PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Arkadaşlar Yeni Motorum Çelik sk125-sports age

mehmetkurcan
06 Ocak 2014, 09:27
Merhaba Arkadaşlar öncelikle yaşım 27 Adım Mehmet Bursadanım Aranıza Yeni Katılıyorum Bir Kaç görüşünüzü almak istiyorum.
Arkadaşlar eski motorum mz 251 etz nın cok yakmasından dolayı satıp yeni bir motor almayı dusunuyordum adını vermıyecegım bır alış satış sitesinde 2012 model celik sk 125ile karşılaştım almaya karar verdım aldımada bı yandan pişman oldum motor bakımından degıl sıgorta v.b işlemlerin 400 450 tl tutmasından dolayı Neyse Arkadaşlar motorum 9500 k.mdeydi bana geldıgınde suanda yaklaşık 2 2.5 ay oldu 11500 kmye geldı kışlık yağ bakımlarını zıncırlerını değiştirdim fakat bana motorda anormal gelen bazı şeyler oldu boyum 1.80 yaklaşk 100 kiloyum bilmem kılomdanmı alakalı ama motorum tek kişi 110 km hızı geçmiyor bi yandan bundan şikayetciyim tabiki fazla birşey beklenmez bu motorlardan ama lifan gibi bir cup un bıle ıbresı 130 140a wurabılıyor bıraz saçma geldi birde motoru 9 10 bın devıre kadar zorluyabılıyorum malum mzde bır sıkıntı cekmedım ama bunda bı sıkıntı cekermıyım bılmıyorum bi yandanda bu motorun koltugun altında galıba bır ruhsat koyma gıbı bıryerı falan yok warsada bi ben bulamadım 2.5 aydır motor hakkındakı bılgılerınızı ogrenmek ıstedıgım ıcın bu konuyu actım olumlu yorumlarınızı bekliyorum herkese iyi forumlar.

Bu arada motorun daha hızlı gıtmesı ıcın yapılıcak bırşey varsa onerılerınızı beklıyorum

Resimdeki motor benimki değil sadece cekmek zor oldugu ıcın motorumun aynısının resmını bulup koydum
http://hizliresimyukle.com/images/2014/01/06/Tgx26.png

fatek95
06 Ocak 2014, 10:36
Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz... Burada çoğu Abi'm, kardeşim aynı şeyi söyleyecek sana. 125lik bir motordan daha fazla bir şey beklemeyin bence. Çünkü baya kalıplı birisiniz. Ki kaldı ki lifan cup dediğiniz motorlar hayatta 130-140 basmaz. Şehir efsanesi onlar... İbrede gösteriyor diye 130-140 basacak değiller ya. Gerçek hızının o olmadığını herkes biliyor :) ben bilgimden ziyade kafanızı rahatlatmak için yazdım. Saygılarımla...

boora
06 Ocak 2014, 13:16
aramiza hosgeldin. motorun hayırlı olsun. aldığın modelin genel adı cg diye geçer. senin modelinin aynilari değişik markalarda var. modifiye imkanı en çok modellerden birisi. cg 200 felan diye google da aratirsan bir sürü site çıkar krank silindir üst kapak karbüratör debriyaj vs vs bir çok yedek parçası var... bende yakında modifiye etmeyi düşünüyorum bakalım 300 civari bir masrafi var gibi

mehmetkurcan
09 Ocak 2014, 03:44
Arkadaşlar yorumlarınız ıcın teşekkurler bu motor hakkında daha iyi bilgili olan birileri elbette forumda vardır diye düşünüyorum. eğer varsa motoru goruntu olarak modifiye yapmak istiyorum onerecegınız parçalar v.b eşyalar olursa çok çok mutlu olurum herkese iyi akşamlar

crxforever
09 Ocak 2014, 04:44
mz den sonra gitmiyor demek normal. ama modifiye edince de bu sefer yakıt avantajı kalmayacak belki orta yolu bulan vardır.

motorun görünüşünü bozan bence egzoz. eski kasa windy 125lerin egzozu hem daha ince hem de nikelaj daha güzel duruyor eğer uyar ise ki cg motoru varsa uyması lazım o değişebilir yine bir koruma demiri ve değişik bir ön far veya şık bir cam ile daha farklı görünebilir.