PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 km sonra stop ediyor 5 dk sonra devam.

mstf_gnc
07 Aralık 2013, 02:45
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var..
az çok bilgim var. yeni motor aldım asya swift 170cc 5 vites
almasaydım ama çin falan işimizi görsün yeter dedik cbf in üstüne motor bilmeyiz o başka.
sorunum ise

çok güzel çalışıyor ilk çalıştırma falan jigle olsun gaz yemesi olsun mükemmel,
motorla gezintiye çıkıyorum 4-5 km sonra ne oluyosa motorun bujiye giden elektiriği kesiliyor,
5 dakika sonra hiç bişi yokmuş gibi geliyor. ışıklarda falan hiç bi sorun yok sadece bujiye gelen 1000voltluk enerji gelmiyor.

bobinden desem acaba ısınınca kesiyomu ince sarım olduğundan hiç çalışmamalı diyorum,
cdi var deponun altında ona baktım 5 uçlu onu çıkarttım motor çalışmaya devam etti. taktım yine çalıştı.

sizce sorun ne olabilir
servise gitsem saten asya servisleri çakma bisikletçi adam paramparça edicek arızayı bulmak için bide zaman kaybım çok olacak en az 1 hafta kalır.
sadece hafta sonları çıkartıyorum alalı 2 ay oldu 190 km de ..

teşekkürler. saygılar..

leons
07 Aralık 2013, 19:36
Bujini değiştir, bazı bujiler 100 kmde bile bu sorunu verebiliyor, ngk bile dahil bu konuya. Böyle aptal davranışlar genelde bujiden kaynaklanır.

Lucas
07 Aralık 2013, 19:43
Ayaklık switch'ini (müşürünü) kontrol et.

Ramazan Can
07 Aralık 2013, 19:45

ağzımdan aldın lafı......

canerol
07 Aralık 2013, 20:25
bu ayaklık müşürü ne allahın belası bişe motoru aldığımda ilk işim onu iptal etmek oluyor :)

Ramazan Can
07 Aralık 2013, 20:30
bu ayaklık müşürü ne allahın belası bişe motoru aldığımda ilk işim onu iptal etmek oluyor :)

ah ah kurye iken cbf 250 lerden ne çektik...

Lucas
07 Aralık 2013, 21:30
ağzımdan aldın lafı......
Paran çoksa cebinden onu da alırım :queen:

mstf_gnc
08 Aralık 2013, 02:36
müşürü ilk gün iptal etmiştim çok gereksiz bişey saten..
buji ise ateşleme gelmiyorki arızalı olsun kabloyu bizzat çıkartım bakıyorum ateşleme yok