PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suzuki motosiklet reklamı ve ben iyi seyirler

yavuzerpinar
04 Ocak 2014, 06:00
Herkese merhabalar ben Yavuz Erpınar Bahçeşehir Üniversitesi sinema tv bölümü 3. sınıf öğrencisiyim 22 yaşındayım ve suzuki gsxr600 sahibiyim.Suzuki için çektiğim bir reklam filmini sizinle paylaşmak istedim herkese iyi forumlar

http://www.youtube.com/watch?v=-Y7RuSpRQ5E&feature=youtu.be

_SpartacuS_
04 Ocak 2014, 06:19
Söyliyeceklerimi yanlış anlamazsan Yavuz arkadaşım sevinirim.
Öncelikle Video ne çok iyi nede çok kötü, izlerken sıkıldığımı hissettim.
Videoda 2 tane motosiklet sürücüsü gözüküyor ve ikisinde de kask vb. koruyucu ekipmanlardan hiç biri yok, artçı konumundaki kişide bagajdan kask çıkartıp(Açık kask(önermiyoruz)) kafasına takmadı...
Bayan Araç sürücüsünün emniyet kemeri takılı değil...
Müzik seçimi güzel, Emek vermişsin.
Hiç bir güvenlik kuralına uyulmamış... ''100 üzernden 10''

Diğer bir mevzu ise, Foruma üye olup Kendini tanıtmışsın bunu yapmayanlarda var bu konuda seni tebrik ediyorum fakat Sırf bu video Youtubede 1000 2000 3000 VB. İzlenme Rekoru için eklemişsin gibi bir izlenim sezdim.

Umarım yanılıyorumdur. Forumda kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle...

Saygılar..

kefeeee
04 Ocak 2014, 06:27
3. sınıf öğrencisi için kötü bi yerdesin diye düşünüyorum, videoda da kask takan yok.

tr_select
04 Ocak 2014, 06:31
Genel olarak beğendim, emeğe saygı diyelim teşekkür edelim.... Sıkılmadım ve son bölüm tebessüm yarattı.

Fakat arkadaşın dediği gibi kask yok, kemer takılı değil... Bir ara kız sucuturu düşerecek sanmadım değil hani. :mrgreen:
+ olarak aracın seyir hali çok uzatılmış gibi geldi..

Paylaşım için teşekkürler.

yavuzerpinar
04 Ocak 2014, 06:40
Yorumlarınız için teşekkürler 1000 izleyici olayını anlayamadım sadece ödev için çektiğim bir videoydu sadece paylaşmak istedim:) tekrardan iyi seyirler.

motorcu48
04 Ocak 2014, 07:31
bi nevi youtubede izlediğimiz kısa filmlerden çekmişsiniz aslında kotu değil ama kurgu berbat :pr

HEROCAN35
04 Ocak 2014, 07:35
eline emegine saglık sonuçta bişey yapmışsın ve bütün özgüveninle burada paylaşmışsın

alsonkaya
04 Ocak 2014, 09:22
eline emegine saglik ama kamera acilarina biraz daha dikkat etseydin keske arac sahneleri cok uzatilmis izlerken sikiliyor insan guvenlik ekipmanlarindan eser yok zaten 2dakika 30 saniye biraz fazla gibi guzel bir kurguyla ayni finali 45saniyede de yakalayabilrdin ama emegine saglik yinede

Sinan Er
04 Ocak 2014, 10:57
Kötü taraflarını söylemezsek sana kötülük yapmış oluruz.

Kamera o kadar çok sallanıyor ki midem kalktı.
Araç sahnesi çok uzun.
Vites kolounu tutman çok inandırıcı değil.
Yaptığın işi yeterince ciddiye almamışsın.

3. sınıf için oldukça başarısız buldum.

