PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir Chopper Almayı DÜşünüyorum

moukijin
09 Ocak 2014, 21:23
Merhaba arkadaşlar. Kendime yeni bir chopper motor almak istiyorum. Vitesli motorlarla ilk tecrübem olacak ve çok fazla da para harcamak istemiyorum. Gözüme çarpan motorlar Skygo, Keeway Super Light falan tarzı. Var mıdır tavsiyeniz? Bir kaç adet 2.000 ile 4.000 lira arasında motor gördüm. İkinci el tavsiye eder misiniz ? Ya da herhangi bir tavsiyeniz varsa sevinirim. Bu arada İzmir de kullanacağım genelde. Çok fazla şehirlerarası düşünmüyorum ama bu motorla her şeyi yaaparsın dediğiniz varsa ona da razıyım :)

CEM.
09 Ocak 2014, 21:44
regal raptor 250.

Mct 250.

Bütçeyi çok az daha attırabilirsen hyosung gv 250.

Macit250
09 Ocak 2014, 21:49
Al al mct 250 al al al dal dal dal cim cim cim

moukijin
09 Ocak 2014, 21:53
Görünüşü de hoşuma gitti mct 250 nin yaw :D ama sanırım bunlar 50 beygire kadar dimi ? bir sıkıntı yaratır mı bana o ? yoksa yeterli olur mu ? biraz kendimi geliştirdikten sonra bi uzun yolda denmeyi düşünebilirim sonra ?

CEM.
09 Ocak 2014, 21:58
mct 50 beygir degil.

50 beygirlik bir motorla başlangıcda çok zorluk yaşayabilirsin.

Araba gibi küçümseme motosiklet yüksek devir çevirdigi için ve hafif oluşundan dolayı araba beygiriyle ölçmemek gerekir.

Mct 250 başlangıcda iyi olabilir tabiki japon almanı isterdim fakat bütçen kısıtlı.

Mct 250 uzun yolada gelir fakat 2nci elde temizini bulmak çok zor artık.

2005 2006 model mctlerden bu yana temizi kalan pek yok.

Ancak 2010 2011 trafik çıkışlı kırmızı renk bulabilirsin bulursun.

Önerim hyosung gv 250dir. Uzun yolada gelir 2de bir arıza çıkarıp senide üzmez temizide bulunur fiyat arttırman gerekir.

moukijin
09 Ocak 2014, 23:07
50Beygir zorluk çıkarır derken anlayamadım fazla mı gelir demek istedin orda ?

CEM.
09 Ocak 2014, 23:18
Kişiden kişiye göre degişebilir.

Fakat 50 beygirlik motosiklet genel olarak önerilmiyor .

Merdiveni yavaş yavaş tırmanma tabiri vardır ne demek istedigimi anlamıssındır.

MCt 50 beygir degil.

250 cc ve yanlış hatırlamıyorsam 17 beygir 19da olabilir.

Merdiven konusunda kendimi örnek gösterebilirim :):cat:

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/122039-cem-ve-yeni-motoru-fazer.html

moukijin
09 Ocak 2014, 23:22
Anladım dostum :) Bu arada İzmirde öğrencisin sanırım. Bende İzmire geri döndüm ve izmirden almayı düşünüyorum motoru. Bildiğin bir tamirci yada tavsiye edeceğin bir galeri fln varsa senden her türlü bilgi almaya hazırım :) Daha önce Scooter dışında hiç motorla ilgilenmediğim için almadan önce bu işten anlayan birine ve bir tamiriciye göstermeye ihtiyacım var.

CEM.
09 Ocak 2014, 23:32
İzmirde yaşıyorum fakat manisa celal bayar üniversitesi ögrencisiyim.

Hafta içi manisada kalıyorum.

İzmirde bildigim birkaç güvendigim tamirci var evet.

Galeriden motosiklet almayı önermiyorum zaten izmirde genelde galeriler degil izmir/ kahramanlarda motosiklet tamircileri ve dükkanları 2nci el motosiklet satıyorlar kapı önünde.

Senin alıcagın motosikleti önerecegim bi ustaya götürebilirsin.

İzmir karşıyaka / nergiste..

