PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Şarj Cihazı

sSameT
02 Ocak 2014, 22:12
Selamın Aleyküm
Demin motomax'da dolaşırken gördümde http://www.motomaxonlineshop.com/h-tronic-al800-aku-sarj-ve-koruma-cihazi-pmu2147
site vermek yasak değildir İnşAllah burda akü şarj aleti gördüm akünüzün aşırı dolmasını ve zarar görmesini engelliyormuş. Kış boyunca akünüz boşalmıyor, kendisini onarıyor, biten aküleriniz garajınızda tekrar doldurulabiliyor. Böle yazıyo peki ne kadar iyidir zararı v.s olurmu sizce alan arkadaşlar varmı ? fiyatıda uygunmuş eğer tavsiye ederseniz alan olup memnun kalan varsa ?

rambomert
02 Ocak 2014, 23:01
bunu bilmiyorum ama ben einhell BT-BC 8 aldım çok memnun kaldım hem motosiklet hemde araba aküsü şarz etme özelliği ve 6v 12v akü şarz etme özelliği var :cat:
http://www.conrad-electronic.co.uk/medias/global/ce/8000_8999/8400/8410/8411/841181_RB_00_FB.EPS_1000.jpg

army
02 Ocak 2014, 23:03
Ben kullanıyorum, orjinal alman malı. Zararı yok faydası var, ben çok memnunum, korkmadan alıp kullanabilirsin.

hyo kenan
02 Ocak 2014, 23:14
Selamın Aleyküm
Demin motomax'da dolaşırken gördümde http://www.motomaxonlineshop.com/h-tronic-al800-aku-sarj-ve-koruma-cihazi-pmu2147
site vermek yasak değildir İnşAllah burda akü şarj aleti gördüm akünüzün aşırı dolmasını ve zarar görmesini engelliyormuş. Kış boyunca akünüz boşalmıyor, kendisini onarıyor, biten aküleriniz garajınızda tekrar doldurulabiliyor. Böle yazıyo peki ne kadar iyidir zararı v.s olurmu sizce alan arkadaşlar varmı ? fiyatıda uygunmuş eğer tavsiye ederseniz alan olup memnun kalan varsa ?

Aleyküm selam.bu üründen yazın almıştım ve daha 1 ay önce kadar kullandım.motorumun aküsüne bi ampül bağlayıp şarzını baya bi bitirdim.sonra bu şarz aletiyle aküyü yaklaşık 24saat şarz ettim sonra motoruma taktım sorun yok tek marşta ve bu soğukta çalıştı.bide jawa motorum var onunda 6volt luk aküsüne aynı işlemi uyguladım sorun yok.
Ama kendisini onarma işini bilemem.bozulan bi akünün onarımı olmaz diye biliyorum.

sSameT
02 Ocak 2014, 23:18
Aleyküm selam.bu üründen yazın almıştım ve daha 1 ay önce kadar kullandım.motorumun aküsüne bi ampül bağlayıp şarzını baya bi bitirdim.sonra bu şarz aletiyle aküyü yaklaşık 24saat şarz ettim sonra motoruma taktım sorun yok tek marşta ve bu soğukta çalıştı.bide jawa motorum var onunda 6volt luk aküsüne aynı işlemi uyguladım sorun yok.
Ama kendisini onarma işini bilemem.bozulan bi akünün onarımı olmaz diye biliyorum.

Teşekkür ederim ben yanlış anlattım yada sen yanlış anlamış olabilirsin kardeşim/abim demek istediğimi biraz daha açıyım sana yani akünün şarjı azalınca şarj felan ettirmeyince temelli bitiyoya bitmeden önce felan takınca akünün ömrünü koruyomuş biten akü tabi ki geri gelmez :)

fearlesboyy
02 Ocak 2014, 23:57
güzel bir ürün ama ben olsam bunu alacagıma sağlam bir akü alırdım.gerçi portatif kolay taşaınabılır ama ne bıleyım.yine faydalı bir ürüne benziyor

sSameT
03 Ocak 2014, 00:01
güzel bir ürün ama ben olsam bunu alacagıma sağlam bir akü alırdım.gerçi portatif kolay taşaınabılır ama ne bıleyım.yine faydalı bir ürüne benziyor

kış ları motor yatıyo sürülmüyo ve her yaz akümü alcam :pr: :) o yüzden böle birşey olursa dışarlardakide hızlı şarj felan diye duydum oda aküye bir nevi zarar verir gibime geliyo o yüzden böle birşey olursa yavaş doldurur iyi olur gibime geliyo ama olumsuz yönlerini bilmediğim için sordum yinede teşekkürler.

