PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 dk nızı alır belki ama dakikalar kazandırır...

baris21
10 Ocak 2014, 22:24
http://www.youtube.com/watch?v=IrNnb2VAveo

tr_select
10 Ocak 2014, 22:26
http://www.youtube.com/watch?v=IrNnb2VAveo

http://youtu.be/IrNnb2VAveo

blt_59
10 Ocak 2014, 22:36
http://www.youtube.com/watch?v=IrNnb2VAveo motordan soguyacaz yaw :pale: bakınca çok basit önlemler,başımıza gelen herşey ''bana bişey olmaz'' demelerimizden geliyor başımıza,ALLAH hepimizi korusun inşaallah..

Osırıs
10 Ocak 2014, 22:46
trafikten kaçıp motor alıyoruz illaki araya giriyoruz ama hızlı değil yani. bu videodakiler kaptırmış gidiyor ama arabaların da suçu büyük. çoğu sinyalsiz dönüyor sağa sola bakma yok

baris21
10 Ocak 2014, 22:48
motordan sogumada :D bırazda olsa ders cıkaralım dıye paylaştım...katkı sağlamıştır...

shrek
10 Ocak 2014, 22:56
rusya rusya rusya...

Sinan Aksu
10 Ocak 2014, 23:03
trafikten kaçıp motor alıyoruz illaki araya giriyoruz ama hızlı değil yani. bu videodakiler kaptırmış gidiyor ama arabaların da suçu büyük. çoğu sinyalsiz dönüyor sağa sola bakma yok

Ben öldükten sonra istedigi kadar suçlu olsa neyi değiştirir?
Herkes trafikte seyir edebilir, ama sezgileri kullanabilmek ayrı bi hikayedir.

herdem09
10 Ocak 2014, 23:29
Yalniz ne lastik izinde ne de kaporta arkasinda durma diyor. Nereden gitmek lazim peki?

HanzoLife
11 Ocak 2014, 00:23
Yalniz ne lastik izinde ne de kaporta arkasinda durma diyor. Nereden gitmek lazim peki?

Kaldırıma çıkabilirsin yada uçmayı dene:P

hakan 10
11 Ocak 2014, 00:27
biraz yavaş gidilse kazalar biraz daha önüne geçebilir frenle durulabilir hız yavaş olduğunda refleklerle kontrol edilebilir + daha az zararla kurtulabilinir tabiki.

zaferkarizma
11 Ocak 2014, 01:42
bu video nun yarısı motorcu hatası amna diğer yarısı araç hatası. video eğitici ama biraz saptırılmış.

CrosseR
11 Ocak 2014, 01:52
bu video nun yarısı motorcu hatası amna diğer yarısı araç hatası. video eğitici ama biraz saptırılmış.

Araç hatası yok demiyor zaten,hata araçlarında olsa en fazla zararı gören hep motosikletler oluyor,o yüzden araçların hata yapma ve zarar verme ihtimallerini göz önünde bulundur,önlemini al diyor..

kemboo
11 Ocak 2014, 01:53
Ben bazen harbiden Allah korudu diyorum kendi kendime. O kadar basit bir şey gözümden kaçmış oluyor ki :) gerçekten trafikte dikkatini hiç ayırmamak gerek

ArdiaroS
11 Ocak 2014, 01:58

Yoldaki şeritlerin hemen sağında durmak lazımmış, böylece araba seni aynadan görebiliyormuş. Ortada durunca görünmüyor muhtemelen. Kursa giderken hoca öyle demişti.

skystar
11 Ocak 2014, 02:09
Bu kadar hödük sinyal vermeyen aynaya bakma özürlü kişiler otomobil kullandıkça bu kazalar hep yaşanacak...Dönüşlerin hepsi ani hani öngörücende bi yere kadar öngörebilirsin müneccim değiliz neticede.
Motosikletlilerde hız konusunda dikkatli olmalılar hızlı gitmeseler o kazaların çoğu yaşanmayacak yada çok az zararla atlatılıcaktı...

alp_tunay
11 Ocak 2014, 02:20
Videonun özeti trafiğe odaklan....
Araçların hareketlerini gözle...
Öngörünü geliştir....

Ama çok çok dahası var videoda...
En basitinden bir tanesini söyleyim...
Gözünün kesmediği hiç bir şeyi yapma...
Seyrettiğim videoda yüzde 80 i gereksiz riske girmiş ve macera yapmış...:cat:

realbyshadow
11 Ocak 2014, 02:57
Motosiklet kullanmak paranoyak olmayı gerektiriyor.
Murphy Kanunları 1- Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.
Bu olasılığı artıracak sürüşten kaçınmalı ve her an önümüze 2 veya 4 tekerli bir barzonun çıkabileceğini unutmamalı.

herdem09
11 Ocak 2014, 03:01
Yoldaki şeritlerin hemen sağında durmak lazımmış, böylece araba seni aynadan görebiliyormuş. Ortada durunca görünmüyor muhtemelen. Kursa giderken hoca öyle demişti.

Dogru hocam. Simdi dusundum de arabada aynalar aracin kendisi en az gorunecek sekilde ayarlaniyor. E aracin kendisi aynada gorunmuyorsa arkasindaki motosiklet hic gorunmez. Guzel bilgi oldu.

Shrieker
11 Ocak 2014, 03:12

Bence videodaki kazaların tamamında yarısı motorcunun, diğer yarısı da araba sürücüsünün hatası. Bu nasıl oldu ? :) Unutmayın ki tek tarafın hatalı olduğu kazalar azınlıkta kalır. Kazaların çoğu 2 veya daha fazla etkenin katkısıyla meydana gelir.

Yan yana duran iki aracın arasından geçmeye çalışırken kaza yapanların hemen hiç biri korna kullanmamış. Çok tekinsiz dalmalarını geçtim, hadi dalıyosun bari kornanı kullan adam... Düşünme/sorgulama işi motosiklet kullanmak.