PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MZ ETZ 125 / 150 MOTOR BLOĞU SÖKME - TAKMA (Videolu Profesyonel Çekim)

muhendisane
09 Aralık 2013, 22:16
Merhabalar,

MZ tarafından stüdyo ortamında çekilen, eski fakat ihtiyacı olan için çok yardımcı olacak bir video. Lisan Almanca fakat görsel olarak takip edebilirsiniz.

gk4xiRYBtAE

ferhatkars
09 Aralık 2013, 23:33
film gibi baştan sona kadar izledim...
gözünü sevdiğim 2 zamanlı motor... subap yok itici yok...
pistonu taktın mı ateşleme de varsa tamamdır...:)
mz jawa diyince akan sular durur...:bounce:
350 jawanın da böyle bir videosu var mı bir bakayım...

muhendisane
10 Aralık 2013, 00:22
film gibi baştan sona kadar izledim...
gözünü sevdiğim 2 zamanlı motor... subap yok itici yok...
pistonu taktın mı ateşleme de varsa tamamdır...:)
mz jawa diyince akan sular durur...:bounce:
350 jawanın da böyle bir videosu var mı bir bakayım...

Evet hocam, iki zamanlı motorlar mekanik açıdan çok avantajlılar. Ayrıca emme-sıkıştırma ve patlama-egzost işini piston üzerinde çözmek ve yağlamayı da, benzine yağ karıştırıp tüm bloğu gezdirerek halletmek dahiyane bir fikir...

Buna binaen, bizim mahalledeki bir çocuğun mobiletiyle bir tur atmıştım. O motorun çıkardığı ses ve gaz tepkisi beni ilginç bir şekilde çok etkilemiş ve istemsiz mutluluk kahkahaları attırmıştı :)

350 jawa'nın şöyle bir videosunu buldum;

Video başlığı da rusça fakat yan tarafta açılan video isimlerinin son rakamlarını takip ederek seriye devam edebilirsiniz.

Dili rusça: L3M1i5JE6XM

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

Şöyle bir video da buldum. Bu ingilizce;

ScUTNdUSchI
cKCkJg0Kg10
oQ2UdC75LXs
lvtoTyCB-AQ

ferhatkars
10 Aralık 2013, 15:06
Evet hocam, iki zamanlı motorlar mekanik açıdan çok avantajlılar. Ayrıca emme-sıkıştırma ve patlama-egzost işini piston üzerinde çözmek ve yağlamayı da, benzine yağ karıştırıp tüm bloğu gezdirerek halletmek dahiyane bir fikir...

Buna binaen, bizim mahalledeki bir çocuğun mobiletiyle bir tur atmıştım. O motorun çıkardığı ses ve gaz tepkisi beni ilginç bir şekilde çok etkilemiş ve istemsiz mutluluk kahkahaları attırmıştı :)

350 jawa'nın şöyle bir videosunu buldum;

Video başlığı da rusça fakat yan tarafta açılan video isimlerinin son rakamlarını takip ederek seriye devam edebilirsiniz.

Dili rusça: L3M1i5JE6XM

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

Şöyle bir video da buldum. Bu ingilizce;

ScUTNdUSchI
cKCkJg0Kg10
oQ2UdC75LXs
lvtoTyCB-AQ

videoları şimdi tek tek izleyeceğim...teşekkür ederim abicim...
bu da benim otoparkta çürüyen jawamdan bir hatıra...
http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vcms5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)