PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulda çevirmeler sıklaştı -DİKKAT-

Sayfa : [1] 2 3

sdirer
09 Ocak 2014, 12:36
Herkese Günaydın :)

2 gündür, kadıköy E5'den 1. köprüye bağlanan yolun Tem den gelen bağlantı yoluyla birleştiği noktada Trafik ekipleri motorcuları durduruyor. Devamında köprü yolunda da yer yer motorlu ekipler aynı şeyi yapıyor. Ben durudurulmadım ama dün 5 motorcu bu gün 3 motorcu devamında 2 motorcu durdurulmuştu.

Skuterli bir abiye ne yapıyorlar diye sordum ama, o da motorda kaskatı oturuyor, dosdoğru ileri baktığından pek anlaşamadık. :)

neyse arkadaşlar, emniyet şeridi diye cezamı yazıyorlar, yoksa belge kontrolümü yapıyorlar acaba?

kazasız belasız...

tr_select
09 Ocak 2014, 13:14
Arkadaşlar merhaba.

Etiler-nişantaşı-bağdat caddesi-Harem üsküdar yolu-kızıltoprak-Altunizade-ataşehir dört yol-dudullu imes yolu-Şile yolu çekmeköy sapağı-kavacık fsm yolu- boğazici köprüsü avrupa geçiş ve anadolu geçiş....

Bu bölgelerde sık olarak motosiklet kontrolü yapılmakta 2-3 gündür. Son zamanlarda motosiklet hırsızlığının artmasından dolayı kontroller sıklaştırıldı ve + olarak polislere kontrol için ek kota getirildiğini öğrendim.

Egzoz yüzünden motosiklet bağlıyorlar. Kesinlikle kurtuluş yok ne yazıkki. Kuyruk altı plaka yüzünden cezayı çakıyorlar. Bundanda kurtuluş yok. + olarak evrak-kask-sinyal ve aydınlatma grubu..... Kontrolleri yapılıyor.

Kaçarım gibi bir gayede bulunmayın. Bazı noktalarda 300 metre arayla çevirme var. (Altunizade boğazici köprüsü-Bağdat caddesi-Etiler)

Benden uyarması dostlar. Umarım çalıntı motorlar bu çevirmelere takılırlar....

ArdiaroS
09 Ocak 2014, 13:17
Darısı Ankara'nın başına

Potenza
09 Ocak 2014, 13:21
Birkaç kez bende gördüm,arabada idim.Durdum,hatta yardım edebileceğim birşey var mı diye sordum motorcu arkadaşlara.Ama nafile,sanırım emir gelmiş yukarıdan.Aman dikkat edin..

tr_select
09 Ocak 2014, 13:25
Birkaç kez bende gördüm,arabada idim.Durdum,hatta yardım edebileceğim birşey var mı diye sordum motorcu arkadaşlara.Ama nafile,sanırım emir gelmiş yukarıdan.Aman dikkat edin..

Aynen, çalıntı motorlar yüzünden emir geldi... Tabi bu arada egzoz ve kuyruk altı plakalık yüzünden millete ceza kitlemeye başladılar. Forumdan 3 kişinin motoru bağlandı dün akşam, egzoz yüzünden. :mrgreen:

bikerboi
09 Ocak 2014, 13:35
Evet dogrudur hayatimda 2. motosiklet cevirmesine iki aksam once avr-anadolu fsm giselerde girdim. Benimle beraber 1 motor daha cevrildi evrak kontrolu yapti ve plakalara bakti.

sailor33
09 Ocak 2014, 13:39
oĞUZ SANIRIM SEN YURT DIŞINA GİDECEKSİN. Bu sorunu fazla yaşamassın artık :queen: Yanlız şöyle bir durum var hala çözemediğim. Misal x markanın egzoz u ülkemizde faturası ile vs legal olarak satılıyor. Ama takınca ceza yiyorsun. Ulen madem yasak niye satışına izin veriyorlar çözemedim. Bu 3 ünün cevabını arıyorum işte :pl:

dogrusukru
09 Ocak 2014, 13:40
Dün çamlıca gişelerden çıktım çevirdiler. Kontrol yaptılar. Biraz muhabbet ettik. Kardeşim de polis falan filan derken.Polis memuru arkadaş bu aralar baskı var dedi motor kontrolüne. o yüzden dikkatli olmak lazım

astorojna
09 Ocak 2014, 13:41
Arkadaşlar merhaba.

