PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendime Hakim Olamıyorum

lickup
04 Ocak 2014, 19:11
Motorla giderken olur olmadık yerlerde gaz açıyorum. Sonra eve gelince bi pişmanlık oluyor hangi cesaretle orada o hızlara çıktım diye... Bidaha yapmayacağıma dair her seferinde şartlandırıyorum kendimi ancak yine yapıyorum. Az önce ıslak caddede 80-90 km gibi hızlara çıktım. Kasktan başka korumamda yoktu. Eve geldim yine pişmanlık kapladı :pale: Altımda güçlü bir makine olsa neler olur Allah bilir. Neyse şuraya bağlayayım; ben kendime hakimim kontrollüyüm diyipte gidip 600-1000 cc makinelerle başlamayın, ben gaza gelip o kolu çevirdiğimde ancak 90-100 km gibi hızlara çıkabilirim ama o makineler 1. viteste görüyor o hızları.

ogzcngdk
04 Ocak 2014, 19:18
bende son zamanlarda bir vites atma sıkıntısı başladı motor iyice devirlenmeden vites atamıyorum istesemde :mrgreen: normalde toplam devrin yarısında vites atarım bunu düzeltmem lazım.

lickup
04 Ocak 2014, 19:25
bende son zamanlarda bir vites atma sıkıntısı başladı motor iyice devirlenmeden vites atamıyorum istesemde :mrgreen: normalde toplam devrin yarısında vites atarım bunu düzeltmem lazım.

Aynen o hastalık bende de başladı o hıaaaaaaaaaaaağn sesini duymadan bi üst vitese geçmiyorum :mrgreen:

sedat_57
04 Ocak 2014, 19:35

Motosiklet kullanıyorsun sonuçta bu normal bişey araba değilki :)

zaferkarizma
04 Ocak 2014, 19:51
bu ergenlik döneminde masturbation yaptıktan sonraki suçluluk duygusu gbdir. Psikolojiktir.Sosyal yapı ve mahalle baskısı dediğimiz olaydan gelir. :)

ogzcngdk
04 Ocak 2014, 20:07
Motosiklet kullanıyorsun sonuçta bu normal bişey araba değilki :)

evet ama cruiser kullanıyorum devir yükseldikçe motorun sesi iyice artıyor hem benim moşuma gitmiyor hemde yarış motoru gibi ses çıkıyor :)

Permatiq59
04 Ocak 2014, 20:19
gv250 de yuksek devirde iyi ötüyor hani. bilirim :)

ogzcngdk
04 Ocak 2014, 20:20
gv250 de yuksek devirde iyi ötüyor hani. bilirim :)

tabi abi hemde nasıl, hele egzoslar açıksa yanında durulmuyor :) (denedik ben kaçtım motorun yanından)

JafJaf
04 Ocak 2014, 20:22
bende yeni aldım motor 125'lik 2 ay olmadı, kaskın vizörünü takınca hızı hissetmiyorum :) dediğim motor gitmiyor gibi bir şey.

skystar
04 Ocak 2014, 20:36
İçinizdeki apaçi açığa çıkıyor :queen:

shooter1
04 Ocak 2014, 22:03
o apaçiye dikkat edin :)

İçinizdeki apaçi açığa çıkıyor :queen:

ufukk
04 Ocak 2014, 22:57
ne zaman makinayı elinize alıp tamirciye yolunuz düşer, cebinizden para çıkarsa, o zaman nazik kullanırsınız :mrgreen:
arabanın motoruna 4000tl masıraf yaptıktan sonra iyi akıllanmıştım :mrgreen: 2500devirde vites değiştirir oldum

ERROR88
04 Ocak 2014, 23:10
bende 240 250 gecınce sırtım usuyor arkama bı bakıyorum yorgan acılmıs

mahir212
04 Ocak 2014, 23:23
Şaka gırgır bir yana özellikle bu mevsimde motosikletlerimizi bırakamayan kişilerden biriside benim dün gece geç saatlerde normal hızda yolda ilerliyorum yerler ıslak göbek var bende geçiş üstünlüğü direk geçeceğim tali yoldan çıkıp sol istikamete çıkmak üzere bir araba zaten maganda dolu olduğu için hızı iyice düşünmüştüm araba yola atladı beni geç gördü telaşla tam yolun ortasında stop ettirdi eşşek gibi mal mal yüzüme bakıyor aynı zamanda göbeğede tersten girmeye kalkan bir maganda uzun lafın kısası daha çok dikkatli olalım akşam haberlerde yine motosiklet kazası vardı içim acıdı :(

energy9991
05 Ocak 2014, 21:07
lickup arkadaşım sen boş bi araziye git orda şöyle bi motoru 15-20 dakika son gaz sür içindeki hırs boşalsın......çok ciddi söylüyorum....veya kartinge git...

MSMorkan
06 Ocak 2014, 03:26
İlk zamanlar bende de çok oluyodu. Sonra alışıyosun. Bi aralar yurttan eve gittiğimde gece 2-3 te çıkıp deli gibi kullanırdım, yeni şeyler denerdim. şimdi final, vize derken eve gitmeye vakit bulamıyorum, 3te çıkmak ne demek onu unuttum :D tabi tüm ekipmanları takıyorum bu delilik zamanlarında. Dizlik bellik kask ayakkabı mont vs.
ayrıca cbr125 te devir 10k olmadan vites atmıyorum ben (uzun yol). Başka türlü nasıl hızlancan motorla. Devri doldurmanın çok sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Neyse kazasız sürün de gerisi önemli değil :)

edit: İstanbulda yaşıyorsanız bu mevsimde çıkmak sorun teşkil etmiyor. Şuan hava 7-13 derece arası ve yağışsız. Boşa yatırmam bu havada motoru :)

woxow
06 Ocak 2014, 03:35
bunun yaşla yada tecrübeyle bir ilgisi yok. arada herkese oluyor öyle. ben 36 yaşındayım mesela. başka bir motorcu arkadaş 65 yaşında o da arada gaza gelip kopuyor. anormal bir durum yok yani. sadece öyle durumlarda daha çok konsantre ol ama kendini çok kasma, kitleme, tepkilere açık ve hazırlıklı ol. basiretim bağlandı durumu olmasın.

merr
06 Ocak 2014, 18:01
İçine trafik canavarı kaçmış...

Potenza
06 Ocak 2014, 18:36
112 yi ara...