PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ve araba farkı

gürkanatik
06 Ocak 2014, 15:35
arkadaşlar bi sorun var bende motorda hiç sıkıntı yok yol olsun ne gidiyosa basıyorum arabaya binince bi korku alıyo su motordaki rahatlıkla nasıl araba sürerim ben ya yuze gelince araba gerilyorum motor 200 gitsin hiç umrumda değil güvende hissediyorum kendimi bu araba işini nasıl çözcem ben?

merak ederim
06 Ocak 2014, 15:44
Full koruma ile bin arabaya.

AWESQME
06 Ocak 2014, 15:57
Motora korumalarla binince bir güven olur. Tabi birde bindikçe tecrübe kazanıyorsun onun rahatlığı da var. Fakat araba sürerken hem arabaya güvenmiyorsan hem kendini korumasız çıplak gibi hissediyorsan hem de araba tecrüben yoksa başta böle şeyler hissetmen gayet normal. Sürdükçe alışırsın aynı motor gibi sadece daha sıkıcı zevksiz hali :)

Osırıs
06 Ocak 2014, 16:01
Ben kaç yıldır araba ve motor kullanırım, araba sürerken hala tüylerim diken diken olur. kapladığı yer fazla olunca kaza riski de bi o kadar artıyor

AWESQME
06 Ocak 2014, 16:03
Ben kaç yıldır araba ve motor kullanırım, araba sürerken hala tüylerim diken diken olur. kapladığı yer fazla olunca kaza riski de bi o kadar artıyor

Aynen arkadaş doğru diyor. Önce motor binmeye alışan biri araç büyüdükçe korkar. Araba kullanan biri de gidip ha diyince kamyon, tır kullanamaz.

kemboo
06 Ocak 2014, 16:17
bende arbayla giderken sanki koca bi kütleyle haraket etmeye dönmeye falan çalışıyormuşum gibi hissediyorum. Büyük arabaları kullanmayı hiç sevmiyorum. Bizde fiyat panda var Allah'tan ufacık motor gibi :)

Osırıs
06 Ocak 2014, 16:22
bende arbayla giderken sanki koca bi kütleyle haraket etmeye dönmeye falan çalışıyormuşum gibi hissediyorum. Büyük arabaları kullanmayı hiç sevmiyorum. Bizde fiyat panda var Allah'tan ufacık motor gibi :)

bende subaru vivio var :queen: pederde corolla var, vivio ufacık olduğu halde yine tırsıyor insan. pederin arabasına zaten binsem içinde kayboluyorum yolu görmek ne mümkün

MetinK.
06 Ocak 2014, 16:44
bende subaru vivio var :queen: pederde corolla var, vivio ufacık olduğu halde yine tırsıyor insan. pederin arabasına zaten binsem içinde kayboluyorum yolu görmek ne mümkün

Bende Eskiden Kamyon Kamyonet Taksi Allah Ne Verdiyse Rahat Gene Kullanıyordum.Motosiklete Alısınca Arabaya Binmeye Korkar Oldum.

kemboo
06 Ocak 2014, 19:11
ya ben park edeceğimde bile bir ton strese giriyorum :mrgreen:

motorcu48
06 Ocak 2014, 19:20
herkez kendini ne kadar kandırıyor arabadaki emniyet duygusu daha fazladır siz sadece yeteri kadar otomobil sürmemişsiniz ya da ticari bişiler kullandıysanız bu duyguyu belki yaşamanız olağandır ancak dünyanın en güzel olayı motosikletle her uzun yola çıktığımda ve evime geldiğimde olasılıkları düşündüğümde tüylerim ürperirken otomobilde hiç boyle bişi yaşamam aksine ailemde gittiğinde bize msj at diyip yolumu gözlemez

sdirer
06 Ocak 2014, 19:26
Full koruma ile bin arabaya. diye bir çözüm,
ya da dr a gidin, izah edin
ya da binmeyin :)

ama arabayı kullanmaya kullanmaya park etmeyi neredeyse unuttum :(
selam.

