PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön catal değişimi

underu6767
02 Aralık 2013, 21:54
s.a. arkadaşlar ben coktandır üyeliğim vardı ama tanışmak fırsat olmadı. benim minsk 125 e motorum var bunun ön freni ne yaptıysam duzen tutmadı bunun öne disk fren takmayı dusunuyorum eski bir mz motor bulup onun ön duzeni komlpe buna geçirebilirmiyim bunun hakkında fikri olan varmı şimdiden teşekkurler

serkanADH13
02 Aralık 2013, 23:56
dostum MZ ön amortısor boruları ıle mınsk'ın amortısor boruları bır bırıne uyumsuzdur,
cok ugrasılırsa eger belkı komple alt ust mesnet (platın) uydurularak monte edılebılır,,,

şansınız bol olsun...

underu6767
03 Aralık 2013, 00:00
dreksiyondan lastige kadar komple değiştircem bu şekilde olmazmı direk hiç bozmadan ordan alıp oraya takcam amortsorleri ayırmadan

serkanADH13
03 Aralık 2013, 00:29
dostum FURŞ TAKIMI yanı dıreksıyon bılyalarının gırdıgı yuvalar bır bırı ıle aynı degıller,
mınsk alt platini ile mz platini bir değiller,
o sebepten olmaz,,,

bak resımde gosterdıgım yerler her ıkı motordada aynı kalınlıkta ıclerı aynı genıslıkte ve uzunluklrı aynı boyutlarda olmalıdır ki uyum saglasın,,,

http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v3xqc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

rambomert
03 Aralık 2013, 00:35
bizdede minsk var ön firen güzel tutuyor bence balataları değiş sen belki balata bitmiştir ama disk olsa güzel görünürdü motor :thumleft:

underu6767
03 Aralık 2013, 01:06
anlıyorum peki mınsk e uyabilcek baska marka varmı bildigin veya disk fren yapabilceğim baska bi yöntem

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

balataları yeni değiştirdim sıkıntısı yok illa bi sıkıntısı cıkıyo frenden guvenemiyorum dısk fren daha mantıklı gelıyo bana ve daha guzel duruyo motorda :queen:

cenkito
03 Aralık 2013, 03:13
anlıyorum peki mınsk e uyabilcek baska marka varmı bildigin veya disk fren yapabilceğim baska bi yöntem

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

balataları yeni değiştirdim sıkıntısı yok illa bi sıkıntısı cıkıyo frenden guvenemiyorum dısk fren daha mantıklı gelıyo bana ve daha guzel duruyo motorda :queen:

motorun ön düzeni söküp parcacılara gidersen illaki uygun parca bulunur,

ama kafadan su model uyar diyebilmek ,için minsk i de, uyumlu modelide iyi bilen birisi lazım oda cok zor