PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial'in Fiyat Ve Yedek Parça Politikası Çok Hoşuma Gidiyor

merak ederim
08 Ocak 2014, 19:51
Talihsiz bir şekilde sakarlığımdan dolayı çekici elimden kaçırıp farı kırdım motorcuya gösterdim(servis değil) (30tl) masraf çıkarttı sonra mondialin yedek parça sayfasına girdim orjinal far camını 10 liraya sipariş ettim sipariş geçilen firmada(servis değil ayrı yedek parça firması) elimde var gel abi al dedi gittim aldım.

Çoğu markada bu güzellik yok tamirci öpüyor.

tr_select
08 Ocak 2014, 19:55
Çan çin çon farkıda bu. Motoru 100 liraya sıfırlıyorsun işte, daha ne olsun :mrgreen:

yqavuzhyan
08 Ocak 2014, 21:03
Motoru elimden kaçırdım ve olduğu yerde yana yattı, koruma demiri olmasına rağmen kafa grenajı sol ayna ve sol ayak basamağı kırıldı.

45 TL kafa grenajı
50 TL ayna
25 TL sol ayak basamağı
25 TL sol debriyaj kütüğü
Bunlar Mondialyp denen sitedeki fiyatlar, servise götürdüm parçalar sipariş edildi 1 hafta sonra geldi diye aradılar. 20 TL işçilik ve 25 TL de parçalar için kargo parası ödedim.
Yani 3 parça 190 TL ye maloldu, herşeyi anladım parçalar için kargo parası verdik arkadaş, sitede aynanın vidası için bile fiyat belirtilirken benim 4 tl gözüken kütüğe 25 tl verdim. Aynalar takım değişiyor dediler 50 tl verdim. Birçok sitede YBR aynalarını 25 tl ye alabılırsın.

Bir daha servisten parça istemem, izmirdeki burak motorda veya konyada adını şu an hatırlamadığım bir depoda tüm çin malı motorların parçaları var :flower:

turkish39
08 Ocak 2014, 22:08
Servislerde kütüklüğü komple takım halinde satıyolar.Ayrı satana rastlamadım.20 ise 25 e veriyo.Sen sipariş etsen kargosu şusu busu gene aynı.

lickup
08 Ocak 2014, 22:15
Motoru elimden kaçırdım ve olduğu yerde yana yattı, koruma demiri olmasına rağmen kafa grenajı sol ayna ve sol ayak basamağı kırıldı.

45 TL kafa grenajı
50 TL ayna
25 TL sol ayak basamağı
25 TL sol debriyaj kütüğü
Bunlar Mondialyp denen sitedeki fiyatlar, servise götürdüm parçalar sipariş edildi 1 hafta sonra geldi diye aradılar. 20 TL işçilik ve 25 TL de parçalar için kargo parası ödedim.
Yani 3 parça 190 TL ye maloldu, herşeyi anladım parçalar için kargo parası verdik arkadaş, sitede aynanın vidası için bile fiyat belirtilirken benim 4 tl gözüken kütüğe 25 tl verdim. Aynalar takım değişiyor dediler 50 tl verdim. Birçok sitede YBR aynalarını 25 tl ye alabılırsın.

Bir daha servisten parça istemem, izmirdeki burak motorda veya konyada adını şu an hatırlamadığım bir depoda tüm çin malı motorların parçaları var :flower:

Konyadaki bayisinden bir çift aynayı 10 liraya aldım ben.

RunemagicK
09 Ocak 2014, 00:05
mondial motorumu 1000tlye sattığım gün yeni aldığım japon motorumun debriyaj balatası ve tasında sorun olduğunu öğrendim. 895tl+işçilik:)

Potenza
09 Ocak 2014, 01:16
Çok hoş bir politikaymış bu mondial in politikası,bende hoşlandım çok hemde...

crxforever
09 Ocak 2014, 01:27
bol ve ucuz yedek parça en az sağlamlık kadar önemli .
yamahadan da ülkenin gelir düzeyi ve sattığı motorun kullanıcı kitlesini göz önüne alan düzgün bir fiyatlandırma bekliyoruz zira yıllar geçtikçe
o çok övünerek sattıkları yamahalar yan sanayileşecek mondialleşecek.

