PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖTV ye zam geldi

rebel_punto
01 Ocak 2014, 21:08
Vatana millete hayırlı olsun. Şimdilik Motosiklet ile alakalı bir şey yok ama bu olmayacağı anlamına gelmez. :pr:

Değişikliğe ilişkin Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV'de artışa gidildi. Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

İçkiydi sigaraydı gelen zamlar umrumda değil. Milletin sağlığı için daha da arttırsınlar :cat: ama mecburi kullanacağımız şeylerde indirim bekliyoruz. :jocolor:

Tİme_shİft42
01 Ocak 2014, 21:11
Kaçak sigaraya devam :thumleft: Asgari ücrete 3 kuruşluk zam yaptı onuda gözümüze soktu ::evil:::pl:::zencii::::repci::::stretche::ranntig n::rantinp:::angry2::::11122::::karma::::exclaim:: :pokey::::xs26::::158::

flame
01 Ocak 2014, 21:20
Vatana millete hayırlı olsun. Şimdilik Motosiklet ile alakalı bir şey yok ama bu olmayacağı anlamına gelmez. :pr:

Değişikliğe ilişkin Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV'de artışa gidildi. Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

İçkiydi sigaraydı gelen zamlar umrumda değil. Milletin sağlığı için daha da arttırsınlar :cat: ama mecburi kullanacağımız şeylerde indirim bekliyoruz. :jocolor:

Çok bencilce bir davranış.Herkes kendinden sorumludur.Alkol sigaraya vergi çoğalsın sığ ve bencilce bir görüştür.Kimsenin sağlığı kimseyi ilgilendirmez.

umurcan
01 Ocak 2014, 21:40
çok mutlu oldum lan (http://inciswf.com/akpartilise%C3%A7men-pokemonedition.swf)

rebel_punto
01 Ocak 2014, 21:41
Çok bencilce bir davranış.Herkes kendinden sorumludur.Alkol sigaraya vergi çoğalsın sığ ve bencilce bir görüştür.Kimsenin sağlığı kimseyi ilgilendirmez.

Sıgara içilmesin diyen ben mi bencil oluyorum yoksa, aynı ortamda sıgara içmeyen kişilerin sağlığını bozan duyarsız kişiler mi bencil acaba.

Herkes kendinden sorumludur ama bu evdeki masum yavruyu kua hastası yapan baba, aynı yerde çalışan sıgara içmeyen adamı hasta yapan duyarsız da kusura bakmasın ben kendimden sorumluyum diyemez.

Pasif içiciliğin zararları ile ilgili ilk bulduğum kısa bir video, araştırmaya gerek duymadım - bilmeyen yoktur zaten.
http://www.youtube.com/watch?v=Xi_IXbR8ND0

Sıgaraya içkiye zam yapılsın derken sığ düşünceile yaklaşmadım. Sadece sağlık yönünden baktım. Düşününde yazın lütfen. :cat:

scooboy
01 Ocak 2014, 21:54
Kardeş sigara zamlanınca insanlar otomatikman dışarıdamı içecek?
İçki hakkındaki fikrini de yaz tam olsun.

EKONOMİ
01 Ocak 2014, 22:10
2000 cc uzeri %145 vergi miiiii !!!
benzinde % 65 vergiye cok diyorduk
devlet sinir tanımıyor

ee ozellestir özelleştir
gecinilecek bir vatandaşın sırtı kaldi

diğer taraftan ortalik kizisiyor muhtemel bir savas ihtimaline karşı devlet kendini güçlü tutmalı
yarın bir savaşa girsek keske daha cok vergi alsalardi da daha güçlü olsaydık diyebiliriz

GUC VE KUVVET ANCAK ALLAH ın dilemesi iledir
la havle vela kuvvete illa billah

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

sonuçta o da bir görüş saygi duymak lazım
herkes aynı seyi düşünmek zorunda degil
bu arada onun öyle düşünmesi seni neden ilgilendiriyor?