Yada alsancakta şahin algac onada götürebilirsin.

4bin tlye cbr 125de alabilirsin eski kasalardan fakat bu chopper seven birine çok ters bir öneri olur.

Gv 250 almanı çok isterdim.

Eger chopperdan vaz geçicem dersen

cbf 150

ybr 125

yada apachi önerebilirim.

moukijin
09 Ocak 2014, 23:37
Tamamdır. Çok teşekkür ederim ben bi yarın gidipbakayım kahramanları bi dolaşayım bakalım

CEM.
09 Ocak 2014, 23:46
Kahramanlardaki rekabet piyasası genelde birbirleriyle anlaşmalı.

Yani orda sizi kazıklayabilirler dikkatli olun.

Kötü bir motor satarlar demiyorum ama chopper almaya diye gidip çok başka bir model motosiklet bile satabilirler.

Motoru sattıktan sonra mutlakada kask vermeye çalışırlar kaskınız varsa kesinlikle almayınız.

Sahibinden.com 'da araştırma yapmanızı öneririm. En güzel satıcılar arasında rekabet burada var.

Smyrna35
09 Ocak 2014, 23:49
İzmirde yaşıyorum fakat manisa celal bayar üniversitesi ögrencisiyim.

Hafta içi manisada kalıyorum.

İzmirde bildigim birkaç güvendigim tamirci var evet.

Galeriden motosiklet almayı önermiyorum zaten izmirde genelde galeriler degil izmir/ kahramanlarda motosiklet tamircileri ve dükkanları 2nci el motosiklet satıyorlar kapı önünde.

Senin alıcagın motosikleti önerecegim bi ustaya götürebilirsin.

İzmir karşıyaka / nergiste..

Yada alsancakta şahin algac onada götürebilirsin.

4bin tlye cbr 125de alabilirsin eski kasalardan fakat bu chopper seven birine çok ters bir öneri olur.

Gv 250 almanı çok isterdim.

Eger chopperdan vaz geçicem dersen

cbf 150

ybr 125

yada apachi önerebilirim.

Forumda 2-3 haftadır takip ediyorum seni abi(Celal Bayar'a gittiğine göre büyüğümsün),benim de tırmanmak istediğim merdivenler seninkine çok benziyor :) Ilk olarak tvs Apache - cbr 125 arasından birini istiyorum ondan sonraki hedefim aynı seninki gibi Kırmızı Hyosung gt 250r, ve son olarakta fz6 fazer :) Ben de izmirdeyim,başlangıç olarak bana hangisini önerirsin? Şimdiden teşekkürler :)

CEM.
09 Ocak 2014, 23:59
Dostum merhaba.

En iyi şey araştırmaktır bence en birinci merdiven araştırmaktan geçiyor :)

Ben yolda cbr kullanıcılarını durdugumu bilirim nasıl motosiklet diye :cat:

Tvs apache hiç sürmedim.

cbr 125 gayet iyi bildigim ve km'ler yaptıgım bir model.

Tvs apache alsanda yada cbr 125 alsanda pişman olcagını sanmıyorum 2 model arasında kalsanda hangisini seçersen seç mutlu olacaksın.

Tvs ne kadar hint malıda olsa ön yargıları kırıp kendini kanıtladı geçen yaz sık sık tvs'nin uzun yol yapanların konularını okudum gayette sorunsuz geçmiş.

İlk önce kişiligin karekterin ve ne istedigini anlamaya çalış.

2 motoru canlı gözle gör ve üstüne otur. oturuş posizyonuna rahatına artçı rahatına bak.

Senin önceliklerin neler buna karar vermelisin.

Cafelerde takılırım şehir içi takılırım saga sola giderim en fazla diyorsan cbr 125 bana göre daha havalı.

TVS APACHE ise naked olmasından ötürü daha rahat diyebilecegim bir model. uzun yolculuklarda daha rahat edersin diye düşünüyorum.

Cbr 125 ilk başlayanlarda bilek agrısı yapabiliyor.

Fakat ben olsam cbr 125 alırdım.:cat:

Smyrna35
10 Ocak 2014, 00:07
Dostum merhaba.