Rider95
09 Ocak 2014, 01:29
Parçaları kendiniz alırsanız çok uygun fiyata geliyor. servise gidip getirtrirseniz fiyat artıyo servis fiyat öle diyo.Ve servisler işçiik ücreti yüksek alıyor.Bu yüzden elinizden geliyosa kendiniz yapın.

metin_0067
10 Ocak 2014, 01:12
valla arkadaşlar yedek parça durumu güzelde. motorumu yeni aldığımda 750 km rede yağ değişimine gel demişlerdi neyse garantiden çıkmasın dedim gittim servise abi ne yapılacak şimdi motora dendiğimde sadece yağ değişimi dediler. ücreti 40 tl bende heralde castrol falan koyacaklar diye bekliyorum baktım mondial die yağ getirdi. 10 tl lik yağ için 30 tl işçilik alıyor ne ala memleket. motorumu aldığım gibi gittim castrol yağ aldım kendim değişiyorum şimdi 1600 km rede çok şükür bi sıkıntı yok.
garantiden çıktı en azından başım ağrımaz.
adama neresini sorsam orası garantiye girmiyor diyo. motorun içi giriyomuş 2 yılda zaten oraya birşey olduğu yok. bence çin malında garanti diye birşey yok. parçayı alıp kendimiz tamir etmeliyiz en mantıklısı

TutkuluAcemi
10 Ocak 2014, 01:26
İşte fark bu sen o motoru durduğu yerde düşürüyorsun 3 parçası kırılıyor ben bu motoru düşürüyorum tutup kaldırıyorum devam ediyorum :)

Tİme_shİft42
10 Ocak 2014, 01:33
Bende ön fren yüzünden yerle bir oldum :) arabanın altına sürüklendim uf oldum koruma demirim bile yoktu çamurlukta bi kaç yer soyuldu farı çevreleyen plastik kırıldı sonra hiç bir şey yokmuş gibi devam :)

yqavuzhyan
10 Ocak 2014, 04:18
İşte fark bu sen o motoru durduğu yerde düşürüyorsun 3 parçası kırılıyor ben bu motoru düşürüyorum tutup kaldırıyorum devam ediyorum :)

Hiç bitmeyeceksiniz demi ? 130 kg'lık motor düşerken bu kırılan parçaların olduğu yeri elektrik direğine vurdu, plastik parça bir zahmet kırılsın. Saçmalardan seçmece yorumlara bir son verin artık,

Ahmet Abi
10 Ocak 2014, 05:55
Parçaları ebaydan alın, aynı motoru üretim maliyetine toplarsınız.

EKONOMİ
10 Ocak 2014, 07:49
Çan çin çon farkıda bu. Motoru 100 liraya sıfırlıyorsun işte, daha ne olsun :mrgreen:

69.40 tl komple silindir (silindir piston vs.)
kendin takarsan bu fiyata hallolur
bkz. yp.mondial.com

cup ta komple silindir takimi 42 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:28 ----------

valla arkadaşlar yedek parça durumu güzelde. motorumu yeni aldığımda 750 km rede yağ değişimine gel demişlerdi neyse garantiden çıkmasın dedim gittim servise abi ne yapılacak şimdi motora dendiğimde sadece yağ değişimi dediler. ücreti 40 tl bende heralde castrol falan koyacaklar diye bekliyorum baktım mondial die yağ getirdi. 10 tl lik yağ için 30 tl işçilik alıyor ne ala memleket. motorumu aldığım gibi gittim castrol yağ aldım kendim değişiyorum şimdi 1600 km rede çok şükür bi sıkıntı yok.
garantiden çıktı en azından başım ağrımaz.
adama neresini sorsam orası garantiye girmiyor diyo. motorun içi giriyomuş 2 yılda zaten oraya birşey olduğu yok. bence çin malında garanti diye birşey yok. parçayı alıp kendimiz tamir etmeliyiz en mantıklısı

çin malı insanin el becerilerini geliştiriyor
diğer pahali markalar koreltiyor

modenas cup motorla kaza yapan eleman 1600 tl masraftan bahsediyordu
hadi 1000 olsun
o paraya çinli nin komple motorunu alırsın
2.5 kati fazlasini vermeye gerek yok
çok para vermeyle cok iyi olmaz derler

Tİme_shİft42
10 Ocak 2014, 12:28
Her seyide orjinal diye almayın
Dandik cst lastik 90-90-18 lastik 80 lira ayna 50 lira o paraya daha güzel seyler alınır