HUN
04 Ocak 2014, 11:41
peugeot 106 gtı ın ilk reklam filmlerinden biriydi bu.Tamamen kopişlemişsiiin yinede güzel bence

Seko
04 Ocak 2014, 11:53
İlk bölüm gereksiz uzun, müzik kötü, arabanın hızlı gittiği hissi verilmeye çelışılmış ama dışarıdan yapılan çekimlerde yavaş gittiği anlaşılıyor ve bunu gizlemek için de kamera gereksiz hareket ediyor. Arka Sokaklar dizisindeki aksiyon sahneleri gibi olmuş ki bence ders olarak gösterilecek kadar kötü bir dizidir. Yine söylüyorum, en kötü olan şey müzik. Öyle ki reklamı gördüğüm anda kanalı değiştiririm. Son olarak da bence AN125, bu reklama gitmemiş. En azından Burgman 200 kullanılsa ve motora daha hakim birisi oynasa daha iyi olur. Sürücü, adamı taşırken zorlanıyor. Millet bu reklamı görünce "Lan o arabadan inip, o motora binilir mi ?" diye dalga geçer. Motor arabanın yanında çok gariban durmuş. Korumalara hiç girmiyorum.

erincengin
04 Ocak 2014, 11:57
vurun abalıya..

merr
04 Ocak 2014, 12:02
Bu reklam filmi değil kısa film olmuş.Reklamda bir slogan olmalı.pazarladığın ürünün en can alıcı yanını öne çıkarmalısın.Kaldıki reklamını yaptığın ürünü sadece 1 defa göstermişsin...Sanki suzuki değilde mini cooper ve kızların reklamı olmuş gibi.Hatta ve hatta oyuncu çocuğun gözündeki gözlüğün bile reklamı olur bu ama kesinlikle bir reklam videosu değil...
Uğraşmamışsınız belli.Hakkınızı veriyim bi yerde iyisiniz oda hareketli görüntüler.Oda hareketli olduğundan...
Çok çalışmanız lazım...
Bu ödevden iyi bir not alınmamalı...

Potenza
04 Ocak 2014, 12:51
Tek kelimeyle rezalet.Reklam nedir?Tanıtıcı bilgi yada tanıtım amaçlı yapılan bir çalışmadır.
Burda Suzuki yi mi tanıtıyorsun,yoksa Mini cooper ımı?
Böyle reklam yaparak motorcuların kasksız,korumasız yollardaki imajına bir darbe de ben vurayim demişsin resmen,bunun neresi reklam,neresi Suzuki.
cooper 30 la gidiyor ara sokaklardan,öyle bir çekim yapılmışki sanki 160 la gidiyor.Ters yola giriyor,sollama yapılmayacak yerde sollamaya çıkıyor,trafik kurallarına uymuyor,bunun neresi reklam?O eşorfmanla yola çıkan motorcu ne alaka?
Kusura bakma sert yazıyorum,ben 25 yıldır motor üzerindeyim,işte bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı imajımız bu halde
Madem Suzuki reklamı,hani nerede suzuki nin S harfi,marka imajı?Bir en sonda koymuşsun,o da işte kerhen..
Berbat...tek kelime ile..!!!Alaturka ve arabek...

scooboy
04 Ocak 2014, 13:10
Kreatif işlerde kırıcı olmadan eleştiri yapmak lazım diye düşünürüm.
Sevgili kardeşim. Herşeyi zaten yazmışlar yukarıda ama hiç o kötü koruma
demirli, çamurlu, sucuların kullandığı suzuki oldumu ya?
mini yanında feriştahı gibi kalıyor.
İnandırıcılık olmamış. Bu gelişmeyeceksiniz anlamına gelmez. Başarılar dilerim.

maverıck
04 Ocak 2014, 13:17
bende begenmedım agırlıklı olarak mını cooper reklamı olmus bu daha cok motorsıklet sahnelerı olmalıydı ve tabıkı kask!!!!:farao:

