PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KUBA XCG 150 GAZ YEMİYOR

alideniz357
03 Ocak 2014, 18:15
Merhaba Arkadaşlar,

Bende Kuba Xcg 150 var daha 400 km de fakat motorun bir sorunu var, Motor Yüksek devirlere geldiği zaman gaz yemiyor yani boğuluyor,
ani haz verince boğuluyor , hava sıcak olamasına rağmen ilk çalışmada cikleyi çekmeden çalışmıyor kaç defa karbülatorden tahliye yaptım ama sorun hala devam ediyor yardım ederseniz sevinirim

ogzcngdk
03 Ocak 2014, 21:06
hava ayarı düzgün yapılmamış gibi geldi yani bu tür şeyler hava ayarından oluyor genelde kesin bir bilgim yok yanlışım varsa düzeltin lütfen

boora
03 Ocak 2014, 21:27
sorun karbüratörden kaynaklı gözüküyor. ya karbüratör kirli pis benzin kullanmış olabilirsin. ya da fabrika çıkışı ayarları tam değil yakıt ayarına bakmak gerek. ayrıca 400 km deki motora niye yüksek devir yaptırıyorsun? rodaj vardı daha...

alideniz357
03 Ocak 2014, 23:30
sorun karbüratörden kaynaklı gözüküyor. ya karbüratör kirli pis benzin kullanmış olabilirsin. ya da fabrika çıkışı ayarları tam değil yakıt ayarına bakmak gerek. ayrıca 400 km deki motora niye yüksek devir yaptırıyorsun? rodaj vardı daha...

Bencede Karbüratörde,
Kendi İnkanlarımızla Düzeltme Yolu Varmı ? Ayrıca Rodajda Aynı Sabit devirde gidilmeyecek diye biliyorum devir saati bi inip bi kalkacak diye

Tİme_shİft42
03 Ocak 2014, 23:34
Jikle kapalımı ?

alideniz357
03 Ocak 2014, 23:37
Jikle kapalımı ?

Evet Kapalı Zaten Motor Hava 50 derece olsa dahi cikle çekmeden marşa vurunca zar zor çalışıyor

alideniz357
12 Ocak 2014, 12:46
Hava Ayarı Yapıltı Sorun Giderildi Teşşekürler.

ozkan16
09 Nisan 2014, 03:45
Peki jikle aşağı mı kapalı oluyor yukarı mı acaba ? galiba bende de aynı sıkıntı var. Bende bugün aldım gün boyunca hiç tıkanmadı fakat şimdi 5 saat kadar dinlendikten sonra çalıştırdım gaz yemedi bende bekledim ısıttım ama gene gaz yemiyor.

Ahmet Abi
09 Nisan 2014, 03:47
Karburatorden olabılır.

tr_select
09 Nisan 2014, 07:04
Karburatorden olabılır.

Ezbere yorum atıcağına biraz okusaydın keşke. Adam hava ayarı yapıldı, düzeltildi diyor.
---

Ekleme yapiyim. Özellikle yeni motorlarda depodaki fabrikasyon çapak vb parçalar zamanla karbüratörü tıkadığından dolayı tekleme-çekmeme vs gibi düzensiz eğilimler gösterebilir motosiklet.

Karbüratör ayarları tam ama yinede bir sorun var ise depo ve karbüratör temizliği yapın. Özellikle plastik depolarda bu sorun baya bi fazla görülmekte.