PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : derbi den anlayanlar?

murad13
10 Ocak 2014, 05:46
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-daha-temizi-fabrikada-143649443/detay

sizce nasıl bi motor alırken neye dikkat etmek lazım? yzfden ve cbr dan hem şekil hem de performans açısından daha önde olduğunu biliyorum bilenler bi yorum yazarsa sevinirim.

ques1
10 Ocak 2014, 08:02
almaya niyetli oldugum bir makinaydı lakin araştırmalarım sonucu çok yaktığı (deli gibi deli) ayrıca küçük hacimde o kadar sürat yarattığı için 3 ayda 1 motoru bakıma sokanların oldugunu duydum ve vazgeçtim
+ yönlerine gelirsek exuplı bir motor yani gazı kökledin mi uçuyor 125 cc lik makina ile 180 görenler varmış
sesi bir acayip traktör gibi kısacası para varsa bu cc de alınabilcek en güzel motor

Mamba09
10 Ocak 2014, 09:55
Piyasada temizi yok ki :(

agrasiwe
10 Ocak 2014, 12:53
pek piyasası olmadığı için, parça sıkıntısı felan çekerim diye, bulaşmadığım motor :)

tigermbz
10 Ocak 2014, 13:07
ispanyol kökenli, şaseyi piaggio fabrikasında üretiyorlar (bildiğim kadarıyla) motoru yamahadan alıyorlar (aynı motoru üretmiyorlar, yamahanın ürettiği motoru takıyorlar direk)
gpr 125 te yamaha nın dt 125 motoru var. 2 zamanlı, alt devirlerde zayıf, yüksek devirlerde güçlü, yakıtı çok, sesi kötü ama motosiklet çok yakışıklı
2 zamanlıların 4 zamanlılara göre daha çabuk yıpranacağı muhakkak. yalnız dt125 kullanan arkadaşlar gömlek pistonu ucuza bulup değişiyorlardı ihtiyaç duydukça
motosikletin alt devirlerdeki zayıflığı yüzünden nude versiyonunu almaktan vazgeçip derbi senda 125 aldım. 4 zamanlı, ybr 125 in motoru konmuş üstüne. japon endurolardan daha yakışıklı ve daha kaliteli işçiliği var

koray_77
10 Ocak 2014, 13:39
bir arkadaşım almıştı arkadaşların dediği gibi 2 zamanlı sesi acayip gitmeye gidiyo ama benzin alırken gördüğüm yağıda birlikte koyuyodu ayrı yağ haznesi vardı fakat kullanımı sağlıklık değilmiş. parça sıkıntısı var motoru yamaha piyasası olmayan bi model.
arkadaşım belirli bir süre kullandı sattı,alan arkadaşta afyona giderken yolda kalmış motor yatak sarmış
önerilecek bi makine değil bence

Tsubasa
10 Ocak 2014, 14:28
bi arkadaşımızın vardı forumdan konuşmuştum onun ismini hatırlayamamıştım. o a dan z ye iyi biliyor bu motosikleti.
adını hatırlayamadım ayıp olacak kusura bakmasın.
o memnundu parcayı da bulabiliyorum diyordu cok da pahalı değilmiş. yakıtı biraz fazla ama 250 cc lerin hepsine kök söktürüyor diyordu

COMTAN
10 Ocak 2014, 16:01
bi arkadaşımızın vardı forumdan konuşmuştum onun ismini hatırlayamamıştım. o a dan z ye iyi biliyor bu motosikleti.
adını hatırlayamadım ayıp olacak kusura bakmasın.
o memnundu parcayı da bulabiliyorum diyordu cok da pahalı değilmiş. yakıtı biraz fazla ama 250 cc lerin hepsine kök söktürüyor diyordu

benim bildiğim flame(alper) olabilirmi derbi gpr

APALA
10 Ocak 2014, 16:09
Eski motosikletim.
Şayet temizi bulunursa, İKİNCİ BİR MOTOSİKLET olarak, kesinlikle alınması gerekir.
Ancak, ilk ve tek motosikletiniz olacak ise, bulaşmamanızı öneririm.

Kısaca değineyim.
İspanyol "derbi" firması, maliyetten düşmek için, yamaha dan dt 125 motorunu alıp geliştirdi.
Parasını, geliştirmeye harcadı çünkü elinde motor hazırdı.
Tasarımını italyanlara çizdirdi.
Şekil, gidiş mükemmeldi, yalnız pist için.
Güzel ülkemde en son kullanılacak motosiklettir galiba.
Kullanışlılık yok denecek kadar azdır. En azından sizin alacağınız ikinci el için.
Hatta kendi sattığım aracı da yine görebiliyorum sahibindende. 5500 istiyor. Ben 4100 e satmıştım o çocuğa...
Herneyse.

Ben eski, bir kullanıcısı olarak tavsiye etmeyeceğim sanırım.
Ama tekrar söylüyorum, ikinci el de alacakların zaten eski makineler. Sıkıntıdan başka birşey değildir.
Yinede tercih sizin.

Size bir kaç konumun linkini atayım:
http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/122621-elveda-ispanyol-hosgeldin-armadillo.html

murad13
10 Ocak 2014, 23:52
yardımlar için sağolsn herkese teşekkürler. APALA abi zaten bütün forumu okudum dedigm gibi ilk olacak gtr felan düşündüm o iş yaş çıktı bu da sesi çok fena bi motosiklet beyaz bi tane var zaten görünümü çok iyi kullanımını bilemedim canım ülkemizde d herkes deterjan gibi motor sattığı için kime inanalım bilmiyorum :)