RODWIN250R
04 Ocak 2014, 13:23
ben bu işlerden biraz anlarım... bak ne diyeceğim sana.. bu reklam değil kısa film olmuş zira süre çok uzun... hem de Suzuki için değil mini coper için yapılmış. Müzik seçimin on numara ama aracın hızı müziğin hızına eş değer değil. Zaten ortada Suzuki falan yok. sn geçti okadar. ben sandım ki siz çekim yaparken arada bir motorcu çekime karışmış :) o derece yani...:pr: 1,5 dakika boyunca arabanın lastiklerini kaldırım taşlarını izledik ...olmaz yanlış... ... Kız arkadaşlar makyaşsız.... çekim yapılan yer seçimi çok yanlış kamera açıları falan hiç oturtulamamış... cep telefonu ile çekilmiş hissi veriyor.... ama imkanlarınız bu kadar idiyse eleştirimi geri alabilirim. senaryo out bence müzik in...

İlker Eren
04 Ocak 2014, 14:14
fast cars take your mind
Suzuki takes your heart olacak.

Singular Subject ----> verb stem plus S
Plural subject ----> verb stem without S

yasdal
04 Ocak 2014, 14:24
Aklıma gelen bir çok şeyi söylemişler, toparlamak gerekirse;

Çekim hızlandırılarak araç hızlı gidiyor hissi verilmez. Bir kaç yerde 3-5 dk. trafiği ayarlayıp gerçekten hızlı sürmeyi deneseysiniz keşke. Çok sırıtmış yavaş gittiği.

O scooterdaki kızla aynı anda yola çıktığı detayını biraz daha göze sokmak lazım. Ben sonunda bu kız kimdi ya oldum.
Bi ara GSXR la geçen sen miydin ? Bi de niye geçtin ?

Scooter ın sucu motoru çakması olması hoş olmamış. Ne bileyim vereceğin hissiyatı klasik bir Vespa yla daha iyi verirmişsin sanki.

Bunun dışında. Yapmışsın olmuş. Oturup da motosiklet sitesinden sanat yorumculuğu bekleme :)

Kask işi görselliği de artırabilirdi bu arada. Kızın kafadan çıkarma sahnesi bi beklenti yaratırdı izleyicide.

Eline sağlık.

[Turan]
04 Ocak 2014, 14:26
Paylaştığına bin pişman :pl: :mrgreen:

Sağolasın paylaşım için :cat:

acayüp
04 Ocak 2014, 14:28
Güzel eleştiriler var.
Ben reklam vs anlamam yanlış anlama.
Fakat ben olsam videonun sonuç bölümünü şu şekilde bağlardım.
Tam scooter aracın yanına yanaşıp erkekle scooterlı kız bakışırken , o arada görünen race motorda aracın diğer tarafına yaklaştığında , aracı kullanan kız da o motorun arkasına atlar , bunlar daha hızlı bir şekilde çekip giderler araç ortada kalır.

Bence daha etkileyici olurmuş.

birde motosikletten hiç anlamayan birisnin motosikletlerin suzuki olduğunu anlayabilmelerinide sağlamalısın.
Yoksa suzuki değilde motosiklet reklamı gibi kalır. ki mevcut hali ile mini reklamı olmuş adeta.

Başarılar.

Wiking
04 Ocak 2014, 15:26
Konuyu dağıtmak istemiyorum ama piranha videonda piranhalara hamster mı atıyorsun?
Balık atmanı anlarımda hamster atılır mı ya?İnşallah yanlış görmüşümdür.

Linwelin
04 Ocak 2014, 16:01
Hani araba hızlıysa sondaki "fast cars takes your mind" bağlamında söylüyorum, daha iyi bi şoför ayarlanabilirdi, araba gitmedi reklamda böyle bi atak yapıp öne falan atılacak diye 20 kere bekledim, "fast car" olmamış o. araba kısmı da çok uzun, her şeye minimal yaklaşıldığı bi devirdeyken, baştaki 1:32'lik kısımı boşluğun master yapmış hali.(fast and furious tadında araba izlesek neyse de araba maksimum 70le falan gidiyo)

motoru arabayı bi yıkataydınız keşke bi de galiba bulutlu havada çekilmiş, niyeyse.. arkadaşların söylediklerini tekrar etmeyeceğim. (ayrıca cars olursa take"s" olmaz ve suzuki(it)dir steal"s" olur) ben beğenmedim üzgünüm..