Etiler-nişantaşı-bağdat caddesi-Harem üsküdar yolu-kızıltoprak-Altunizade-ataşehir dört yol-dudullu imes yolu-Şile yolu çekmeköy sapağı-kavacık fsm yolu- boğazici köprüsü avrupa geçiş ve anadolu geçiş....

Bu bölgelerde sık olarak motosiklet kontrolü yapılmakta 2-3 gündür. Son zamanlarda motosiklet hırsızlığının artmasından dolayı kontroller sıklaştırıldı ve + olarak polislere kontrol için ek kota getirildiğini öğrendim.

Egzoz yüzünden motosiklet bağlıyorlar. Kesinlikle kurtuluş yok ne yazıkki. Kuyruk altı plaka yüzünden cezayı çakıyorlar. Bundanda kurtuluş yok. + olarak evrak-kask-sinyal ve aydınlatma grubu..... Kontrolleri yapılıyor.

Kaçarım gibi bir gayede bulunmayın. Bazı noktalarda 300 metre arayla çevirme var. (Altunizade boğazici köprüsü-Bağdat caddesi-Etiler)

Benden uyarması dostlar. Umarım çalıntı motorlar bu çevirmelere takılırlar....

"egzoz yüzünden motor bağlıyorlar" derken orjinal olmayan egzozlu motorların tamamınımı bağlamaktalar.

zerzura
09 Ocak 2014, 13:49
Plakam motora takılı değil. Ancak devamlı yanımda taşıyorum.
Bu durumda sadece ceza kesebilir değil mi?
Motoru bağlayamaz?..

RODWIN250R
09 Ocak 2014, 13:55
Yapsınlar arkadaşlar, bu aralar çok motorlar çalınıyor. Herkes kaskını taksın çevirmeye mutlu girsin.

tr_select
09 Ocak 2014, 14:24
Ahmet abim, Arabistanda olucağım. İzinlere geldiğimde RR ile apaçiliği tam gaz devam. Durmuyorum ben pek biliyorsun. Neyse susiyim taşlarlar şimdi :mrgreen:

astorojna, evet performans egzozu takılı motosikletleri direk topluyorlar.

zerzura, Plakam düştü ayağına yatarsınız büyük ihtimal yırtabilirsiniz. Plaka yanınızda olduğu sürece bağlayacaklarını sanmıyorum pek ama ceza yeme olasılığı muhtemel. En son 70Tl civarlarıydı sanırım.

sailor33
09 Ocak 2014, 14:28
Allah yolunu açık etsin Oğuz. Geldiğinde motor şeytan iş deyip vazgeçme de Arabistan'da :pl:

otopsici
09 Ocak 2014, 14:36
Kars a gittiğimde Iğdır da durdurdular beni şehir içi hızlıydım anca durabildim
geri döndüm yanlarına gittim hayret ettiler
neden durmadın filan yaptılar
bende binanın gölgesinde kaldığınızdan son anda gördüm dedim
ee niye döndün dediler vatandaşlık görevi dedim
ehliyet ruhsat hepsi tam baktı
sonra biri diğerine sana ne dedimiştim bütün evrakları tam
meğer adamlar ilk defa tam koruma bi sürücü görmüşler merak edip durdurmuşlar

agrasiwe
09 Ocak 2014, 14:49
dün hem fsm köprüsü maslak bağlantısında, hemde boğaziçi köprüsü anadolu yakasına bağlantı noktasında iki kere çevrildim, ikincisinde sordum, 17 sine kadar böyle dediler, neden dedim, 3.000.000 motosikletli 1.000.000 ehliyetli var dediler :) mantıklı geldi, bende dedim valla motoru aldım 4 ay trafiğe çıkmadım, ehliyeti olanda çıkmasın napim, ayrıca sadece listeye not aldı benimle birlikte, 3 motorcunun bilgilerini, herhangi bir kontrol yapmadılar, bu sabahta bir honda cbr 600 dü sanırım, yine boğaziçi bağlantı noktasında bağlamışlardı heralde, duruyordu motor öylece... ben geçtim çevirmediler...

tr_select
09 Ocak 2014, 14:55
Allah yolunu açık etsin Oğuz. Geldiğinde motor şeytan iş deyip vazgeçme de Arabistan'da :pl:

Yok abi, ertesi gün ege turuna çıkacağım. Yaz için planları yaptım şimdiden :pl:

Arkadaşlar egzoz yüzünden kesinlikle bağlıyorlar... Bu hususa dikkat edin.

