PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servisimin bir parçaya normalin 3 katı fiyat çekmesi!

Osırıs
03 Ocak 2014, 20:15
Normalde lazım olan parçayı önce netten araştırıp öyle servise giderim en azından mali durumu ona göre ayarlarım, lakin ikidir aynı şey oluyor.. en son yağ filtresi almak için gittiğimde 15 tl istediler,pahalı veriyorsunuz netten baktım 5 tl ye dediğimde onlar sahte biz orjinal veririz dediler. gerçekten varmı öyle birşey? sadece bu değil diğer parçalarda da durum aynı nette 5 serviste 15

dockerengin
03 Ocak 2014, 20:34
Senin 5 liraya bulduğun filtrenin orjinal olmama ihtimali var tabi.

Osırıs
03 Ocak 2014, 20:38
Senin 5 liraya bulduğun filtrenin orjinal olmama ihtimali var tabi.

orjinali bile en fazla 10 tl http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-tvs-apache-rtr-yag-filtresi-orjinal-146448854/detay/

shooter1
03 Ocak 2014, 20:41
servisin parçaları biraz tuzlu olur

turkish39
03 Ocak 2014, 20:45
Servis derken???Ben o kısmını anlamadım:queen:

Osırıs
03 Ocak 2014, 20:46
Servis derken???Ben o kısmını anlamadım:queen:

Yetkili servis'imin :queen:

UNdocab
03 Ocak 2014, 20:49
Belkide yanlış okumuşsundur yetkili değil etkili servistir :)

Reşit
03 Ocak 2014, 20:53
Şöyle bir olay var. Yetkili servis o markanın adını tabelaya yazmak için dünyanın parasını veriyor. Ayrıca belli bir stok tutmak zorunda. Kaç tane çalışanı var. Kira veriyor vs. Gittiğinde adam gibi karşılıyorlar, çayını kahveni içiyorsun. Kayıt tutuluyor, motorunu yıkıyorlar. Kafanda bir soru işareti kalmadan çıkıyorsun. Millet KTM nin parça fiyatları uçuk diye hayıflanıyor. Yahu adam yılda 500 tane motor zor satıyor. Ona rağmen test motoru falan açıyor adamlar. Bir otomobil firmasına gittiğinizde adamlar yılda binlerce araç sattıkları için servis fiyatları düşük. Buna rağmen arabacılar ağlarlar. Oysa bir motosiklet alsalar asıl damarı görecekler :) Velhasıl ben yetkili servise götürmekten memnunum. Hizmet alıyorsun, karşılığı olmalı di mi ama :cat:

ogzcngdk
03 Ocak 2014, 20:55
seninle aynı filtreyi kullanıyoruz dostum, ben o küçücük kağıt metal karışımı filtreye 5 liradan fazla vermem, ister gerçek olsun ister sahte olsun, sahte olsa bile çok bişey farkediceğini sanmıyorum sen al 5 lik olanı kazık yeme kafan rahat etsin

Osırıs
03 Ocak 2014, 21:01
Şöyle bir olay var. Yetkili servis o markanın adını tabelaya yazmak için dünyanın parasını veriyor. Ayrıca belli bir stok tutmak zorunda. Kaç tane çalışanı var. Kira veriyor vs. Gittiğinde adam gibi karşılıyorlar, çayını kahveni içiyorsun. Kayıt tutuluyor, motorunu yıkıyorlar. Kafanda bir soru işareti kalmadan çıkıyorsun. Millet KTM nin parça fiyatları uçuk diye hayıflanıyor. Yahu adam yılda 500 tane motor zor satıyor. Ona rağmen test motoru falan açıyor adamlar. Bir otomobil firmasına gittiğinizde adamlar yılda binlerce araç sattıkları için servis fiyatları düşük. Buna rağmen arabacılar ağlarlar. Oysa bir motosiklet alsalar asıl damarı görecekler :) Velhasıl ben yetkili servise götürmekten memnunum. Hizmet alıyorsun, karşılığı olmalı di mi ama :cat:

sadece o parçayı alıp çıktım yağını filtresini ben değiştirdim. zaten onu da orda yaptırsam 60 70 tl verip çıkacaktım :mrgreen:

designserhat
03 Ocak 2014, 21:33
Sürat motorda yağ filtresi 8 Tl sizin gittiğiniz servis hangisi ?

umurcan
03 Ocak 2014, 21:40
Vergilendirme ile araçların durduk yere ne kadar pahalandığı ortada.
Ekşi sözlükte adamın biri şu %145 vergi durumunda 100k€'ya satılan bir bmw 3 serisinden Borusan'ın 3ooo tl kazandığını hesaplamıştı.

Şimdi gerek Borusan'ın o satışlarla araç başına 3000 lira ile ayakta duramayacağı ortada. Öyle olunca garanti verdikleri araç sahiplerini bakım yolunda öpmeyi uygun görüyorlar.

