PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni tiger arka stop

motoline
25 Aralık 2013, 02:51
Merhaba arkadaşlar bi sorum olucak. kanuni tiger kullanıcısıyım bildiğiniz üzere. Geçenlerde motorumu söktüm ve kapladım . ancak geri takarken arka çamurluk ve koltuğun arasında kalan kısımda ki kabloları bağlarken sıkıntı yaşadım . Kahverengi,turuncu,yeşil,yeşil sarı, ve turkuaz kabloları bağladım . ancak bi tane ucu açık beyaz bi kablo daha var onu nereye bağlayacağımı bilemedim bir kaç yere denedim bağlamayı bağladığım da kontağı çevirir çevirmez sigorta kesiyo. ve bağlamazsam da arka stoplar yanmıyor aynı zamanda devir saatinin ışığı da yanmıyor. nereye bağlayacağımı bilen varsa yardım edebilirmi veya bi kanuni tiger kullanıcısı fotosunu çekip bana atabilir mi ? ilginize teşekkürler arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

eLated.*
25 Aralık 2013, 02:57
bende yuki yk250-4 cruiser var elektrik sistemi aynı mı bilmiyorum ama sadece YEŞİL anot(-) olması gerekiyor TURUNCU katyon(+) diğerlerini maalesef hatırlamıyorum. Birde motorunuzun resmini görebilirmiyiz(kapladıktan sonraki halini).

serkanADH13
25 Aralık 2013, 03:09
arka stop ise eğer,
yeşil renk EKSİ (-)
kahve rengi stop lambası ARTI (+)
YEŞİL SARI frene artı (+)
Turuncu sinyale artı (+)
açık mavi sinyale artı (+)
beyaz sanıyorum PLAKALIK İÇİN ARTI (+)

eger bır yerde kablolar artı ve eksi olan bır bırıne yapısık ıse şase yapar sorun yapar,
stop soketını ıptal et eger atmıyor ıse kabloları tek tek keserek dene hangısınde sorun oldugunu anlarsın zaten,

yok anlamam dersen ıstersen kargo ıle gonder bakayım,

motoline
25 Aralık 2013, 03:49
öncelikle teşekkür ederim ilginiz için arkadaşlarım. hani sorun şöyle tam olarak . bütün kabloları tam olarak doğru bağladım yanlız o beyaz kabloyu nereye bağlayacağımı bilmiyorm. herhangi biryere taktığım zaman direk kesiyo sigortayı. o dediğim beyaz kablo da ucu açık böyle farklı yani diğerlerinden . nasıl yapacağımı anlayamadım bi türlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

bende yuki yk250-4 cruiser var elektrik sistemi aynı mı bilmiyorum ama sadece YEŞİL anot(-) olması gerekiyor TURUNCU katyon(+) diğerlerini maalesef hatırlamıyorum. Birde motorunuzun resmini görebilirmiyiz(kapladıktan sonraki halini).

http://imageshack.com/a/img138/7986/yv31.jpg
buyur kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

arka stop ise eğer,
yeşil renk EKSİ (-)
kahve rengi stop lambası ARTI (+)
YEŞİL SARI frene artı (+)
Turuncu sinyale artı (+)
açık mavi sinyale artı (+)
beyaz sanıyorum PLAKALIK İÇİN ARTI (+)

eger bır yerde kablolar artı ve eksi olan bır bırıne yapısık ıse şase yapar sorun yapar,
stop soketını ıptal et eger atmıyor ıse kabloları tek tek keserek dene hangısınde sorun oldugunu anlarsın zaten,

yok anlamam dersen ıstersen kargo ıle gonder bakayım,

http://imageshack.com/a/img5/2124/6k7n.jpg

bahsettiğim kablo bu kardeşim . bi yardımcı olun bana :/

serkanADH13
25 Aralık 2013, 12:24
dostum o kablo sonradan cekılmıs bişiye benzıyor,
kablonun gittiği yerin fotosunu gorsek daha ıyı,
hatta geldıgı yerı soy hangı renkten gelıyor gorelım,

eLated.*
25 Aralık 2013, 15:26
http://imageshack.com/a/img138/7986/yv31.jpg
buyur kardeşim[COLOR="Silver"]

Elinize sağlık çok güzel olmuş motorunuz :) iyi günlerde kullanın
O beyaz kablo sanki led vs. için sonradan çekilmiş bir kablo gibi görünüyor acaba ne?. Merak içindeyim sorununuzu çözünce yorumunuzu bekliyorum :).

motoline
26 Aralık 2013, 02:55
Kusura bakmayın arkadaşlar mesajınıza geç cevap verdim okuldayım da . şöyle bi durum var o kabloyu öyle yeşil kabloya sürttüğümde stoplarda yandı ama direk sokete sokunca kısa devre yaptırdı. yarın nereden geldiğini çeker atarım arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Elinize sağlık çok güzel olmuş motorunuz :) iyi günlerde kullanın
O beyaz kablo sanki led vs. için sonradan çekilmiş bir kablo gibi görünüyor acaba ne?. Merak içindeyim sorununuzu çözünce yorumunuzu bekliyorum :).

eyvallah kardeşim sağolasın :)

serkanADH13
26 Aralık 2013, 03:50
sanıyorum senın tesısatında bır kabloda kopukluk olusmus veya arka fren musurune kablo eklenmıs ve o kabloda arka fren pedalındakı müşüre baglı olabılır,
fren ışıklarını yakıyor galıba,
ve soketı takıncada ter bır gırıse denk gelıyor olabılır,
kontrol etmelısın soketlerdekı kablolar bır bırını karsılıyormu dıye,,,

motoline
26 Aralık 2013, 04:17
aynen arka fren dedin de aklıma geldi şuan . ön freni sıkınca fren lambası yanıyor ama arka fren i sıktığımda yanmıyor. ben en iyisi yarın ayrıntılı fotoğrafını çekip atayım bi incele sende kardeşim yardımının dokunacağına inanıyorm :)