PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyaller çalışmıyor.

Konca
09 Aralık 2013, 01:15
Arkadaşlar motoruma 1 haftadır binmiyordum öyle bi yanına gitdim çalıştırayım dedim 3. marştan sonra çalıştı sanırım soğukdan diye düşündüm kornaya falan bastım çalışıyor arka stopda öyle fardada bir sıkıntı yok fakat sinyal vermiyor sigortaları kontrol ettim hiç biri sorunsuz fakat sinyaller çalışmıyor.

Motosikletim kapalı garajda muafaza ediliyor bundan 1 hafta öncesine kadar motor yağı değiştirdim o gün sorunsuz çalışıyordu.Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)

Arda_Karaca
09 Aralık 2013, 01:17
Flaşör bozuk olabilir mi? :)

Konca
09 Aralık 2013, 01:19
3000 km deki motorda bozulması normalmi :silent:

ne sağa nede sola sinyal verebiliyorum saten bizim motorlarda 4 lü yok :)

PysLre
09 Aralık 2013, 01:38
motor çalışıyormu peki?

Konca
09 Aralık 2013, 01:42
Abi motorda hiç bir sorun yok herşey çalışıyor tek çalışmayan sinyaller

PysLre
09 Aralık 2013, 01:45
Sigorta da bi sorun olabilir mi. Yada akü de yetersizlik ? yetersizlik olsa motor çalışmaz gerçi ama

Konca
09 Aralık 2013, 01:50
Sigorta da bi sorun olabilir mi. Yada akü de yetersizlik ? yetersizlik olsa motor çalışmaz gerçi ama

sigortalar sorunsuz :(

PysLre
09 Aralık 2013, 01:53
sigortalar sorunsuz :(

Geçmiş olsun yukarda arkadaşın da dediği gibi flaşör ozaman. Sigorta sağlam akü sağlam tek kalan şey flaşör

mhmtesk
09 Aralık 2013, 01:56
Furkan boş ver kışın binme :cherry: sezonu kapat ben gibi yazın düzerlir kendiliğinden :queen:

Bu arada bu gün yeni açılan motomax mağazasına uğradım. o sana dediğim eldivenlerden vardı fiyat olarak 350 TL. dedi. 300 TL. idi bi ara internet fiyatı. :pl:

Hiç bir ürünün üstünde fiyat etiketi yoktu, bide açılışa özel %30 indirim yazmışlarya direk çıktım mekandan. :king:

Konca
09 Aralık 2013, 01:59

yarın bi servise gideyim ozaman garantiden değiştirteyim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Furkan boş ver kışın binme :cherry: sezonu kapat ben gibi yazın düzerlir kendiliğinden :queen:

Bu arada bu gün yeni açılan motomax mağazasına uğradım. o sana dediğim eldivenlerden vardı fiyat olarak 350 TL. dedi. 300 TL. idi bi ara internet fiyatı. :pl:

Hiç bir ürünün üstünde fiyat etiketi yoktu, bide açılışa özel %30 indirim yazmışlarya direk çıktım mekandan. :king:

abi bizde gezdik sana söylicektim valla karşılaşınca knoxlarla şok oldum kanguru derisiymiş bide baya kurcaladım ozaman :D çok uçuk kaçık markası belirsiz ürün var :(

esc
09 Aralık 2013, 02:30
Sinyallerin led değilse sorun %99 flaşörden kaynaklanıyor. Eğer sinyallerin led ise sorun farklı olabilir. Ön-arka farketmez birisi arızalandığı zaman o taraf komple yanmaz hale gelir. Sen iki taraf da yanmıyor diyorsun. İki tarafta da birer sinyalin arızalanması gerek ki bu da düşük bir ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Flaşör arızaları genelde nem almasından kaynaklanır. Flaşörü söküp tiner ya da alkolle temizledikten sonra kurumaya bırak. Tamamen kuruduktan sonra bir dene bakalım düzelebilir.

İmportant
09 Aralık 2013, 15:36
Lamba ve bağlantıları kontrol edin.

Murat 48/30
09 Aralık 2013, 15:39
Açık alanda kalsaydı sinyal koluna wd40 sık derdim, bu aralar çok kişi oksitlenme nedeniyle bunun gibi şeyler yaşıyor.

mtasdel60
09 Aralık 2013, 15:40
Belki de düğme bozuktur

Ramazan Can
09 Aralık 2013, 15:47
sonuç banada flaşör gibi geldi...

_arda_
09 Aralık 2013, 16:03
başımıza gelmeyen şey digil flasor bozulmus dok tak bi dene derim ben sorunun bu bnce