çelikatlı
09 Ocak 2014, 15:06
Dün benide 15km içinde 2kere durdurdular ben çok memnun oldum şahsen. İnş uzun bir süre böyle devam ederde bahara kadar nekadar apaçi varsa ayıklanmış olur. Kayıp motorlarında bulunması çok iyi olur.

rebel_punto
09 Ocak 2014, 15:38
125 lik motorlardan çıkan traktör sesi, plaka yok, ehliyet yok, ayna yok olsada bakmaz.

Denetimlerin devam etmesi dileğiyle. :rendeer:

Pasali1921
09 Ocak 2014, 15:44
Ahmet abim, Arabistanda olucağım. İzinlere geldiğimde RR ile apaçiliği tam gaz devam. Durmuyorum ben pek biliyorsun. Neyse susiyim taşlarlar şimdi :mrgreen:

astorojna, evet performans egzozu takılı motosikletleri direk topluyorlar.

zerzura, Plakam düştü ayağına yatarsınız büyük ihtimal yırtabilirsiniz. Plaka yanınızda olduğu sürece bağlayacaklarını sanmıyorum pek ama ceza yeme olasılığı muhtemel. En son 70Tl civarlarıydı sanırım.

abi arabistanda ucuz yollu bulamazmısın orda bilmiyorum ordaki durumlar nasıl ama :)

[Turan]
09 Ocak 2014, 15:45
Hırsızdan çok bizim canımız yanıcak desenize :mrgreen:

tr_select
09 Ocak 2014, 15:48
abi arabistanda ucuz yollu bulamazmısın orda bilmiyorum ordaki durumlar nasıl ama :)

1 aylık maaşımla ninja250r alabiliyorum. Oradaki fiyatlarıda inceledim fakat elalemin ülkesinde motor neyimize ? Dil bilmiyoruz, yol bilmiyoruz...

9.000.00 SAR yani aşağı yukarı 2500 dolara ninja alabiliyorum ikinci el :)

porsuk_y
09 Ocak 2014, 16:01
Bugün maslak ve levent sanayi oradan da beşiktaş sahilden sarıyer istikametine gittim arabayla dikkatimi çekti hemen hemen her ışıkta bir polis ve çevirdiği motrcu vardı her yerde motosikletlileri çeviriyorlar. Aman diyim evraklarınız tam olsun...Zaten kask kullanıyorsunuzdur....

sdirer
09 Ocak 2014, 17:57
3 yaşından küçük motorlarda egzoz muayenesi gerekli değil diye biliyorum doğru mudur?

diğerleri tamam çok şükür :)

tr_select
09 Ocak 2014, 17:58
3 yaşından küçük motorlarda egzoz muayenesi gerekli değil diye biliyorum doğru mudur?

diğerleri tamam çok şükür :)

Motosiklette egzoz muayanesi yoktur.

sdirer
09 Ocak 2014, 18:03
Motosiklette egzoz muayanesi yoktur.

teşekkür ederim :)

tozluklu
09 Ocak 2014, 18:06
Egom boooş diye bağıran sığırların egzozlarının orjinale dönmesini yürekten itiyorum.

inzell
09 Ocak 2014, 18:16
Plakayı kıçına sokanlara, egzozunu böğürtenlere çok güzel oluyor. Apaçilere ölüm! :)

tr_select
09 Ocak 2014, 18:17
Egom boooş diye bağıran sığırların egzozlarının orjinale dönmesini yürekten itiyorum.

