PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Memleketimin Buz Pisti Gibi Parlak Yolları

merak ederim
03 Ocak 2014, 18:03
Şehir merkezinde motoru durdurmak tam bir işkence yol o kadar kaliteli ki motor durmuyor tamam lastiklerim michelin değil ama kötüde değil irc marka insani standartlara uygun yolda gayet güzel duruyor ama işlek yollardaki asfaltlar artık ömrünü tamamlamış hiç çakıl yok dümdüz parlak bir yüzey gözüküyor sadece resmen parlıyor kuruyken bile güzel kayan bu yollar yağmur yağınca tamamen kaygan hale geliyor belediye sağolsun bunu bildiği için yaya geçidine 10 metre kala yolu kazımış pürüzlü hale getirmiş biliyor çünkü aniden yaya çıksa duramaz o yolda bu mantıkla bu ülke hiçbir yere gitmez.

Elalemin oğlu yok çökmesin diye asfaltın altına beton atar üstüne asfalt döker bizde nasıl direk toprağın üstüne dök gitsin zaten asfalt yumuşak bir malzeme toprağın üstüne atarsan yağmur yağınca kar yağınca tarlaya döner.

Heryerde şöyle asfalt olsa motosiklet kullanmanın zevki 5 kat artar.

http://ondemandlog.com/images/asphalt.jpg

ArdiaroS
03 Ocak 2014, 18:11
Seçim zamanı 2 yol kazarlar olur biter sıkıntı yok bunlar amarıkanın oyunları biz ölelim diye yolları düzleştiren araba yapıyorlar önümüzü kesmek istiyorlar

draggy
03 Ocak 2014, 18:48
Granit parça taş yerine, harca kırık kireç taşı karıştırılıyor, dağılır tabi o yollar :) toprak üstüne de güzel asfalt yol olur ama kallavi kalın olacak... Neyse siyasete kaymamak için kendimi zor tutuyorum, bunun yerine yollar kayıyor..

umurcan
03 Ocak 2014, 19:43
Yolu yaptıran yetkili hep farklı ama yol hep aynı ne hikmetse.
Nesil mi acaba bunlar?

http://img828.imageshack.us/img828/3771/30831212899860387295110.jpg

Tİme_shİft42
03 Ocak 2014, 19:54
Yapacağın en iyi şey lastiklerini kalitelisi ile değiştirmek olur , memleketimde bir sürü yol var hani yapacak adam nerde

Mişhelin yapısı yağmura suya yaşa uygun zaten üzerinde yağmurlu hava resmi ve güneşli hava resmi var 4 mevsim kullanabileceğin bir lastik yaz kış lastiğini koşullara uygun olanıyla değiştirmeye gerek duymassın Yumuşak hamuru ilede on numara bir yol tutuşu sağlar fren mesafeni bile çok etkiler dandik Nylon Cst lerden Mişhele geçtikten sonra anladım 2 tekerde lastiğin önemini

Metzeller Pirellide vs ..

ArdiaroS
03 Ocak 2014, 21:16
Yapacağın en iyi şey lastiklerini kalitelisi ile değiştirmek olur , memleketimde bir sürü yol var hani yapacak adam nerde

Mişhelin yapısı yağmura suya yaşa uygun zaten üzerinde yağmurlu hava resmi ve güneşli hava resmi var 4 mevsim kullanabileceğin bir lastik yaz kış lastiğini koşullara uygun olanıyla değiştirmeye gerek duymassın Yumuşak hamuru ilede on numara bir yol tutuşu sağlar fren mesafeni bile çok etkiler dandik Nylon Cst lerden Mişhele geçtikten sonra anladım 2 tekerde lastiğin önemini

Metzeller Pirellide vs ..

Abi iyi diyorsun hoş diyorsun ama 2 lastiği değiştirmesi 400 lira :( imkanım olsa anında değiştircem ama maalesef

CBR!
03 Ocak 2014, 21:41
yurt dışında dökülen asfalt kaliteli ve en az 50 cm falan ama Memleketimizde sadece 10 cm belkide okadar bile değil where is adalet ? :D

APALA
03 Ocak 2014, 21:46
yurt dışında dökülen asfalt kaliteli ve en az 50 cm falan ama Memleketimizde sadece 10 cm belkide okadar bile değil where is adalet ? :D

wehere is adalet sorunuza cevaben :
justice in makarna :)

Samet Ağır
03 Ocak 2014, 22:04
İngilazca bilmek zorundamıyız ülem..:queen:
ama makarnayı anladım bak..ketçaplımı yoksa üstüne ton balığımı???:joker::flower:

APALA
03 Ocak 2014, 23:23
yavan makarna abi :) Ketçaplı olsa, başımıza daha neler neler gelir Allah muhafaza :mrgreen:

mtasdel60
03 Ocak 2014, 23:54
Yav bizim memlekette yol mu varmış ?

fatek95
04 Ocak 2014, 00:05
Asfalt mı o da ne ? :)

Bizim ilçede seçimler de olmasa yol görünümlü yerlerde motor süreceğiz. Sen yine hızlanıyorsun ve duramıyorsun. Ben lakalardan, çukurlardan hızlanamıyorum bile... :)
Keşke asfaltlarımız iyi olsa da çok daha güvenli ve zevkli biçimde sürebilsek motorlarımızı. Ama bu hayallerimizin yakın vadede gerçekleşmesi çok zor.