PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zenon far sıkıntısı

cbfeses
29 Aralık 2013, 00:14
Herkese hayırlı günler, size ufak bir sorum olacak.Honda CBF 150'e taktığım wıwı marka zenon far mevcut

Fakat motora biniyorum geziyorum kontağı kapatayım tekrar açayım ışık yok belli süre yanmıyor,bazen 5 dakika bazen 1 saat.Gün boyu kullandığımda oluyor bazen hiç sıkıntı yapmıyor fakat bu son günlerde kontağı kapatmaya gelmiyor,kapattığımda da dediğim gibi beklemekten başka bir çarem kalmıyor.

Sabahtan beri baktım bu konuya fakat işe yarar bir bilgi bulamadım.Sizlere sormak istedim.

Teşekkür ederim şimdiden yardım edenlere:)

serkanADH13
29 Aralık 2013, 01:47
bakılması gerekır,
muhtemel arız XENON BEYNİNDE SORUN OLABİLİR,

yeni beyin ile deneme yapılabilir...

ero__
29 Aralık 2013, 02:05
Xenon beyni? :) İlginç. Balast olmasın o? :)

Balast ısıyı atamayınca böyle şeyler yapabilir. Bağlandığı yer neresi?

serkanADH13
29 Aralık 2013, 02:18
ERO anlamışsın İşte Neden Soruyonki :queen:

Senin Dediğinden olsun...:rendeer::r

Kaangngr
29 Aralık 2013, 02:45
Bu akşam başıma geldi tvs apachede yeni taktırdım sargı güçlendirildi 3 gün normal düzenli çalışıyordu fakat bu akşam çalışmadı farı açınca cızz diye bi ses geliyo uzun kısa yapıyorum ampul içerde oynuyo ama ışık gelmiyo sigorta 10luk söktüm taktım gene yok sizce neden kaynaklıdır ? Ampul içerde titreşimden dolayı sallanıyor biraz ampul patlama gibi durum olabilirmi ?

cbfeses
29 Aralık 2013, 16:23
bakılması gerekır,
muhtemel arız XENON BEYNİNDE SORUN OLABİLİR,

yeni beyin ile deneme yapılabilir...

teşekkür ederim yani tekrar masraf olmadı orjinalini takıcaz:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Xenon beyni? :) İlginç. Balast olmasın o? :)

Balast ısıyı atamayınca böyle şeyler yapabilir. Bağlandığı yer neresi?

Bilmiyorum motorcu yaptı uğraştı ama :( teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Bu akşam başıma geldi tvs apachede yeni taktırdım sargı güçlendirildi 3 gün normal düzenli çalışıyordu fakat bu akşam çalışmadı farı açınca cızz diye bi ses geliyo uzun kısa yapıyorum ampul içerde oynuyo ama ışık gelmiyo sigorta 10luk söktüm taktım gene yok sizce neden kaynaklıdır ? Ampul içerde titreşimden dolayı sallanıyor biraz ampul patlama gibi durum olabilirmi ?

3 tane sigorta değiştirdim:)