PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramzey Kalipso 150 lik Marş Basıyor Ama Motor Çalışmıyor

asipatron
15 Aralık 2013, 14:46
Motorumu 3 Kullanmadım 4.Gün Çalıştırdım Kullandım Ancak Ertesi gün uyandım çalıştırıyım dedim çalışmadı iyi güzel akü bitmiş olabilir dedim aküsünü sarj ettim aküyü şarj ettinden sonra marşa bastım marş basıyor ancak motor çalışacak gibi oluyor ama çalışmıyor bir kaç defa denedikten sonra ekgozdan siyah duman çıkıyor napcamı bilmiyorum aküsü var marş basıyor ama çalışmıyor elimle yapabilirmiyim ...

serkanADH13
15 Aralık 2013, 15:59
ilk önce depoya bak benzın varmı,
sonra karburatorun en alt kısmındakı duz tornavıdalı yerı gevset ve benzın aksın 2..3 sanıye,
tekrar dene,
olmadı ıse,
buji başlıgını cıkart ve bujının gırdıgı yere bır tornavıda sok ve motor bloguna degdır ve marsa bas,
kıvılcım cıkmalıdır,
cıkıyor ıse bujıde sorun olabılır veya karburator tıkanmıs olabılır,

yok kıvılcım cıkmıyor ıse motorun stop elemanlarını kontrol et,''yan ayaklık,elden stop butonu''

eger onlarda sorun yok ıse motorun CDI yanı beyinini bul ve beyındekı siyah beyaz kabloyu kes,
atesleme gelmelıdır,,,

asipatron
15 Aralık 2013, 18:23
benzim var denedm tik tik ediyor yine calismiyor

Vwgmk2
15 Aralık 2013, 19:19
Sorun büyük ihtimalle bujide aynısı başıma geldi bujinin kafasını yağladıysa ateşleme yetersiz oluyor bujiyi söküp temizleyin birazda kafasını ateşe tutun ucundaki benzin yanıcaktır daha sonra yerine takın eğer yine olmazsa ya karbüratöre pislik gelmiştir yada bujiye elektrik gelmiyordur.

durocan
11 Kasım 2015, 10:09
benzin hortumu sıkışmış ondan