamaz......

Neye dayanarak olamaz?

HanzoLife
11 Ocak 2014, 01:00
vardır gömülmüştür o yağların arasına göremiyorlardır

COQ
11 Ocak 2014, 01:59
http://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Pomem-Duyuru.aspx

Linkte sordugunun sorunun cevabi yok fakat cevabi bulacagin bir madde var.
Oradaki siralanan kosullarda bir D maddesi var.
Orada söyle yaziyor.
"sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak."
iste senin ilacin orada .
Bu saglik yönetmeliginde belirtilen sartlar nedir onu ögrenmen gerekiyor.

Sahsi fikrime gelince,
bir böbregin eksik diye polis olamayacagini zannetmiyorum.
Ne de olsa bir tane daha var.
Ama beyin bir tane.
Buna ragmen beyni olmayan nice insan bugün polislik yapiyor.
Enseyi karartma.:bounce:

alp_tunay
11 Ocak 2014, 01:59
Nerden bilecekler ki?...
Organlarının sayısını kontrol mu ediyorlar ?...
Hem tek böbrekli olmakla polis olamamanın alakası ne ?...

cakturkc
11 Ocak 2014, 02:13
Burda bunu kimse bilemez.Eğer haberleri olmazsa elenmezsin.Sağlık raporu işi de belli olmuyor.Kimi okulda ayrıntılı bakıyorlar kimisinde üstünkörü.Şansına kalmış.Ameliyat izi falan olmadığı için önsağlıkta geçersin. Ama askeri sınavlara girip GATA'ya gitsen çok temiz elerler.Çünkü elemek için bahane arıyorlar.Kısacası bilmiyorum pmyo/pomem hangisine gireceksiniz ama zamanında ben de bu işlerle uğraşmış biri olarak söylüyorum pmyo ise sonuna kadar uğraş ama pomem ise üniv mezunusun yol yakınken vazgeç bu sevdadan.

Rocknrolla
11 Ocak 2014, 02:24
Polis olmak şu dönemde KALPsiz olmayı gerektiriyor , böbreği bilemiycem

yqavuzhyan
11 Ocak 2014, 02:33
Böbreiğinin bir tanesinin olmadığını anlarlar ise elenirsin. Ama anlamarı çok zor. Dijital sisteme eçtiğimiz için başka hastahanelerde aldığın raporlar tak diye karşına çıkabilir. Bunun yanında ben askeri lise sınavından sonra mülakaatlara gittiğimde askeri hastahanede ultrasyon ile her iki böbreğe de tek tek baktılar. Hatta sol böbreğin nefronlarında 3 cm lik bir yırtık olduğu söylenmişti.

Eğer detaylı tarama yaparlarsa anlarlar bu durum seni %10 özürlü yapar. Öncelikle allah sana daha beter hastalıklar yaşatmasın ama her ne olursa olsun hiçbirşeyden vaz geçme. Eleneceğini bilsende git, başka insanların 10 dakikalık hataları sana yeni bir hayat yaşatabilir. ben vazgeçmiş olsaydım bundan 3 ay önce benim için yeryüzünde gerçekleşme ihtimali 2 milyonda bir olasılıklı bir şeyi gerçekleştiremezdim. Araya 3-5 tane millet vekili sokupda 2 yıldır başaramadığımı sadece pes etmeyerek şansımı zorlayarak yine aldım.

Başarılar dilerim.

Benli
11 Ocak 2014, 22:09
Neye dayanarak olamaz? 6) Bir böbreğin çıkarılması ya da fonksiyon bakımından yok hükmünde olması.
1)Hematoloji, kardiyoloji, gastroenteroloji, endokrinoloji, nefroloji, immunoloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıkları yönünden tam ve sağlam olacaktır. Herhangi bir operasyon geçirmiş olmayacaktır. Bu sitemlere ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır.

kurubuz
11 Ocak 2014, 22:17
17 Aralık tan önce olsa, "en büyük fetoş de, omurilik felçli bile olsan alırlar " derdim ama artık emin değilim.

Karlıyollar
12 Ocak 2014, 01:12
Hocam tek böbrekli birinin çok hareketli bir işte çalışamayacağını duymuştum sağlık yönünden ama sen yinede bir araştır.