APALA
06 Ocak 2014, 19:39
Bende arabada giderken, viraj içine doğru yatmaya çalışıyor, kontra yapmaya çalışıyorum istemsizce. :silent:
İnşallah başımıza bi iş gelmez. :sunny:

alikan
06 Ocak 2014, 20:37
abicim sonuç itibari ile çelik bir kafesin içindesin.

Bu kimine göre güvenli kimine göre tehlikeli arabada gaza bassanda aynı yavaş gitsende sanki LCD tv de yarış izliyorsun...

ogzcngdk
06 Ocak 2014, 20:38
ben arabayla virajlara girince çok tırsıyorum, virajlara motordan daha güvensiz giriyor araba her an savrulacakmış gibi

MD.Murat
06 Ocak 2014, 21:37
abartmayın arabada nasıl güvende hissetmiyorsunuz.çarpsan ne olacak yani alt tarafı birkaç parça dökülecek.motorla en ufak viraja girerken düşsem üstümden kimler geçer acaba diye düşünüyorum.ki kendi hatandan da değil geçen gene bir virajda tam virajın dışındaki teker çizgisinde yağ birikintisine denk geldim.azıcık daha yatırmış olsam yerdeydim muhtemelen de gene birazcı kaymayla toparlayabildim. :)
sonuç olarak motosikletin zevki ayrı ama arabada güvensiz motosiklette güvenli hissediyorsanız tek açıklaması var arabaya alışamamışsınız ve deneyiminiz yok.:bounce:

zaferkarizma
06 Ocak 2014, 21:57
özelikle başkasının arabasına bindiğimde cok tırsıyorum sağ ayağım yanında oturmama rağmen hep frene basıyo :(

scooboy
06 Ocak 2014, 22:51
Motorda kendini daha güvende hissetmenin rasyonel tarafı ne olaki?
Hemde Türkiyede?
Daha beteri var İSTANBUL da.

Sizin motor tecrübeniz arabadan daha fazla olmasın?

lickup
06 Ocak 2014, 23:18
Arabada güvensiz hissetmekten ziyade o koca şeyi kontrol etmekten korkuyor olabilirsiniz. Bende de var aynı durum malesef :mrgreen: Arabadayken kontrolün tam anlamıyla bende olduğu hissini alamıyorum hiçbir zaman

_oXXo_
06 Ocak 2014, 23:28
trafikte önündeki bayan sürücüyü geçememek ve onun telefonla konuştuğunu görmek ve sonrasında ilk bulduğun fırsatta sağdan sollamak ...

bugün tam bu duygularla kadıköy ümraniye arasını geçtim. motorsuz trafikte kalmak kötü :D

Serk21
07 Ocak 2014, 01:09
Motorla 90 km ile eglenerek girdigim virajlara arabayla 70 km ile giriyor birde yoldan cikarmiyim diye korkuyorum. Bence aliskanliktan dolayi. Motosiklette vucudumuz ile hakimiyet sagliyoruz, kıçımızla bile yön verebiliyoruz.. araba biraz takoz geliyor sanirim..

Bende motosiklet ile 200 km de korkmaz iken arabada 140 km de titriyorum :) 2012 focusta da tırsiyorum 99 civic te de ..araba kullanan birine TIR versen herhalde o da korkar :)

Ekleme; daha once şoforluk yaptim, gunde 16 saat arac kullandigim cok oldu,ayrica tatilde 2 gunde 1.000 km ye yakin yol gittim yani tecrube vs ile alakali oldugunu dusunmuyorum.

gürkanatik
07 Ocak 2014, 17:14
Haklısınız sanırım tecrübe farkındanda olabilir motorda 200.000 km falan tecrübem olup araba taş catlasa 5 .000 dir bu. Ama motorda dediğiniz gibi hakimiyeti hissediyorum yolda yürür gibi rahatlıkla gidiyorum ama arabada ben sürmüyoken bile gerim gerim geriliyorum yüzle gitse bile gerçi tecrübeli olanlarda aynısını yaşıyomuş :) sanırım düzelmiycek bu durum :)

Pasali1921
08 Ocak 2014, 02:37
Bencede tecrübeye alakalı tamamen .Guvenlık olarak tabikide araba kadar değil.He artısı eksisinden daha fazla tabiki de rüzgarı yeter:)