Bu cümle olmamış... Şimdi sarı gözlüklüler benim için GAY desem ? Hoşunuza gidermiydi. Sizin bakış açınızla aynı hesaba geliyor çünkü. . .

Linwelin
09 Ocak 2014, 18:21
Soba borusuyla mı gezelim :D sesinde değilim de, tamamen kişisel tercihtir, gt250r'ın orjinal egzos soba borusu gibi bence, alırsam direk değiştirmek gibi bi planım var. ister ego diyin ister gay, ben ona stock egzosla binmem..

tr_select
09 Ocak 2014, 18:30
Soba borusuyla mı gezelim :D sesinde değilim de, tamamen kişisel tercihtir, gt250r'ın orjinal egzos soba borusu gibi bence, alırsam direk değiştirmek gibi bi planım var. ister ego diyin ister gay, ben ona stock egzosla binmem..

Eren olaya gt250r üzerinden bakıcak isek... Egzoz'dan rahat gaz salınımı yapılamadığı için hem motoru zorluyor hemde egzozun çok kısa sürede çok yüksek ısılara çıkmasına neden oluyor mesela. O motorda fazla böğürmeyen bir egzoz olması zaten gerekli.

Tabi bu anlatmak istediğim işin teknik kısmıyla ilgilenmeyipte sadece standartçı olan insanlar anlamazlar. ..

phradrel
09 Ocak 2014, 18:32
plaka app diye daha bir kaç ay önce ceza yemiştim bi daha yemesek bari :(

laf söyleyeceklere şimdiden cevabım o traktör plakasını takmak zorunda hissetmiyorum kendimi olacaktır, o yüzden yormayın beni :)

cem_fb
09 Ocak 2014, 18:34
Performans egzozunda susturucusu takılı olanlara fazla birşey demiyorlar, abartı bir ses olmadıkça.

Bağdat Caddesi ya da sahilde motoru bağırtanları bir direğe yapışmalarını yürekten diliyorum birçok akşam, dolayısıyla motorlarının bağlanması kendileri için daha sağlıklı olacaktır.

rumelian
09 Ocak 2014, 20:39
1 aylık maaşımla ninja250r alabiliyorum. Oradaki fiyatlarıda inceledim fakat elalemin ülkesinde motor neyimize ? Dil bilmiyoruz, yol bilmiyoruz...

9.000.00 SAR yani aşağı yukarı 2500 dolara ninja alabiliyorum ikinci el :)

kardeş suudi de motosiklet kullanma! ben de medinedeyim şu an. 1 hafta sonra döneceğim inşallah. bu taraflara geleceksen haberim olsun. bir ihtiyacın olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Smyrna35
09 Ocak 2014, 21:06
Şu çevirmeler için takip ettiğim bir Twitter sayfası var İzmir'de çevirme radar diye arabaya binmeden önce kesinlikle kontrol ederim.İzmirde ki arkadaşlara tavsiye ederim aynı isimde facebook sayfaları da var...

tozluklu
09 Ocak 2014, 22:09
Gözümdeki gözlükler atış gözlüğü. Bu sizin bakış açınızın sığlığı olur.. Beni de en terese etmez. Ama bağıran egzoz, pati çeken şahin,Kırmızı ön far boş egonun bariz göstergesidir. Benimki bakıuş açısı değil ysni. Her şeyi bakış açısı zannedip bilgisi olanları kendinizle bir tutmayın lütfen..

Linwelin
09 Ocak 2014, 22:19
Şu çevirmeler için takip ettiğim bir Twitter sayfası var İzmir'de çevirme radar diye arabaya binmeden önce kesinlikle kontrol ederim.İzmirde ki arkadaşlara tavsiye ederim aynı isimde facebook sayfaları da var...

izmir için twitter ve face adreslerini paslar mısın?

tr_select
09 Ocak 2014, 22:28
Gözümdeki gözlükler atış gözlüğü. Bu sizin bakış açınızın sığlığı olur.. Beni de en terese etmez. Ama bağıran egzoz, pati çeken şahin,Kırmızı ön far boş egonun bariz göstergesidir. Benimki bakıuş açısı değil ysni. Her şeyi bakış açısı zannedip bilgisi olanları kendinizle bir tutmayın lütfen..

