PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr kontak sorunu

white_king
06 Ocak 2014, 01:58
merhaba arkadaşlar 2005 model ybr min kontağı bozuldu sanırım..açınca hiç tepki vermiyor elektrik gitmiyor kısacası.sigortayıda kontol ettim ondada bir sorun yok acaba başka bir sorunmu var anlıyamadım.önceden de bozuktu ama onu pek dert etmiyordum çalmaya çalışan bir gerizekalı kontakla oynamış sanırım anahtarımı sokup çalıştırıyordum açık konumdayken anahtarı tekrar çıkarabiliyordum böylede garip bir durum işte:)şimdide komple gitti değiştirmem lazım orjinal parçanın fiyatı ne kadardır ki acaba?

blt_59
06 Ocak 2014, 02:08
trakyalı,başkası olsa bu kıyagı yapmazdım :cherry:.. http://www.rialli.com/urunler/190_yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/8144__rialli-kilit-seti-kontakdkapagiyan-kapak-k-ybr-200/..

white_king
06 Ocak 2014, 02:15
eyvallah:cherry:teşekkür ettim bende başladım bakalım araştırmaya arkadaşın biri 150 tl falan demişti güzel bi yuhh çekmiştim..fiyatı buysa yarın alıyorum hemen:)

onuRRtas
06 Ocak 2014, 02:23
Dur dur dur hemen alma sakin ol.

Gidip bi kutu Wd40 alıyosun yarın.

Kontağın içine aralıklarla sıkıyosun...

5 dakika sık yüksek bi miktar. Anahtarı kapat aç kapat aç kapat aç

5 dakika sonra yine aynı

5 dakika sonra yine aynı.

Düzelme olabilir.

Dipnot: YBR125'imde aynı sorunu yaşadım ve böyle çözdüm ordan biliyorum. YBR kontaklarında oksitlenme sorunu ÇOK sık yaşanıyor.

white_king
06 Ocak 2014, 02:29
alla alla ilginç bir yaklaşım bunu düşünmemiştim hiç.evde pas sökücüm var yarın bi deniyeyim bakalım sonuç ne olcak..teşekkür ederim şimdiden:)

white_king
07 Ocak 2014, 00:27
yok arkadaş bu akşamüstü işlerimi bitirdikten pas sökücü olayını denedim ama değişen bir şey olmadı:thumright

crxforever
07 Ocak 2014, 04:52
sipariş verirken modelini ve eski kontak ile aynı soketlere sahip olup olmadığına dikkat etmek lazım.
bir de birebir aynısı yan sanayi kontağı ybrem kabul etmedi orjinal almak zorunda kalmıştım:pr: dilerim sende olmaz.