PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Husaberg FE450 aşırı eksoz patlaması

blamir
17 Aralık 2013, 00:17
Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım bir motor ile alakalı yorumlarınızı bekliyorum. Eksoz anormal şekilde patlama yapıyor. Video ekledim. Bu kadar fazla patlatması normalmidir ?
Not: Bu gün kullanım klavuzunda yazan hava ayarını yaptım. Kısa jet için 0,5 tur uzun için 2,5 tur çevirin diyordu. Önce 2.5 turu denedim ve karışımı iyice zenginleştirdim sanırım. İlk çalıştırma jikle çekili gibi çok rahat oldu fakat sonrasında jikle kapalı olduğu halde boğaz kızarmaya başladı. Vaktim olmadığı için 0,5 turu deneyemedim.

Yorumları alayım.
SLa6WsULkhY

zaferkarizma
17 Aralık 2013, 01:17
usta egzos patlamaları buji , subap ayarı ve hava ayarından kaynaklı yapar.subapları iyi ce dinleyin rölantide ve cok hafif gaz verip aynı gazda tutup çalışmasını dinleyn bana egzos subapı ayarsızmış gb geldi.

agrasiwe
17 Aralık 2013, 01:35
şahin eksozumu var dicem konu dağılmasın :D o nasıl patlama öyle

blamir
17 Aralık 2013, 01:48
usta egzos patlamaları buji , subap ayarı ve hava ayarından kaynaklı yapar.subapları iyi ce dinleyin rölantide ve cok hafif gaz verip aynı gazda tutup çalışmasını dinleyn bana egzos subapı ayarsızmış gb geldi.

Dediğiniz olabilir. Bunu aklımda tutucam. Sorunu kendim çözemessem sanırım bir ustaya götürmek gerekecek.

şahin eksozumu var dicem konu dağılmasın :D o nasıl patlama öyle

Millet bu sesi alabilmek için dünya para döküyor :D

F54
17 Aralık 2013, 02:18
Buji araligana BIR bak

blamir
17 Aralık 2013, 02:42
Buji araligana BIR bak

İlk fırsatta onuda kontrol edicem. Teşekkürler.

blamir
17 Aralık 2013, 17:39
Farklı yorumlarada açığım. Var mı başka fikri olan?