Bakış açısının sığlığı diyorsunuz fakat milleti yargılıyorsunuz ? Bence ilk önce "TÜRKÇE" eğitimi alın derim...

Yazdığınız cümle ile kendinizin çeliştiğinin farkındamısınız ? "Bu sizin bakış açınızın sığlığı olur" - "Benimki bakış açışı seğil" - "Her şeyi bakış açısı zennedip bilgisi olanları kendinizle bir tutmayın"

Siz burada 3-5 kendini bilmezin aragaz vermesi vs vs yapması ile bütün egzoz takanları itin bir yerlerine soktunuz ve hala bakış açısından bahsediyorsunuz.

Sizinle neyi tartışiyimki daha :)

tozluklu
09 Ocak 2014, 22:35
Bütün açık egzozlar rahatsız edici. Bunun neresi bakış açısı..? Egosu boş insanlara göre bu işler. Bu da bakış açısı değil. Psikolojiyle ilgilenseniz itirazınız olmazdı. 5 beygir fazla alcam diye anaısına sövdüren adamı ben nasıl daha itin biyerine sokabilirim ki! Türkçem iyidir. 38 yaşındayım. Hala sadece sosyal puanlarımla sosyoloji tutturacak kadar puan alabiliyorum..

redmachine
09 Ocak 2014, 23:17
600RR'da Karbon Akrep var ama rölantide çok ses çıkarmıyor, hatta muayeneden bile geçti. Başımıza iş almayalım ya.

__redandblac
10 Ocak 2014, 01:29
"egzoz yüzünden motor bağlıyorlar" derken orjinal olmayan egzozlu motorların tamamınımı bağlamaktalar.

geçen hafta bursada çevirdiler kontrol için. polis telefondan açtı bu egzoz orjinal değil cezası var 165 lira dedi. ceza yazıyoruz 1 hafta içinde orjinalini takıp göstertiyosun dedi. eğer yapmassan yakalanırsan bağlıyoruz dedi. ceza yazmadı

Nomad_41
10 Ocak 2014, 01:38
Dün saat 9 da ortaköyde bagladılar motoru 2 arkadaş geziyorduk 2 ninja . Şansızlık şöyle başladı tam ortaköyün orda otoparkın orda 2 tane gsxr6'yı cevırmısler plakasız ve abarthlılardı . Bizde abarthlıydık bizide gördüklerınde hemen takıldılar. Benım salaklıgım hızlıydık ıkımızde polıslerı gorunce ben yavasladım arkads gazladı . Keske bende gazlasaydım bir hışımızla geçer zaten yol musayıttı arkamıza takılacakları vakti onlara tanımamış olurduk böylece. Kısmet değilmiş tecrube oldu . Bunu bıle bıle halaa takarım . 60 tl parayı bayıldım . Egzozu eve geldım söktüm orjinali taktım . Yarın gayrettepeye gidip trafikten men'i kaldırtırcam. Eve gelip tekrar akrpovici takıcam :queen: .. Ama bende duydum bu aralar tuning den kitleme dönemleriymiş. Sanırım bi süre sustrucusu patlak 2. standart egzozumu takacam :D

TutkuluAcemi
10 Ocak 2014, 01:57
Bu olay hırsızlığı çözmez sadece devlete ek bir gelir kazandırır. Hırsızlar motoru sürerek mi çalıyor sanıyorsunuz? Adamlar atıyor kamyona götürüyorlar. Motoru tam da kadıköy yada üsküdara servise götürecektim egzoz yüzünden çekmezler umarım.

Nomad_41
10 Ocak 2014, 02:20
Bu olay hırsızlığı çözmez sadece devlete ek bir gelir kazandırır. Hırsızlar motoru sürerek mi çalıyor sanıyorsunuz? Adamlar atıyor kamyona götürüyorlar. Motoru tam da kadıköy yada üsküdara servise götürecektim egzoz yüzünden çekmezler umarım.

