PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SORUN HANGİSİNDEE...

emrll 66
04 Ocak 2014, 20:33
S.a arkadaşlar bende bi tane mobilet var çalışmöıyor.. daha önce motorun kilitlendiğini ve krank kolunun kırıldığını düşünüyordumm.. bu gün silindiri açtım baktım ve krank sağlam gibi gözüküyo yani piston aşağı yukarı hareket edbiliyo... krank kolunun kırılmadığına göre sorun nerededirr??? Niçin Çalışmıyor motorr?? MOTORU TAMAMEN AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM..... BİLGİSİ OLANLAR DAHA ÖNCE BAŞINA GELENLERR LÜTFEN YARDIM EDİNNN... SAYGILARRR....

Tİme_shİft42
04 Ocak 2014, 20:34
Ateşlemede sorun var gibi ama kesin bi şeyler yazmıyayım

APALA
04 Ocak 2014, 20:41
Problemi tam olarak yazarsanız daha açıkayıcı olacaktır.
Yani, piston hareketleri sağlam ama ateşlemede sıkıntı var.
Şöyle ses geliyor, böyle zorlanıyor gibi...:)

emrll 66
04 Ocak 2014, 21:52
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ...

piston gayet rahat bir şekilde hareket ediyo.. ateşlemede sıkıntı varsa nasıl anlaşılırr

motorla giderken birden kitlenmiş ve arka teker biraz kaymıştı.. ama daha sonra açıldı..

sekmanda felan sıkıntı olabilirmii?

Samet Ağır
04 Ocak 2014, 22:02
kilitlenir soğuyunca açılır..pistonun üzerindeki segmanlar pistona sıkışmış yay gibi dışarıya açılamıyor,dolayısıyla kompresör yapamıyor..hele bide silindir derin çizildiyse yandı gülüm keten helva...
piston ve silindiri kontrol et.silindirin içi cillop gibi ayna gibi çiziksiz olmalı,pistonun üzerindeki segmanlar ise rahat hareket edebilmeli ama kenarlarındaki küçücük pimlere ek yerleri gelerek silindire takılmalı.
segmanları kırmadan çıkarabilirsen eğer boşta silindirin içine koy ve uçları arasındaki boşluğa bak...1,5 mm den fazla ise yenisini al...

emrll 66
04 Ocak 2014, 23:44
kilitlenir soğuyunca açılır..pistonun üzerindeki segmanlar pistona sıkışmış yay gibi dışarıya açılamıyor,dolayısıyla kompresör yapamıyor..hele bide silindir derin çizildiyse yandı gülüm keten helva...
piston ve silindiri kontrol et.silindirin içi cillop gibi ayna gibi çiziksiz olmalı,pistonun üzerindeki segmanlar ise rahat hareket edebilmeli ama kenarlarındaki küçücük pimlere ek yerleri gelerek silindire takılmalı.
segmanları kırmadan çıkarabilirsen eğer boşta silindirin içine koy ve uçları arasındaki boşluğa bak...1,5 mm den fazla ise yenisini al...

samet kardeş gerçekten saol beni aydınlattığın için teşekkür ederimm...

aradaki boşluk 1,5mm den fazlaysa silindirimi değiştirmeliyimm

Samet Ağır
05 Ocak 2014, 01:14
silindirin üstte dediğim gibi değilse derin çizikler varsa ..
evet...
değilse sadece segmanlar...ve duruma göre piston..

emrll 66
05 Ocak 2014, 18:30
silindirin üstte dediğim gibi değilse derin çizikler varsa ..
evet...
değilse sadece segmanlar...ve duruma göre piston..

kardeş silindir temiz gözüküyo ama pistonda el ile hissedilebilir çizikler var galiba değişmesi gerekiyo...

Ama pistonu bir türlü çıkaramadımm.. bi şey falan olur diyede korkuyorumm.. nasıl çıkarıcamm kardeşş bi püf noktası varmı?? Lütfen yardımcı olunn...

Samet Ağır
06 Ocak 2014, 01:41
pistonun biyel koluna bağlandığı pernonun sağında solunda küçük segmanlar var..onlardan birini çıkar.pernoyu aldığın tarafa ittir,çıkar,piston elinde....sonra yenisini aynı şekilde tak,segmanını unutma..

emrll 66
06 Ocak 2014, 19:10
pistonun biyel koluna bağlandığı pernonun sağında solunda küçük segmanlar var..onlardan birini çıkar.pernoyu aldığın tarafa ittir,çıkar,piston elinde....sonra yenisini aynı şekilde tak,segmanını unutma..

yardımcı olduğun için teşekkür ederim.. pernonun ordaki küçük segmanları çıkardımm fakat perno çıkmıyor.. galiba perno sıkışmışş..