PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka dişli sallanıyor.

muhiddnevrn
28 Aralık 2013, 18:19
Arka dişlim sağa sola sallanıyo sıkı değil.Motosiklet tamircisi dişlilerin,zincirin değişmesi gerektiğini ve 80 lira masrafı olduğunu söyledi.Değişmesi gerekirmi.

Redneck
28 Aralık 2013, 18:31
eğer sağa sola o dişli sallanıyorsa,o motorla 2 metre bile gitmeyin.

crxforever
28 Aralık 2013, 18:50
tutan vidaları değişmeyi bir deneyin olmadı komple takımı değişin bu şekilde gitmek çok tehlikeli.

canerol
28 Aralık 2013, 18:53
hacım arka dişlisi sallanmayan motor yoktur ama çok aşırıya kaçmışsa dişliyi tutan civatalar garanti olsun dersen takım olarak değişmesi lazım.
arka dişli 1 2mm oynayacakti zincire tam otursun.

ufukk
28 Aralık 2013, 19:02
Arka dişlim sağa sola sallanıyo sıkı değil.Motosiklet tamircisi dişlilerin,zincirin değişmesi gerektiğini ve 80 lira masrafı olduğunu söyledi.Değişmesi gerekirmi.
dişli ile jant bağlantısı arasında hareket iletimini yumuşatmak amacıyla lastik takozlar beslenmiştir bu takozlar bitmiş olabilir civataları sıktığınız zaman anormal bir boşluk varsa bundan dolayı olabileceğini düşünüyorum

Teo23
29 Aralık 2013, 05:28
Flanşörü tutan rulman dağılmış olabilir. Tekerleği söküp kontrol edilmesi lazım. Eğer sadece dişli vidalarından kaynaklı ise o zaman kolay... :)

emre xt125
29 Aralık 2013, 09:44
arkadaşlar benim motosikletin arka dışlide kesinlikle oynama yok ama ön küçük disli böyle sağ sol yapınca çok küçük oynuyor 1cm den daha az. O sorun olur mu yoksa normalde ön küçük dislininde arka disli gibi yerinden kesinlikle hiç oynamamasi mi gerekir

muhiddnevrn
29 Aralık 2013, 12:48
Arka tekerleği söktüm.Kaprin lastiği ne durumda anlayamadım yinede değiştireceğim 5tl.Dişlinin vidaları gevşemiş sıktım ve geri taktım.Ön dişliyi sıkmayı beceremedim hafif sallama yapıyor.

35emre35
29 Aralık 2013, 12:48
arkadaşlar benim motosikletin arka dışlide kesinlikle oynama yok ama ön küçük disli böyle sağ sol yapınca çok küçük oynuyor 1cm den daha az. O sorun olur mu yoksa normalde ön küçük dislininde arka disli gibi yerinden kesinlikle hiç oynamamasi mi gerekir
ön dişlinin öne arkaya 1cm gibi bir boşluğunun olması gayet normaldir.

serkanADH13
29 Aralık 2013, 14:28
sallanan dişli olmadık yerde zıncırı attıracak demektır,
ılerı gerı zıncır yonunde oynama ıse KAPLIN LASTIKLERI yanı dıslının altındakı lastıklerdır sorun,
yok dıslı ayrı dıslının ortasındakı gobek ayrı oynuyor ıse dıslı cıvataları ve saplamaları degısmelıdır,
dişliler cok sivrileşmiş ise dişli zincir değişmelidir,
yok dişliler ele batacak kadar sivrilmedi ise sadece zincir değişimi yapılır,

büyük cc motorlarda yağ filtresi her 2 değişimde bir değişir,
yani 2 sefer yağ değişimi yapıldıktan sonra 3. seferde yag ve yag fıltresı degısır sistemi budur,

Zincir dişli sistemide budur,
2 sefer zincir değişir 3. seferde zincir dişli seti değişir,,,

cenkito
29 Aralık 2013, 15:44
ön dişlinin öne arkaya 1cm gibi bir boşluğunun olması gayet normaldir.

emre gel su 1cm yi 1mm yapalım

35emre35
29 Aralık 2013, 16:13
emre gel su 1cm yi 1mm yapalım

yahu motor viteste iken öne arkaya doğru 1cm kadar gitmiyor mu, onu diyorum

cenkito
29 Aralık 2013, 17:55
o olur tabi

haydie
05 Kasım 2015, 21:35
aynısı başıma geldi. tekerlek rulmanı ve lastik rulman körüklerini değiştirdim düzeldi. maliyet 40 tl ( spada xray150)