Serk21
04 Ocak 2014, 17:31
kamera okadar sallanıyor ki izlerken miğdem bulandı, bi medpamit içip geleyim düzelirsem yorum yazıcam =)

yavuzerpinar
04 Ocak 2014, 21:50
Bu yorumlar ne allah aşkına eğlence amacı ile yaptığımız bir videoydu bu sizde izlerken tebessüm edin eğlenin diye paylaştım.Yorumlar bence çok acımasız paylaştığıma pişman oldum.Foruma yeni katılmış biri olarak ilk günden forumdan soğuttunuz beni ki ben eleştiriye açık bir insanımdır.Bence bu üslübu değiştirirseniz hem foruma daha çok katılım olur hemde insanlar kırılmaz saygılarımla

Tİme_shİft42
04 Ocak 2014, 21:55
Bende scoterin yanına Gsxr gelip arabaya atar yapacak sandım :queen:

sdirer
04 Ocak 2014, 23:26
herkese merhaba :)

bence,
* reklam filmi için çok uzun çekmişsin.
* reklam filminde kanunlarla zorunlu hiç bir güvenlik gerekliliği gözetmemişsin.
* kanunen uyman gereken trafik kurallarını açıkça ihlal etmişsin. ( trafiğe kapalı alanda çekildi falan deyip yalancıktan da olsa kanunlardan kaçmamışsın )
* hadi kanunlara uymadık. ee hızlı araba almıyoruz ki aklımızı peynir ekmekle yemiş ve en basitinden KASK TAKMAMIŞ olalım DEĞİL Mİ?
* suzuki, reklam filmi için ÇOK AZ SUZUKİ ve SUZUKİ EKİPMANI gözükmüyor mu? daha çok miniyi vurgulanmış, hedeften şaşmışsın. :)
* apaçiyle motorcuyu karıştırmışsın.

fikirlerimizle elden geçmiş yeni filmini bekliyoruz. gene izler gene ACIMASIZCA yorumlarız. :) sağlıcakla.

saygılarımla.

ogzcngdk
05 Ocak 2014, 00:46
konusu falan güzelde, biraz sıkıldım. biz motor beklerken videonun %80 i arabadan oluşuyor, pekte gerçekçi olmamış

ayrıca lütfen eğlencesine yaptık ayağına yatmayalım ödev için yaptım demişsiniz yukarda:pl:

oknglr
05 Ocak 2014, 00:56
bu biraz suzuki değilde mini reklamı olmuş :D Ama fena değil yinede elinize sağlık

tozluklu
05 Ocak 2014, 00:59
3. sınıfa kadar gelmiş bu işin eğitimini almış biri olduğun içini bu eleştiriler. Yada öyle söyledin inandık ki inanmak istemiyorum. Fotoğraf çekmek hobim ve bir kamerayla ve edit programıyla burada bir kaç övgü alabilecek dahi iyi bir video çekebilirim. Zerre eğitim almadan hemde.. Okula harcadığın süreye yazık bence.. Çıraklık eğitimi falan alsaymışsın daha iyiymiş. Bütün sınıf aynı ise daha da vahim..

Redneck
05 Ocak 2014, 01:21
Ben seni hiç görmedim okulda.

Sinan Aksu
05 Ocak 2014, 01:27
Suzuki reklamımı, Mini Cooper'in fren testimi pek anlamadım.
Ayrıca detaycı biri olarak, Ben hayır diyorum.. :P

ERROR88
05 Ocak 2014, 01:38
noolmus noolmus kask yok koruma yok :pl::P
aynı buna benzemiş

http://img850.imageshack.us/img850/417/9txh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/9txh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

brds
05 Ocak 2014, 03:53
1:03-1:08 arası hanım öyle ağırdan almışki ben ağır çekime geçtik falan sandım...meğer 10 la gidiyormuş...kendi motorunu kullanmıştır diye düşünmüştüm...an125 görünce oha oldum bi an...