sana hoş gelen birsey baskasina zarar verse de
elestirilemiyor ilginç
ozgurlukler baskasinin özgürlüğünün başladığı yerde sona erer

rebel_punto
01 Ocak 2014, 22:25
Konu ÖTV zammı sığara - alkole döndü. Bu ne bea. ÖTV zammı hakkında yazalım arkadaşlar. 0 arabada en az %5 zam kapıda. Bu ikinci elede yansır. Benim korkum Motosiklet sektöründe de zam yapılması :pr:

skystar
01 Ocak 2014, 22:28
Sigara içmiyorum ancak sigara ve alkole bu derece yapılan zamlar insanları kaçak ürün kullanmaya sevk ediyor.Özellikle sigaradaki kaçak hat safhada bugün en ucuz sigara 6 tl kaçak sigara paketi 2 tl den satılıyor.İnsalarda haliyle kaçak sigara kulanıyor.Kaçak sigaraların çoğununda parası pkk ya gidiyor.Sonuçta işin kaynağı onlar.Devlette daha fazla vergi toplayayım derken pkk ya finansman desteği sağlamış oluyor.Direkt olmasada dolaylı yoldan durum bu.
Açıkcası babamda kullanıyor napsın adam devletin verdiği 850 tl emekli maaşı ile kira elektrik su derken sigaraya 6 tl veremiyor.İnsanımızada hak veriyorum.

Ayrıca insanlardan çok vergi toplanması ülkenin güçlü olacağı anlamına sonuçta bu ülkenin insanlarınıda bir sabır eşiği var bir gün o sabır taşarsa olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum.Yukarıda da belirttiğim gibi çok vergi toplayalım derken kaçak artıyor.Kaçak artınca vergi kaybı artıyor.
Özellikle akaryakıt sigara ve içkide ciddi kaçak oranı mevcut.Bunlarda özellikle pkk nın en büyük finans kaynakları (Uyuşturucudan sonra)
Bilmem tehlikenin farkında mısınız ?

RODWIN250R
01 Ocak 2014, 22:36
Konu ÖTV zammı sığara - alkole döndü. Bu ne bea. ÖTV zammı hakkında yazalım arkadaşlar. 0 arabada en az %5 zam kapıda. Bu ikinci elede yansır. Benim korkum Motosiklet sektöründe de zam yapılması :pr:

Devlet ayırmayacaktır otomobil ile birlikte motosiklette zamdan etkilenecektir. Yeni almak istediğim cbr650f fiyatıda sanırım zamlarla birlikte 28000 mi bulacak :( Tabiki vazgeçerim

ogzcngdk
01 Ocak 2014, 22:45
kaçak sigaraya yöneltiyorlar insanları farkında değiller

shooter1
01 Ocak 2014, 22:50
çinliye devam :cherry:

JafJaf
01 Ocak 2014, 23:02
o kadar milyon kişi vergi veriyor, kime ne kadarı yansıyor anlamıyorum.
kardeşlerimizin er aylığı 20 30lira kullandığı g3 aldığı eğitim 5-10 atıştan ibaret.
yılda bir iki defa grip gibi ufak hastalığa yakalanıyorum, onu da evde atlatıyorum.
hasta olup devlet hastanesine yatsan da o verdiğin vergilerin karşılığını göremiyorsun. Allah korusun.

turkish39
01 Ocak 2014, 23:37
ÖTV zammını firmalar distribütörler devletten önce yapar merak etmeyin siz.Dedikodusu yeter,ertesi günü güncellenir o fiyat...

rebel_punto
01 Ocak 2014, 23:43
ÖTV zammını firmalar distribütörler devletten önce yapar merak etmeyin siz.Dedikodusu yeter,ertesi günü güncellenir o fiyat...

Pulsar a 7 bin verilir mi derken zamli getirmesinler :P

brds
02 Ocak 2014, 00:28
hiç şaşımadım(niyeyse)

zaferkarizma
02 Ocak 2014, 00:35
Yetmez ama evet BU memlekete BU ZİHNİYETE mÜSTEHAKTIR.

Thracian
02 Ocak 2014, 01:09
Daha milletvekillerinin,bakanların evinde boş ayakkabı kutuları var onların dolması lazım tabii..

_SpartacuS_
02 Ocak 2014, 01:37
WrVCkOBEGVI

redlion999
02 Ocak 2014, 01:56
Benzine-taşıtlara gelen zamlar umrumda değil. Dünyanın sağlığı için daha da arttırsınlar..:silent:

İngilizce eğitimim süper olmasa da var 1 sene sıkı pratik-eğitim ile düzeltilir.. Üniversite de 2 seneye bitiyor avrupanın çoğu ülkesinden denklik deniyordu sanırsam vermişler.. İlk fırsatta kaçıyorum beyler bu ülkeden..