Valla hocam şöyle diyim bağlanmadan 2 gün once'de beşiktaşa inerken tam Atv binasının oraya gelirken o son ışıklara fena yapıştırdım yunus polisi bana baktı baktı onunden geçtim bi 100 metre ılersınde ışıklarda durdum adamla o an göz göze geldık yol kenarındaydı. İstese atlar peşime gelirdi gideceğim güzargah zaten belli. Gelmedi . Biraz insanın kanında ........... ........................ onların ............ Olunca bağlıyorlar anlata bildim umarım :)

TutkuluAcemi
10 Ocak 2014, 02:23
Valla hocam şöyle diyim bağlanmadan 2 gün once'de beşiktaşa inerken tam Atv binasının oraya gelirken o son ışıklara fena yapıştırdım yunus polisi bana baktı baktı onunden geçtim bi 100 metre ılersınde ışıklarda durdum adamla o an göz göze geldık yol kenarındaydı. İstese atlar peşime gelirdi gideceğim güzargah zaten belli. Gelmedi . Biraz insanın kanında ........... ........................ onların ............ Olunca bağlıyorlar anlata bildim umarım :)

Düşük devirli gitsek durdurunca egzozlara bakıp yine de bağlar mı çünkü çok önemli serviste uzun süre kalacak motor boşu boşuna yarı yıl tatililnde ıvır zıvırla uğraşmayalım. Zaten yüksek devirli gidemiyorum zincir çok kötü durumda hızlı gitmem imkansız.

redmachine
10 Ocak 2014, 02:34
Düşük devirli gitsek durdurunca egzozlara bakıp yine de bağlar mı çünkü çok önemli serviste uzun süre kalacak motor boşu boşuna yarı yıl tatililnde ıvır zıvırla uğraşmayalım. Zaten yüksek devirli gidemiyorum zincir çok kötü durumda hızlı gitmem imkansız.

Artik polislerde cakal, hemen anliyolar orjinal mi degil mi diye zaten cogu egsozun markasida ustunde kabak gibi yaziyo, ses cikarmasada orjinal degilse killigina baglayabilir.
Aslinda baglamasinda ne ...... yerse yesin cezaya raziyiz.

brtvrdrl
10 Ocak 2014, 02:37
çevirmede motorun muayanesi varsa fakat sinyaller vs çalışmıyosa ne yapıyorlar ?

Nomad_41
10 Ocak 2014, 02:38

Valla sesden anlıyorlar ya çakallar abarth egzozlar onlar için böyle ayaklı ceza puanı olmuş bence gördükleri gibi ooh yakaladık diye seviniyorlardır gibime geliyor . Ama polisden polise değişiyor o dediğim gibi beşiktaşa giderken bi 10 bin devir fln dım 3. vitesde polis baktı gelmedi bile . Ama kulağıma küpe oldu birdaha yol kenarında böyle o an başka şeylerle meşgul olan polis görürsem direk uzarım abi biran bile düşünmem .

Linwelin
10 Ocak 2014, 04:23
Yamaha yzf r125 aldim param da var akrapovic egzos opsiyonuyla.. Naapcam ben, her cevirmede taksit taksit para mi odeyecegim bi de?

Sacma sapan isler, orjinal egzos taraftarlarina selam, yamaha sizleri de dusundu :) ama yamaha da sorumlulugu atmis ustunden non street legal diyor :)

Seko
10 Ocak 2014, 09:44
Çok iyi yapıyorlar. Marka egsozlarla uğraşacaklarını sanmıyorum, onların derdi cub motoru boru gibi bağırtıp, kıçlarını selenin ucuna oturtanlarladır muhtemelen...

otopsici
10 Ocak 2014, 10:44
olay egzosta bağladığı için birşey karalayayım
çin işi motorların 100 lük ve 150 liklerini hepiniz biliyorsunuz
bir de bunların egzostunu matkapla delip gün içinde anasını kovalayanları korkutmaya çalışır gibi bağırtanları da biliyorsunuz
bir de benim mahallemde var bildiğiniz cup babasına şikayet ettim
babası bir tane şikayet eden getir alırım motoru dedi
lan kimse şikayetçi olmadı ama başka yerde bıdı bıdı konuşuyorlar
bende çozümü 155 te buldum arıyorsunuz geliyolar yakalıyorlar
ben diyim 2000 siz deyin 3000 tl cezayı yiyip rahat ediyorlar