Bu konuda satıcı ve tüketicinin eli kolu bağlı olarak düşünüyorum ben. %145 insafsızca bir rakam başka birşey değil.

boora
03 Ocak 2014, 21:48
nette 5 serviste 15 agayada gelince agaya beleş.... :) servis bu azcık yolacak tabi garantisi yoksa kendin yap bence bakımları

Osırıs
03 Ocak 2014, 21:53
Sürat motorda yağ filtresi 8 Tl sizin gittiğiniz servis hangisi ?

pendik sanayide bulunan ihya motor

Tİme_shİft42
03 Ocak 2014, 22:55
orjinali bile en fazla 10 tl http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-tvs-apache-rtr-yag-filtresi-orjinal-146448854/detay/

5 lira kargo parasınıda eklersen 15 tlye maloluyor gene :queen:

arslan26
03 Ocak 2014, 22:55
Bence 5 liradan kaçıpta yan sanayi ürün kullanmaktansa orjinal olanı ve kaliteli olanı tercih ederim, yürüyen aksam ve motor aksamı ise zaten kaliteden vaz geçme, amaaan idare etsin dediğin malzeme seni idare etmiyor her zaman

cool113
03 Ocak 2014, 23:23
orjinali yağı süzüyorda yan sanayisi yağı süzmeyip süs içinmi takılıyor. bazı insanların batıl inancı var gibime geliyor. bir parça kaliteliyse yan sanayide olsa alınır.

Osırıs
03 Ocak 2014, 23:30
5 lira kargo parasınıda eklersen 15 tlye maloluyor gene :queen:

bak yukardaki arkadaş tuzla sürat motorda 10 lira diyor ama? ben tuzladan oraya geçip aldım parçayı

zerzura
03 Ocak 2014, 23:36
orjinali yağı süzüyorda yan sanayisi yağı süzmeyip süs içinmi takılıyor. bazı insanların batıl inancı var gibime geliyor. bir parça kaliteliyse yan sanayide olsa alınır.

Yağ devir-daimi etkilenebiliyor. Dandik filtrenin direnci fazla olabiliyor. Başka motorlarda görülmüştür, yan sanayi filtrenin yağ lambasını yaktığı.

Gittiğinde adam gibi karşılıyorlar, çayını kahveni içiyorsun. Kayıt tutuluyor, motorunu yıkıyorlar. Kafanda bir soru işareti kalmadan çıkıyorsun.

Bahsettiğiniz TVS servisi ile ismini öğrenmek isterim.
En azından Yaşar motor için geçerli değil bu yorumlar.

ERROR88
03 Ocak 2014, 23:40
tvs ambalajı ıcınde olan fılıtre 15 tl dogrudur fren balatasını orjınal almanda yarar var yansanayı ses yapıyor dıkkat et 35 tl olması lazım

Samet Ağır
04 Ocak 2014, 00:08
yanlış hatırlamıyorsam eğer,bahsettiğiniz yer ile ilgili iyi yorumlar yapılmıyordu sanırım..başka bir yer bulmaya çalışsanız???

Osırıs
04 Ocak 2014, 00:17
yanlış hatırlamıyorsam eğer,bahsettiğiniz yer ile ilgili iyi yorumlar yapılmıyordu sanırım..başka bir yer bulmaya çalışsanız???

yakınlarda 2 servis daha var tuzla da onları denemek istiyorum bir sonraki sefere, ben zaten servisle arası olmayan biriyim. işyerimizin de motorlarının bakımlarını ben yaparım balatalar filtreler vs dahil. sadece parça sıkıntım var onun için servise gidiyorum.

Samet Ağır
04 Ocak 2014, 00:18
pendikte güngör bisiklet var..iş bulma kurumunun karşısında..İhsan abi...
orada sanırım istediğin herşeyi bulursun ve gayet ucuza...

Osırıs
04 Ocak 2014, 00:24
pendikte güngör bisiklet var..iş bulma kurumunun karşısında..İhsan abi...
orada sanırım istediğin herşeyi bulursun ve gayet ucuza...

samet abii tanıyorum, kısa boylu olan,zaten ihya motorun yerini o gösterdi bana,ondan da zincir dişli seti almıştım geçenlerde. kardeşime ls2 kask eldivende almıştık 2 ay önce gayet ilgili bi abimizdir ama onda da filtre yoktu o gün :queen:

Nomad_41
04 Ocak 2014, 01:07
Samet abi diyorsa doğrudur hocaam . Samet abi özelde ki sorunun cevabını atmadın ama halaa :( tarikat kur mensubun olalım

Samet Ağır
04 Ocak 2014, 01:10
hangi soru kine??:queen:

Nomad_41
04 Ocak 2014, 01:14
O kadar çok soruyorum ki aklın karıştı artık dimi abi :)) Birgün uğricam abi yanına bi çay börek fln alıp :). Gönderilmemiş galba tekrar yazayım abi sana ileti olarak

hasanfuat
04 Ocak 2014, 04:17
motosiklet parçalarını bilmiyorum

iş mak. kalitesiz filtre ekipmanından büyük sıkıntı çeken çok kişi var
'filtre şişti' denilen içindeki kağıdın zarar görüp akışı tıkaması motor kilitlemesi demek
veya uygun kalitede olmayıp zararlı parça kaçırması motora zarar
hava filtresi en gözle görülen örnek
orjinal kuru tip dış filtre de 500 saatte 2. filtrede kirlenme oluyor
ucuz dış filtrede 300 saatte 2 filtre aynı duruma geliyor

filtrelerin raf ömrü vardır

başıma gelen olay çift elemanlı eski mazot filtresi akışı kesti
bence aldığınız ürünün en azından adı sanı belli olsun
aldığınız yerde de satış sirkülasyonu olursa güzel olur