D e m i r
02 Ocak 2014, 01:58
Hiç bişey alınmaz artık. eyvah eyvah

ferad
02 Ocak 2014, 02:01
Sorun degil asgari ucrete 45 tl zam geldi ne de olsa :pr:

TIGERSHARK
02 Ocak 2014, 02:10
vay vay vay zübük yine zam yapmış eee tabi kutularda savcılara kaptırdigı paraları bir yerden tanzim etmek zorunda

Ahmet Abi
02 Ocak 2014, 02:17
Yetmez ama evet BU memlekete BU ZİHNİYETE mÜSTEHAKTIR.

Artı Bir .

MD.Murat
02 Ocak 2014, 02:33

son cümlen için oldukça uygun bir hikaye var ;
vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.

aslanlar açlıktan yorgun, halsiz, güçsüz kalmışlar. düşünüp taşınıyorlar; sürü kalabalık ve güçlü saldırırlarsa karşılık bulacakları kesin. çaba sarfetmeden, enerji harcamadan nasıl karınlarını doyurabilirler, bunun yollarını arıyorlar…

ve aralarında konuşup anlaşıyorlar, içlerinden ineklerin sürüsüne bir elçi gönderiyorlar.

elçi diyor ki;
- size saldırırsak ne olacağını biliyorsunuz. mutlaka aranızdan birini alıp yiyeceğiz, buna engel olamazsınız. gelin, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın, aranızdan birinin rengi çok sarı, sizden de farklı, bizim de gözlerimizi alıyor. onu bize verirseniz size saldırmadan onu alıp gideriz ve bir daha gelmeyiz. bundan sonra da güzel güzel geçiniriz.

inekler düşünmüşler, taşınmışlar, bilge ineğe sormuşlar;
“olmaz” demiş bilge inek, “aramızdan hiçbirini vermeyin”

ama aslanlar ısrarlı. en sonunda razı olmuş inekler, nasıl olsa saldırırlarsa birimiz gidecek, hem biz de çok yorulacağız. en sonunda peki demiş inekler, bir inekten ne çıkar? biz büyük bir sürüyüz, bize bir şey olmaz…vermişler sarı ineği, aslanlar da sarı ineği bir güzel yemişler, karınlarını doyurup kendilerine gelmişler.

bir kaç gün sonra aslanlar gene acıkmışlar, yine gelmiş aslanların elçisi ineklerin yanına;
- aranızda boynuzu kırık bir inek var, sinirimizi bozuyor, verin onu, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın demiş…

barış yanlısı inekler, ikinci tavizi vermişler, o inek de verilmiş.

artık işi öğrenen aslanlar, benekli inek, kuyruğu kısa inek, şöyle inek, böyle inek deyip inekleri bir bir almışlar sürüden.

sürü de günden güne iyice azalmış.

artık aslanlar elçiye gerek kalmadan açık açık saldırmaya, istedikleri ineği sürüden götürüp yemeye başlamışlar.

sürünün ileri gelen inekleri, panik içnide tekrar bilge ineğe koşmuşlar. “biz nerede hata yapıyoruz, sürümüz yok olacak” demişler.

bilge inek cevabı vermiş, “siz hatayı sarı ineği verirken yaptınız…”

EKONOMİ
02 Ocak 2014, 08:56

motor parasi otv kasko sigorta muayene plaka ruhsat kdv benzine odenen kdv yağ parası servis parası alarm kilit gps takip branda

derken
masraf epey artıyor
ara gaz vermeye para kalmiyor :)

en iyisi vergisiz çin e devam

kaldırımlar halen ücretsiz
secimlerden secimlere yenileniyor

polo34
02 Ocak 2014, 09:51
daha çok zam istiyoruz yetmez ... bir türlü enflasyon artmıyor, hep %7-8 :)

koray_77
02 Ocak 2014, 10:22
yakında vampir olur kanımızı da içmeye kalkar bunlar vay ki vay vay :jocolor:

smiles
02 Ocak 2014, 11:13
Almıyorum, etmiyorum, gidiyorum diyen arkadaşlar... 2 gün sonra buna da alışırız; sonra kaldığımız yerden devam :) hep öyle olmadı mı?

rebel_punto
02 Ocak 2014, 12:15
son cümlen için oldukça uygun bir hikaye var ;
vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.