En iyi şey araştırmaktır bence en birinci merdiven araştırmaktan geçiyor :)

Ben yolda cbr kullanıcılarını durdugumu bilirim nasıl motosiklet diye :cat:

Tvs apache hiç sürmedim.

cbr 125 gayet iyi bildigim ve km'ler yaptıgım bir model.

Tvs apache alsanda yada cbr 125 alsanda pişman olcagını sanmıyorum 2 model arasında kalsanda hangisini seçersen seç mutlu olacaksın.

Tvs ne kadar hint malıda olsa ön yargıları kırıp kendini kanıtladı geçen yaz sık sık tvs'nin uzun yol yapanların konularını okudum gayette sorunsuz geçmiş.

İlk önce kişiligin karekterin ve ne istedigini anlamaya çalış.

2 motoru canlı gözle gör ve üstüne otur. oturuş posizyonuna rahatına artçı rahatına bak.

Senin önceliklerin neler buna karar vermelisin.

Cafelerde takılırım şehir içi takılırım saga sola giderim en fazla diyorsan cbr 125 bana göre daha havalı.

TVS APACHE ise naked olmasından ötürü daha rahat diyebilecegim bir model. uzun yolculuklarda daha rahat edersin diye düşünüyorum.

Cbr 125 ilk başlayanlarda bilek agrısı yapabiliyor.

Fakat ben olsam cbr 125 alırdım.:cat:
Ne yalan söyleyeyim gece gündüz araştırıyorum :) ama bir dezavantajım var etrafımda motosiklet süren hiçkimse yok...Çocukluktan beri hep içimde uktedir motosiklet..Yaklaşık 3 aydır da bir arkadaşımla beraber bu tutkuyu gerçekleştirmek için çabalıyoruz.Ehliyeti yazın alıcaz o zamana kadar iyice düşünüp taşınıp bizim en için en uygun motosikleti bulucaz.Ilk başlamayı düşündüğümde aklımda sadece hyosung vardı gözüm başkasını görmüyordu ama hem Barkın abi hem de forumdakiler sağolsun daha düşük cc'yle başlamamı tavsiye ettiler.Bende büyük ihtimal cbr'la başlıycam..Neyse arkadaşın konuyu işgal etmeyeyim daha fazla :)

CEM.
10 Ocak 2014, 00:25
250cc ilede başlanır hyosung ilede başlanır problem olmaz.

Fakat ilk başta ben hyo ile başlasam zorlanırdım. cbr 125 güzel seçim :cat:

İzmir karşıyakaya yakınsanız birgün buluşmaya gelirsiniz tanışırız.

Smyrna35
10 Ocak 2014, 00:46
250cc ilede başlanır hyosung ilede başlanır problem olmaz.

Fakat ilk başta ben hyo ile başlasam zorlanırdım. cbr 125 güzel seçim :cat:

İzmir karşıyakaya yakınsanız birgün buluşmaya gelirsiniz tanışırız.

Hyosung'un oturuş pozisyonu ve dar gidon turu yüzünden başlangıç için "en uygunu"olmadığını söylediler ben de büyük sözü dinledim :) Güzelbahçe'de oturuyorum ama eğer kabul ederseniz bir arkadaşımla gelebiliriz...Gezi fotoğraflarını gördükçe içim gidiyor zaten :)

moukijin
10 Ocak 2014, 04:31
Dostum önerilerin için teşekkür ederim çok yarın dada diğer gün gidip bir bakayım kahramanlarda bi dolaşayım. Müsait olduğun bir gün bende tanışmak isterim seninle. Hem hangi bölümdesin bilmiyorm ama belki okuldan da bir yardımım dokunur belki başın sıkıştığında malum akademik kadro genelde birbirini tanır. Belki bi yerden bir bağlantı çıkar. İnternetten izmirde satılan 2 tane motor buldum bilmiyorum buradan link vermek serbest mi ama yasaksa bile şimdiden özür diliyorum. Sende bir göz atarsan eğer bunlara sevinirim :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mct-250-daha-10000-km-sifir-gibi-2-sahibinden-137234573/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mct-250-masrafsiz-139293646/detay

Macit250
10 Ocak 2014, 13:49
İlk linkteki iyi temiz görünüyor ama bence pahalı ,Hiç bir artısı yok çantalarıda vermeyecek direk çıplak bir mct bu.Ama başka ilden alma sansınız yoksa mecbur kalıyorsunuz.Ha bu motosiklet için pazarlık yapılabilir.İsteğe görede daha sonra birşeyler taktırabilirsin.

