PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ değişimi sonrasında beyaz duman sorunu

Osırıs
25 Aralık 2013, 14:06
Arkadaşlar dün motor yağını değiştirdik,orada çalıştırdık duman yok. Sabah hava da güneşli motorda güneşte sıcak yani, çalıştırdım beyaz bi duman attı 3 4 saniye kadar sonra kesti ama yakından baktığımda yine ufaktan atıyor dumanı ve ağır yağ kokusu mevcut. Önceki yağ castrol 10 40. şimdiki yağı da fıçıdan koydu,sordum mi oil mi dedi ne dedi anlamadım.. zaten yağı boşalttığı için yapacak bişey de kalmadı bayağı kıllandım. 20 tl verdim çıktım.

motorcu48
25 Aralık 2013, 14:08
yağın nekadar katılacağını bilmeden koyuyorsanız olan bir durum.benim başıma hiç gelmedi ama burda bu durum başına gelmişleri okudum

kurubuz
25 Aralık 2013, 14:11
Yağı fazla koymuş olabilirsin. Hava filitresini kontrol et. Filtreye yağ bulaşmış mı ?

Osırıs
25 Aralık 2013, 14:15
yağın nekadar katılacağını bilmeden koyuyorsanız olan bir durum.benim başıma hiç gelmedi ama burda bu durum başına gelmişleri okudum

1 litre koyduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Yağı fazla koymuş olabilirsin. Hava filitresini kontrol et. Filtreye yağ bulaşmış mı ?

yağ filtresi temizlendi ama zaman darlığından hava filtresine bakamadık

kurubuz
25 Aralık 2013, 14:25
Yağ fazla konduğunda buhar tahliye hortumundan hava filitresi haznesine motor yağ basar. Filitre veya haznesi vıcık vıcık yağ olur.

Osırıs
25 Aralık 2013, 14:37
Yağ fazla konduğunda buhar tahliye hortumundan hava filitresi haznesine motor yağ basar. Filitre veya haznesi vıcık vıcık yağ olur.

Ona birazdan bakıcam,yağ varsa ne yapıyoruz? fazla yağı boşaltıp hava filtre yuvasını temizliyoruz

Ramazan Can
25 Aralık 2013, 14:42
sekman arasında kalan yağdan dolayı ilk çalışmada duman atmış sonra kesmiş... soguk çalışan bir çok motor ilk 1-2 saniye o dumanı atar ama fark edilmez... ilk çalıştırmada gaz basmayınız...

motorcu48
25 Aralık 2013, 14:49
150 cc motorların haznesi 1 lt almıyor zaten an fazla 0.9 alıyor kardeşim hep bir artma oluyor kutuda

Osırıs
25 Aralık 2013, 15:27
sekman arasında kalan yağdan dolayı ilk çalışmada duman atmış sonra kesmiş... soguk çalışan bir çok motor ilk 1-2 saniye o dumanı atar ama fark edilmez... ilk çalıştırmada gaz basmayınız...

daha önce defalarca dondurucu soğukta çalıştırdım ama duman attığını görmedim. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. yarın sabahta aynısını yaparsa yağı tekrar değiştiricem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

daha önce defalarca dondurucu soğukta çalıştırdım ama duman attığını görmedim. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. yarın sabahta aynısını yaparsa yağı tekrar değiştiricem

hava filtresinde yağ yok temiz. tekrar çalıştırdım yine beyaz duman attı :pale: gaz vermiyorum genelde jikleyle çalıştırırım

cenkito
25 Aralık 2013, 16:38
150 cc motorların haznesi 1 lt almıyor zaten an fazla 0.9 alıyor kardeşim hep bir artma oluyor kutuda

150 cc balansörlü cg ler 1.1 litre