aslanlar açlıktan yorgun, halsiz, güçsüz kalmışlar. düşünüp taşınıyorlar; sürü kalabalık ve güçlü saldırırlarsa karşılık bulacakları kesin. çaba sarfetmeden, enerji harcamadan nasıl karınlarını doyurabilirler, bunun yollarını arıyorlar…

ve aralarında konuşup anlaşıyorlar, içlerinden ineklerin sürüsüne bir elçi gönderiyorlar.

elçi diyor ki;
- size saldırırsak ne olacağını biliyorsunuz. mutlaka aranızdan birini alıp yiyeceğiz, buna engel olamazsınız. gelin, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın, aranızdan birinin rengi çok sarı, sizden de farklı, bizim de gözlerimizi alıyor. onu bize verirseniz size saldırmadan onu alıp gideriz ve bir daha gelmeyiz. bundan sonra da güzel güzel geçiniriz.

inekler düşünmüşler, taşınmışlar, bilge ineğe sormuşlar;
“olmaz” demiş bilge inek, “aramızdan hiçbirini vermeyin”

ama aslanlar ısrarlı. en sonunda razı olmuş inekler, nasıl olsa saldırırlarsa birimiz gidecek, hem biz de çok yorulacağız. en sonunda peki demiş inekler, bir inekten ne çıkar? biz büyük bir sürüyüz, bize bir şey olmaz…vermişler sarı ineği, aslanlar da sarı ineği bir güzel yemişler, karınlarını doyurup kendilerine gelmişler.

bir kaç gün sonra aslanlar gene acıkmışlar, yine gelmiş aslanların elçisi ineklerin yanına;
- aranızda boynuzu kırık bir inek var, sinirimizi bozuyor, verin onu, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın demiş…

barış yanlısı inekler, ikinci tavizi vermişler, o inek de verilmiş.

artık işi öğrenen aslanlar, benekli inek, kuyruğu kısa inek, şöyle inek, böyle inek deyip inekleri bir bir almışlar sürüden.

sürü de günden güne iyice azalmış.

artık aslanlar elçiye gerek kalmadan açık açık saldırmaya, istedikleri ineği sürüden götürüp yemeye başlamışlar.

sürünün ileri gelen inekleri, panik içnide tekrar bilge ineğe koşmuşlar. “biz nerede hata yapıyoruz, sürümüz yok olacak” demişler.

bilge inek cevabı vermiş, “siz hatayı sarı ineği verirken yaptınız…”

Milletin sagligi icin icki sigarayi arttirsinlar derken millet o sigarayi icipte sagliklari bozulmasin dedim hata mi ettim ?

sevilesiadam
02 Ocak 2014, 12:18
Ayakkabı kutusunu tekrar doldurmaya çalışıyorlar :)

turkish39
02 Ocak 2014, 12:44

Artık önemli değil,7 binde zaten soğudum.Varsın 10bin yapsınlar.

arslan26
02 Ocak 2014, 13:01
Pulsar gelsin alırız önemli değil, 30bin tl lık araca 50bin tl veriyoruz türkiyede

tata
02 Ocak 2014, 13:07
Daha önce de yazmıştım. Bu iktidar gidene kadar 12 yıllık arabamı kullanmaya devam. Benden zırnık ÖTV-KDV alamazlar.

IMF'ye borç verecek duruma geldiği söylenen ülkenin haline bakın!
Kıçına donu yok giymeye. Bütçe açığını kapatmak için sok elini vatandaşın cebine...
Ama inanan var bu yalanlara...

Bu sabah da mazota zam yaptılar. Hayırlı olsun! Müstehaktır!

Ali Babacan 17 Aralık operasyonunun faturasını açıklamış. Kendisine soruyorum:
AKePe'nin insanlığa, vicdana, doğaya, ve en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti'ne maliyeti nedir?
Bunların faturasını kim ödeyecek?

kurubuz
02 Ocak 2014, 13:16
Devlet cari açığın %70 ini sıcak para ile finanse ediyordu. Sıcak paranın kötü tarafı en ufak bir siyasi istikrarsızlık işaretinde kaçmasıdır. Şu ana kadar 30 milyar dolar kadar sıcak para kaçtı. Bunu üretimle yani ihracatla finanse edecek yapıyı kurmadıkları için vergilere yükleniyorlar. Bu da sürdürülebilir değil. Ekonomi kırılacak, fazla değil en fazla 1 yılı var.