canerol
03 Ocak 2014, 00:03
yeni bi akü alsanda hiç olmadık zamanda lazım oluyor bunlarda. bende bimden aldıydım 2 3 sene önce einhell marka halen daha kullanıyorum

sSameT
03 Ocak 2014, 00:07
peki bir zararı felan varmı canerol kardeşim ? peki aküye zarar gibi bir sorun varmı ? paylaşırsan sevinirim.

canerol
03 Ocak 2014, 00:13
ben bi zararını görmedim benim kullandığımda şöyle bi durum var.
ilk taktığımda akü boşsa 15 volt ile dolduruyor yavaş yavaş 14 13 e kadar düşürüyor kendi kendine.zaten aküyü eğer motorun sağlam şarj ediyorsa şarj aletinde öyle 10 20 saat kalmasına gerek yok 3 5 saat kalsa yeter.

Rider95
03 Ocak 2014, 00:30
Bu motomax taki cihazdan bende almayı düşünüyorum aküm zayıflamış evde şarj etmeye işime yarasın yeter.

ufukk
03 Ocak 2014, 02:10
şarj aletinin amper değeri, akünün amper değenin 10/1 i kadar olamlıdır
9 amperlik bir aküyü 0,9 amperlik bir şarj aletiyle 5-10 saat şarj etmek gerekir
akünün üstünde bu bilgiler mevcuttur
yüksek amper ile şarj etmek durumunda akü kaynama noktasına gelebilir
elektrolid seviyesinde düşme olur pek tavsiye edilmez

Guven
03 Ocak 2014, 09:58
Az önce Motomax'a sipariş verdim. Bi gelsin bakalım ilk izlenimlerimi yazarım. Zira az kullandığım için CBF 1000'in aküsü cortlamış.:)

sSameT
03 Ocak 2014, 21:24
Az önce Motomax'a sipariş verdim. Bi gelsin bakalım ilk izlenimlerimi yazarım. Zira az kullandığım için CBF 1000'in aküsü cortlamış.:)

Tam guven61 abi İnşAllah iyi bişeydirde bende alcam da , sana gelince bilgilendirme yaparsan sevinirim abi.

Guven
04 Ocak 2014, 10:30
Tam guven61 abi İnşAllah iyi bişeydirde bende alcam da , sana gelince bilgilendirme yaparsan sevinirim abi.
Elbette...Kullandıktan sonra görüşlerimi yazarım.
Sanırım bugün gelir.

sSameT
04 Ocak 2014, 13:12
Sanırım bugün gelir.

İnşAllah abi gelince hemen resmini istiyom haa :) nasıl bişeymiş nasıl takılıyo öle bi çekersen sevinirim abi :)

dental_land
10 Aralık 2014, 20:10
Sanırım bugün gelir.

Akü hakkındaki yorumlarınız nelerdir? Bende almak istiyorum tavsiye edermisiniz?

drtayfun
10 Aralık 2014, 22:38
Benim evde eski UPS vardı, kablolarını aküye bağladım :D Hem işe yarasın hem akü dolsun hesabı.

Guven
11 Aralık 2014, 09:28
Akü hakkındaki yorumlarınız nelerdir? Bende almak istiyorum tavsiye edermisiniz?

Evet Dental. Cihazdan çok memnunum. Aldığımdan bu yana falso vermeden çalışıyor ve artık motosikletim yattığında ''aküsü bitti mi acaba ?'' endişesi yaşamıyorum.
Sürekli şarj ediyor. Akü dolduğunda şarjı kesiyor.

Bu arada kullanım kolaylığı adına, aküye fişli bir kablo eklettim. (Arka selenin altında duruyor) Cihaz tarafını da o fişe uygun hale getirdim. Şimdi bağlamak istediğimde seleyi sökmem gerekmiyor. (Akü CBF 600'de yan kapağın altında, CBF 1000 F'de sele altında)
Bu arada cihazdan kestiğim maşaları atmadım. Onlara da uygun fiş ve ara kablo yaptırmak suretiyle, gerektiğinde diğer motosikletlerimde kullanabilmek için sakladım. :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:20 ----------

İnşAllah abi gelince hemen resmini istiyom haa :) nasıl bişeymiş nasıl takılıyo öle bi çekersen sevinirim abi :)
:santa:
Samet, hakkını helal et kardeşim. Unutmuşum. (Yaşlılık başa bela)
Vakti geçmiş olsa da, en kısa zamanda fotograflayıp buraya ekleyeceğim.

Efendy61
11 Aralık 2014, 10:38
Trabzon sürmene de balıkçı barınağım var. Komşu barınaktaki arkadaşın teknesinin aküsü bitmişti , bu cihazdan almış,aynısından. Akşamdan yatırıyor şarja sabaha kadar eski haline kavuşuyor.