Slayerrr
05 Ocak 2014, 04:15
Olmamış, ayrıca bir video hazırlayıp ticari bir markanın reklamı gibi lanse etmen bu marka tarafından pek hoş karşılanmayabilir, videonun başlığını değiştirmeni öneririm.

Linwelin
05 Ocak 2014, 17:44
Gercekleri soyluyor herkes. Burasi babamin merasi degil sizi kovmuyorum ama soguduysaniz girmezsiniz, olur biter.. Bi iddaniz olmasa paylasmazdiniz urununuzu, biz de begenmedigimizi tirt oldugunu soyledik, hele reklam gibi portfolyonun nimet oldugu bi sektprde. Is ararken sakin bunu gostermeyin..

merkanar
05 Ocak 2014, 17:53
Yarısında çıktım

yiqit
05 Ocak 2014, 19:37
Olması gerekenden zayıf olmuş. Ama adı üstünde öğrencisin daha iyilerini yapmayı öğreniceksin :)

piyanist_irf
05 Ocak 2014, 20:47
bu işler hakaten kolay deil ortada en azınan bir emek var ve kötüde olsa ,iyide lsa baz şeyleri gözardı etmek haksızlık olur, önce emeğinden dolayı seni kutlarım,

mademki ortaya bir paylaşım yaptın, olumsuz gördüğün yorumlar seni bezdirmesin bilaks bu senin için çok byük bir nimettir, daha iyiye, daha profesyonelliğe açılan kapıları geçemezssin yoksa :) onun için yapılan eleştiriler özelliklede ağır bulduğun eleştiriler sende biliyorsunki seni çok etkiledi ve bu işi yaptığın sürece bunları unutacağın sanmıyorum:) bak.....! duruma 1-0 galip baladın bile :)

videoya gelince tabiki her şey mükemmel olmaz ama biz onun için çalışmalıyız, bu bazen teknik yetersizlikten olur bazende eldeki maddi manevi imkanlardan, ama ne olursa olsun yinede eleştirilere açığım deyip yapılan eleştirileri ağır görmemeni tavsiye ederim.

örneğin ben bu işleerden pek anlamam ama 4-5 adet go pro olaydı olaya dahada atraksiyon katabilrdin neyse işte anlat alat bitmez yorum yazmak çok kolay klavye ardınan :)

ve unutmaki dünya karşlaştğın fırtnalarla ilgilenmez aslolan gemi geri geldmi gemedimi ona bakar :)onun için sen alablecepği mesajı al gerisini bş ver :) kolay gelsin eine sağlık :)

HUN
05 Ocak 2014, 21:00
olm ne kırıcı motorcularsınız yaa adamı bi dövmediğiniz kalmış. :D Bırak reklamı adamı motorsan soğutacaksınız

kefeeee
05 Ocak 2014, 21:14
Bu yorumlar ne allah aşkına eğlence amacı ile yaptığımız bir videoydu bu sizde izlerken tebessüm edin eğlenin diye paylaştım.Yorumlar bence çok acımasız paylaştığıma pişman oldum.Foruma yeni katılmış biri olarak ilk günden forumdan soğuttunuz beni ki ben eleştiriye açık bir insanımdır.Bence bu üslübu değiştirirseniz hem foruma daha çok katılım olur hemde insanlar kırılmaz saygılarımla

3. sınıftasın, bence bu eleştirileri hala alabiliyor olman çok saçma. Senin yerinde olan öğrenciler şuan "altın elbiseli adam" çekimlerini yapıyor. İster istemez seninle aynı eğitimi alan adam ile seni kıyaslıyorum.