Fatih
02 Ocak 2014, 13:22
Kemal Sunal ın Atla Gel Şaban filmini izleyin :)
Benim annemle babam tüpgaz kuyrugunda tanıştı :)

turkish39
02 Ocak 2014, 13:36
Kemal Sunal ın Atla Gel Şaban filmini izleyin :)
Benim annemle babam tüpgaz kuyrugunda tanıştı :)

Dimi o zaman insanlar protesto etmeyip kuzu kuzu kuyruğa girmişler,bunlar bize vız gelmeli aslında:queen:Her yıl yapılan klasik zamlar,AKP den önce de var dı sonra da olacak...Benzin fiyatını düşürecek,asgari ücrete zam yapacak,vergi almayacak hükümet olmadı olmayacak.Gözden kaçan bişey var aslında,her dönemin fırsatçıları.Onlara kimsenin bişey dediği yok.Vatandaşı vatandaş düşünmüyor ki...

arslan26
02 Ocak 2014, 13:40
Türkiyedeki ötv saçmalığından örnek; çiftçi, arpa buğday üretmek için tarlada kullandığı traktörün mazotuna özel tüketim vergisi ödüyor!!! Neymiş çiftçi mazot desteği alıyomuş muşşş aldığı destek mazotun içindeki ötv nin ö harfindeki nokta kadar bile değil

rebel_punto
02 Ocak 2014, 15:27
Türkiyedeki ötv saçmalığından örnek; çiftçi, arpa buğday üretmek için tarlada kullandığı traktörün mazotuna özel tüketim vergisi ödüyor!!! Neymiş çiftçi mazot desteği alıyomuş muşşş aldığı destek mazotun içindeki ötv nin ö harfindeki nokta kadar bile değil

Zamaninda mazotu 1 lira yapacagim diyen partiye oy verseydik acaba suan mazotu kactan alirdik :queen:
Ben enson shell den 4,5 dan aldim. Araba dizel 5 litre yakiyor uzun yolda, sehir ici 10 litreye yakin arabaya binmeye korkar oldum. :pr:

mustaf_
02 Ocak 2014, 15:28
enflasyon %7-8 civarında, benzin 2002'den beri 2 katına çıktı, araba fiyatları desen gecen yıl 40 olan bu yıl 50-55 ama enflasyon yok. durmak yok sevgili arkadaslar

arslan26
02 Ocak 2014, 15:45
Zamaninda mazotu 1 lira yapacagim diyen partiye oy verseydik acaba suan mazotu kactan alirdik :queen:
Ben enson shell den 4,5 dan aldim. Araba dizel 5 litre yakiyor uzun yolda, sehir ici 10 litreye yakin arabaya binmeye korkar oldum. :pr:

Dostum haklısında benim vurgulamak istediğim nokta üretim için kullanılan akaryakıttan özel tüketim vergisi alınması, fakir fukara lüx yatı, gemicikleri olana mazot 2 lira, bir eli yağda bir eli balda olan üreticiye kamyoncuya çiftçiye mazot 4,5 lira hadi bakalım kim özel tüketiyor mazotu??? Lüx yatlarmı ?

celikat
02 Ocak 2014, 17:43
ötv ye zam gelmesi önemli değil ki? döviz kurlarını tutabilen var mı? dolar olmuş 2.18, eur olmuş 2.98 biz hala ötv'yi konuşuyoruz. döviz bu hızla giderse en dandik çin malı motorları yazın beşer bin liradan alırsınız.

marvel23
17 Haziran 2015, 23:17
arkadaşlar, hort olacak ama özürlü bir kişi 200 CC motor alırsa ötvden muaf olurmu?

Bune
17 Haziran 2015, 23:55
arkadaşlar, hort olacak ama özürlü bir kişi 200 CC motor alırsa ötvden muaf olurmu?

Yüreğime indirdin mübarek gece.......... hort yapacağına yeni konu açsaydın ya.

marvel23
17 Haziran 2015, 23:59
:)) israf olmasın maksat

emrb
18 Haziran 2015, 00:03
:)) israf olmasın maksat

özürlüler motosiklet kullanabiliyor mu özürlü plakalı motosiklet hiç görmedim de :silent:

Blindfire
18 Haziran 2015, 07:23
Motosikletlerde ötv olsa da olmasa da distribütör istediği fiyattan satar. Ben artık bunu anladim.