PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 125mh drift tekleme sorunu

brkyshn
05 Ocak 2014, 22:17
arkadaşımda drift var bugün kısa mesafe (2 km) bi yere gittik giderken arkadaş kullandı dönüşte ben tek başımaydım. sorun şu giderken ilk başta bişey yoktu ancak yolu yarıladıktan sonra (ortalama 30-40 ile gidiyorduk) tekleme başladı :silent: arkadaşa neden yapıyo diye sordum. bilmiyorum bujiden dediler bujiyi deiştirdim yine aynı dedi. dönüşte ben aldım tek başıma istediğin gibi kullan dedi :queen: bende biraz sert kullanmayı severim daha bindiğim gibi gaza dokundum debriyajı bırakırken istop etti çalıştırdım daha devirli şekilde kalktım gaza yüklenince sarsıntılı şekilde teklemeler oldu biraz hızlanıp vites yükselttim yine aynı sürekli olarak tekliyor depo yarım. sadece gaza yüklenince deil sabit giderkende aynı şeyi yapıyor sanki benzini bitiyormuş gibi kısa ve şiddetli teklemeler sizce bunu neden yapabilir??
not: motor 2800 km de temmuz 2013te alındı havalar soğuk olduğu için servise götüremiyor biz kendimiz yapabilirmiyiz?

Rider95
05 Ocak 2014, 22:29
Jikle kapalı mı ?

arslan26
05 Ocak 2014, 22:54
Dostum aynı sorun bende de oldu, özellikle 4000 devirden sonra tekleme yapıyordu karbüratör temizliği ve ayarı ayrıca subap ayarlarını yaptırdıktan sonra düzeldi

brkyshn
06 Ocak 2014, 09:51
Jikle kapalı.
Subap işine biz girmeyelimde karbüratörü biz yapabilirmiyiz nasıl söküldüğünu tarif edebilirmisiniz yada resim varmıdır