Alet ufak gibi gözükür ama 160 kilo resimler yanıltmasın.Aslına izmirde olsam benim motosikleti sana verirdim.Bende üstüne biraz birşeyler takınca adam ettim mct mi .Ama bi çırak dan sana tavsiye ne olursa olsun trafiğe çıkış tarihi çok önemli.2005 bir mct 2005 den beri aktif kullanılıyor olabilir.Şimdi 9 sene lik motosikletle 4 senelik motosiklet bir olmaz alırken bunlarada dikkat et:cat:

Bu benim ilk mct ve 8000 de 2010 trafiğe çıkışlı çok temiz + yaptığım masraflar bile olmasına rağmen.0 çantalar ,siperlik,koruma demiri,elcikler.Satsam bu verdiğin linklerdeki kadar para isterim.

Örnek teşkil etsin diye resim ekledim.Boy 183 kilo 83

http://i.hizliresim.com/w1nRP5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

CEM.
10 Ocak 2014, 14:44
1nci linkteki motor gerçek degil.

Ben 2009 yılında mct araştırırkende o foto google görsellerde vardı o fotograf temsili. Adamın kendi motorunun degil bulmuş googleden eklemiş kendininkide gri diye .. birde utanmadan çantalar verilmicektir diyo :)

2nci linkteli motor fotolardan idare eder gözüksede yanına gelmeden birşey kesinlikle diyemem.

Bu motorun sıfırı 3.500tl idi mondial bayilerine sormanı öneririm belki hala sıfır getirebileni vardır ?

Macit 250'ninde motosikleti temiz duruyor .

Fakat satıcaksan bazı bilgileri söylemen gerekir :cat:

Km ?

LASTİK ?

Fiyat ?

Hangi ilde ikamet ettgin ?

Kazası varmı ? varsa söylemen gerekir tramerde gözükür çünkü.

Motor gayet temiz duruyor umarım satarsınız :cat:

Macit250
10 Ocak 2014, 14:57
Ben kıyaslamak adına motosikletimi anlattım.Şimdi herkes sahibindende temiz diyor malı için.Bende o yüzden paylaştım.Onlar temiz se kendi motosikletimde 3000 tl eder .Ayrıca sormuşsun yanıtlayayım.Motosikletin kazası herhangi bir kaydı bulunmamakta.Km 8000 orjinal 2010 trafiğe çıkışlı .Yine 2010 da mağazadan alınma faturası mevcut.Bu arada eskişehirdeyim .

Şu an satayım diye ugrasmıyorum zaten ilan felan vermedim.Ha alacak olan olursa konuşulur anlaşılır .Yanlız mondial mct 0 ı yok bildiğim kadarıyla.0 bulma fikrini unutun

CEM.
10 Ocak 2014, 15:03
Bi ara bende çok idda ediyordum bulumazsanız diyede arkadaşın biri gitti buldu aldı getirtdi :)

Motorun diger fotolarını topikte gördüm ben begendim.

Moukijin bu motoru almanı öneririm güzel motor :cat:

Tek yapılması gereken lastik degişimi oda allahın emri :)

Bir lastigin ömrü ortalama üretim tarihinden itibaren 2 yıl diye hatırlıyorum hamuru bozuluyor ve sertleşiyor.

Vede bu lastik bugun üretilmiş dahi olsa çin malı ve sert hamur ölüme davetiye.

Tek masrafın bu olacaktır. moukijin

Onuda kusur olarak görmemek gerekir sıfır mct250 alsan yine degiştirmen gerekirdi

moukijin
10 Ocak 2014, 15:30
tamamdır bende gidip bi byilere filan bakayım madem. Alabilirsin dediğin bu arada 2. linkteki siyah motordan bahsediyorsun dimi ?