PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolun neresinden gidersiniz?

JafJaf
10 Ocak 2014, 19:43
yolda benimde hakkım olduğu için uygun hızda şeridi ortalayıp gidiyorum.
yavaş akan trafikte ise kesinlikle sağdan sollama yapmam, geçende emniyet şeridine güvendim araba ani bir sinyal ile önüme kırınca, akıllandım :)

konu biraz saçma olabilir ama trafikte dikkat edilmiyoruz, fark edilmek için ''renkli kask'' yeterli olur mu?

veyahut trafikte nasıl ilerlemeliyiz? yolun neresinden gidersiniz?

canerol
10 Ocak 2014, 20:09
sağdan sollamam genelde sol teker izinde giderim hem aynadan sürücüyü kontrol ederim hemde arabalar çukurları ortaladığından teker izinde gitmek lazım...
genelde uzun yolda sisler farlar açık giderim mt yeleğim var onu giyerim yolu ortalar basr uzarım :P.

td541
10 Ocak 2014, 20:10
Herzaman bulunduğun şeridin sol kısmından yani önündeki aracın sol teker izinden git,ani durumlarda

kendi şeridinin sağında kaçabilecek bir boşluk bırakmış olursun,sadece açık renk kask yeterli değil reflektif

renklerde özellikle sarı rente bir yeleği montunun üzerine giy, veya otarz renkler ihtiva eden mont kullan..

enxdesign
10 Ocak 2014, 20:37
Bir arabanın arkasından giderken aynadan görülecek yerde durmanız gerekiyor. Şöför sizi görsün.
Eğer tek gidiş geliş yollarda kullanıyorsanız, takip mesafesini arttırmanız lazım ve mümkün olduğunca karşı şeritten gelen arabaların sizi görmesini sağlayın.

Karşı şeritten gelen arabalar, sizin önünüzdeki arabanın yanından geçer geçmez sollamaya çıkabiliyor. Sizi görmediği için üzerinizden geçer gider.

sedat_57
10 Ocak 2014, 20:47
Yolun konumuna göre değişir..

The Machine
10 Ocak 2014, 21:02
Abi bana saçma geliyor şu sağ veya sola yanaşma mevzusu. Hani çok yakın seyredersen çok işe yarar ama biz önümüzdeki araçla takip mesafesi koyuyoruz çukuru da son anda değil de arabanın altından çıkar çıkmaz görüp önlemimizi alırız diye düşünüyorum. Zaten o anki yolun durumuna göre hafif sağda veya hafif solda gidilir. Ben de hiçbir zaman tam ortadan gitmem ama arabanın lastik izinde gitmek kendini ona şartlandırmak mantıklı gelmiyor bana. O kalıplaşmış bir deyim gibi bir şey zannedersem.

JafJaf
10 Ocak 2014, 21:20
ben yolun kıyısında gitmiyorum, arabanın birisi yanıma yanaşır diye, ki motorla yapmadığım sollamaları araba kullanan apaçiler yapıyor, aha çarptı diye ben panik oluyorum nasıl bir mantıksa Z çizer gibi sollama yapıyorlar.

Tİme_shİft42
10 Ocak 2014, 21:36
Soldan gidecekseniz arkadan gelen trafik sizden hızlı olmamalı sağ şeritte aynı şekilde arkadan gelen araba kamyonet minibüs ufak bir yer kaplamıyor nasıl olsa napak :pl:

ogzcngdk
10 Ocak 2014, 21:41
her zaman kaçabiliceğin biryer bırakarak giderim.. bazen sağdan bazen soldan ama ortadan gitmem arabayla aramda büyük mesafe varsa o zaman farketmez :)

Baraza
10 Ocak 2014, 21:42
Ne giyersen giy ne yaparsan yap görünmediğini düşüneceksin arkadaşım donaldduck abimiz böyle yazıyor kitabında benden söylemesi :)

ERROR88
10 Ocak 2014, 21:51
hıza gore degısır genelde orta serıdın solunda kalmaya calısırım

ufukk
10 Ocak 2014, 22:10
ne zaman yavaş yavaş sağdan sağdan gitsem aceminin biri gelir beni bulur sıkıştır, o yüzden en sol şeridin sağından önümdeki arabanın ayna hizasından giderim, sollamaya gelince neresi müsaitse oradan sollarım kendi yolumu kendim açarım

Sinan Aksu
10 Ocak 2014, 22:15
Abi bana saçma geliyor şu sağ veya sola yanaşma mevzusu. Hani çok yakın seyredersen çok işe yarar ama biz önümüzdeki araçla takip mesafesi koyuyoruz çukuru da son anda değil de arabanın altından çıkar çıkmaz görüp önlemimizi alırız diye düşünüyorum. Zaten o anki yolun durumuna göre hafif sağda veya hafif solda gidilir. Ben de hiçbir zaman tam ortadan gitmem ama arabanın lastik izinde gitmek kendini ona şartlandırmak mantıklı gelmiyor bana. O kalıplaşmış bir deyim gibi bir şey zannedersem.

Konuyla ilgili olarak geçen yıl bi video izlemiştim,
Size izletmek için 1 saattir ariyorum bulamiyorum,
Bulmuş olsaydim bu düşünceniz tamamen değişirdi.

anaconda84
10 Ocak 2014, 22:20
öndeki aracın sol teker hizasından giderim hem karşıdan gelen hemde önümdeki araç beni daha rahat farkedebilir.

Tİme_shİft42
10 Ocak 2014, 22:21
Önümdeki arabadan hemen kuırtulur kendi halimde takılırım ..

ufukk
10 Ocak 2014, 22:34
Motorcycle Hits Pothole in Flood - YouTube
işte öndeki arabanın teker hizasında gitseydi bir sorun yoktu:cherry:

merak ederim
10 Ocak 2014, 23:02
hava yağmurlu/karlı/buzlu ise trafik akışı vs umrumda değil kadar en sağdan yavaş yavaş giderim sollayan sollasın şeridi trafiği falan takip etmem ben önümü kollasam takip mesafesi bıraksam arkamdaki mal duramaz pisi pisine giderim.

Normal şartlarda trafik hızlı ve sık akıyorsa en arkada kalmaya çalışırım çünkü allah korusun kaza anında 70 ile gidiyor arabalar 10 metre mesafe var zincirleme kazaya müsait öndekini kontrol etsen arkadaki vurur bok yoluna gitmeyelim

Normal trafikte sol teker izinden giderim malum bizim trafikte sağ ayna pek kullanılmıyor far açık soldan gidince arkadakinin fark ediyor.