PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çukura düştüm ön gidon sallanmaya başladı

Osırıs
28 Aralık 2013, 14:30
dün üzücü bi olay geçti başımdan derin bi çukura düştüm.. çıktıktan sonra bişey farketmedim ama sabah işe gelirken direksiyonu bıraktım 2 saniye sonra sağa sola sallanmaya başladı tutmasam deviricem o derece. janta baktım gözle görülür yamukluk yok. sanki disk sıkıyor biraz zor dönüyor sadece. onun dışında maşada boşlukta yok. napacaz bunu beyler bi çözüm lütfen? pendik çevresi tamir yapacak kimseler varmı?

acayüp
28 Aralık 2013, 14:38
Ön jantında eğrilme varmı.
Balans ağırlığı varsa hala duruyormu ?

Osırıs
28 Aralık 2013, 14:41
Ön jantında eğrilme varmı.
Balans ağırlığı varsa hala duruyormu ?

jantı elimle çevirdim eskiye nazaran zor dönüyor + eğilme yok yada ben farkedemedim ama gözle farkedilmiyor. balans falan da yok eskiden de yoktu elleri bırakırdım dümdüz giderdi, çukura düşünce böyle oldu

acayüp
28 Aralık 2013, 14:46
Disk te eğilme olabilir.
Bir yere geldiğinden tutup sonra bırakıyorsa , bu gidonda yalpalamayada neden olur.
Benim motorda da var hafiften lastik janta tam oturmadığından . Uğraşmaya üşeniyorum öyle kaldı.

Arda_Karaca
28 Aralık 2013, 14:46
Balans ağırlığı yerindeyse. Jant yamukluğunu varsa bile farketmemiş olabilirsiniz. Komparatör ile bir kontrol ettirmekte fayda var.

Osırıs
28 Aralık 2013, 14:55
Jantta değilde maşa da yamukluk varsa ne yapabiliriz? yada her ikisinde

serkanADH13
28 Aralık 2013, 14:56
jant'ta hafif eğil olabilir,sen göremeye bilirsin,
Lastikte Balon,,İp kopuğu,,Kesik ,,İçeride Yara vs olabilir,
Jant bağlantı Milinde eğik olabilir,,,

Kontol edilmesi gerekir,,,

Ramazan Can
28 Aralık 2013, 15:11
jant'ta hafif eğil olabilir,sen göremeye bilirsin,
Lastikte Balon,,İp kopuğu,,Kesik ,,İçeride Yara vs olabilir,
Jant bağlantı Milinde eğik olabilir,,,

Kontol edilmesi gerekir,,,
doğru söze ne denir.....

CEM.
28 Aralık 2013, 16:00
Onun hikayesi başka yahu..

Dün a8 ile kapışınca 2side çukura girdiler a8 ön takımı dagıttı bende pek birşey yok diyodun ama sende ön takımı dagıttın arkadaş :)

Büyük geçmiş olsun keşke saga çekip 10dk bekleseydin.

Osırıs
28 Aralık 2013, 16:09
Onun hikayesi başka yahu..

Dün a8 ile kapışınca 2side çukura girdiler a8 ön takımı dagıttı bende pek birşey yok diyodun ama sende ön takımı dagıttın arkadaş :)

Büyük geçmiş olsun keşke saga çekip 10dk bekleseydin.

Şimdi servisten geliyorum dış lastik zedelenip hafif balon yapmış :) diğer aksamlarında bişey yokmuş haftaya değiştiricem olucak biticek beyler sağolun. daha a8 mi kapışmakmı tövbe :queen: kenara çekip sabaha kadar beklerim

agrasiwe
28 Aralık 2013, 16:12
allahın belası belediyenin gerizekalı beceriksiz, sorumsuz davranışlarından dolayı bende hergün giriyorum bi çukura, Allah belasını versin o çukuları bırakanların, yollarda delik deşik yazıklar olsun diyebiliyorum ne diyim... geçmiş olsun.

Osırıs
28 Aralık 2013, 16:14
allahın belası belediyenin gerizekalı beceriksiz, sorumsuz davranışlarından dolayı bende hergün giriyorum bi çukura, Allah belasını versin o çukuları bırakanların, yollarda delik deşik yazıklar olsun diyebiliyorum ne diyim... geçmiş olsun.

bende aynı yoldan sabah geçtiğimde dümdüzdü, akşama kasis + 2 derin kesikle karşılaştım ama yine ucuz yırttık canımızdan da olabilirdik.