Melih hoca ve İlker hoca bunlardan milyon kat daha donanımlı eğitimler veriyor. Bence gereken eleştriyi alıyorsun şuanda. Okuduğun okuldaki arkadaşlarım çok daha iyi yerde olduğu için söylüyorum bunları.

olm ne kırıcı motorcularsınız yaa adamı bi dövmediğiniz kalmış. :D Bırak reklamı adamı motorsan soğutacaksınız

Ben oğlum için senelik 32 milyar vericem ve bana 3. sınıfta bu videoyu vericek, vallahi döverim :mrgreen:

grognard
05 Ocak 2014, 23:18
http://www.youtube.com/watch?v=5JgnBuxBzqw

PEHLİVAN94
05 Ocak 2014, 23:24
Motor surucusu kask araba surucusu emniyet kemeri taksaydi. Mini Cooper degilde Suzuki reklami olsaydi. Cekim biraz daha iyi ve titremeden olsaydi. Kurguda guzel olsaydi guzel olabilirdi. Eline saglik.

yavuzerpinar
05 Ocak 2014, 23:37
Altın Elbiseli Adam çekiyolardır tabi:D Ktm 1290 super duke r ve 2012 1000rr ve adını hatırlayamadığım bir çok aea v
videolarını izle ve kamerada kim varmış bi bak bakalım :)

serkanADH13
05 Ocak 2014, 23:50
Artık RTÜK kurallarına göre eskiden ve yeni çekilmiş tüm VİDEO,,REKLAM VE KLİP'ler gözlem altına alınarak trafik kural ihlallerinde yayıncı ve yapımcılara gereken cezalar verilecek olduğundan bahsediliyordu,
eğer olurda yayınlanır ise senin hevesin kursağında dahi kalacağını sanmıyorum en az 500 lira en çok 5000 lira ceza yiyebilirsin,
Kural İhlalleri,

Kask Yok,
Emniyet Kemeri yok,
Sokak Arasında yarışa teşvik ve kasıtlı teşebbüs,

Sinan Er
05 Ocak 2014, 23:59
O değilde sur dibinde çekip italya havası vermeye çalışmanı anlayamadım :P İstanbul havası daha bi gerçekci olurdu sanırım :))

clemenze
06 Ocak 2014, 00:46
Bizımla değılsın yavuz.

Biraz daha itina lütfen..

cousinecruis
06 Ocak 2014, 01:17
Önce yapıcı eleştiri yapıyoruz. Ama çok sert girmiş arkadaşlar. Çektiğin klibi tamamen ön yargısız izledim. Elindeki imkanlarla gayet güzel geldi gözüme. Emeğine sağlık. Değişik bir bakış açısıyla çekilmiş, kameranın titremesi çekime renk katmış. Tabiki hatalar olacak geliştirilmesi gereken yerleri sende farketmişsindir. Bundan sonra tabikide daha iyisini yapacaksın.

Yalnız bu forum, emniyete, ekipmana önem verir. Sert eleştiriler buradan gelmiş :) hayatta daha iyilerine her zaman.

banro
06 Ocak 2014, 03:01
Üstad sinemasyon falan işlerinden anlamam da, Önce emniyet, emniyet, emniyet. Arkadaşlar yazmış zaten, kask yok, ekipman yok, emniyet kemeri yok, şehir içinde yarış var.Zaten profil resmin hepten ofsayt.Kızma ama senden olsa olsa apaçi olur. Yine de ne olmamasını gösterdiğin için teşekkürler.

woxow
06 Ocak 2014, 03:18
film kusura bakma ama vasat olmuş ya. bir emek var ama bu emek çok fazla olmamış :).

rtük gibi gerizekalılar kurumuna kılım. filmlerde bari rahat bırakın insanları. kask takan takıyor, takmayan zaten napsanız takmaz, emniyet kemeride aynı şekilde. can benim canım kime ne? takmıyorum anasını satim. takan taksın takmayanı zorlamasın sanane