PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratör temizliği

xgjao
30 Kasım 2013, 22:08
motorumu bayadır kullanmıyorum iyi bir temizliği haketti kerata :cherry: temizliği nasıl yapacağımı bilmiyorum ama bilen abilerimiz varsa bi yardımcı olsanız (motorum 150 cc xgjao)

canerol
01 Aralık 2013, 01:03
karbüratörü eline al tornavida ile sökülen her yerini sök :) ama söktüğün yerleri unutma
başına bi iş gelirse beni tanımıyorsun :)

elantronikçi
01 Aralık 2013, 08:07
Hava ve benzin giriş borularını öncelikle sökmen lazım motorla bağlandığı yerin arasında conta olacak, hangi yönde çıkardıysan o yönde takmaya dikkat etmelisin. Çıkardığın parçaları benzin ve diş fırçası ile, wd-40 gibi her hangi bir sprey ile ya da basınçlı hava ile temizleyebilirsin. Önemli olan karbüratörün memelerini güzelce temizlemen. Denemeden öğrenmek olmaz. Kolay gelsin.

xgjao
01 Aralık 2013, 20:40
elimde eski karbüratörüm var önce onun içini açıp onu temizlicem ondan sonra şimdi çalışan karbüratörümü temizlicem işi garantiye alıyorum :)

Carbondioxid
01 Aralık 2013, 20:43
Pirinç (sarı metal) parçaları söker takar iken azami dikkat edin, malesef benim hava jetini sıkarken kırdım, aşırı güç yada ters kuvvet uygulamayın.

M.balibey
01 Aralık 2013, 21:36
ben temizlemek için söktüm 40 derece havda dahi jiklesiz çalışmıyor serviste yapmak istemedi tavsiye etmem onun yerine sökmeden temizlemeye yarayan spreylerden sık

cenkito
01 Aralık 2013, 22:33
ben temizlemek için söktüm 40 derece havda dahi jiklesiz çalışmıyor serviste yapmak istemedi tavsiye etmem onun yerine sökmeden temizlemeye yarayan spreylerden sık

hava ayarını yapamamıssın, jıkle giren hava miktarını azaltıp zengin karısım olusturur.

toplama esnasında hava ayar vidasının ayarını tutturamıssınız belli ki

bassturbin
01 Aralık 2013, 22:54
Temizlemene gerek yok karbüratör kirlenmez emin ol...

sinanteknik
01 Aralık 2013, 23:09
Karbüratör kirlenir yakıtla alakalı Eski scooter'imden biliyorum temizlemek baya uğraştırıyor hiç uğraşma git bii ustaya temizligini ayarını yaptır...

M.balibey
02 Aralık 2013, 01:40
hava ayarını yapamamıssın, jıkle giren hava miktarını azaltıp zengin karısım olusturur.

toplama esnasında hava ayar vidasının ayarını tutturamıssınız belli ki

valla bişeyi beceremedim o kesin hangi vidanın neye yaradığını bilsem ayarlıcam ama onu bulamadım şimdi karbüratörü hiç sökmeden iki ayar yapıla biliyor biri rölantiyi ayarlıyor diğeride benim bildiğim hava ayarı fabrikan 2.5 3 tur arası geliyor aynı o şekilde ayarladım fakat hava filtresine bağlanan kısımda da iki küçücük pirinç vida var

xgjao
07 Aralık 2013, 14:03
ben temizlemek için söktüm 40 derece havda dahi jiklesiz çalışmıyor serviste yapmak istemedi tavsiye etmem onun yerine sökmeden temizlemeye yarayan spreylerden sık açıp temizlemiş gibi temizlermi o spreyler ?

bazen25
07 Aralık 2013, 15:26
Bilmiyorsanız kurcalamayın :) başınıza daha büyük sorunlar açabilir .Ancak temizlenmeye ihtiyacı varsa işi bilen birinin yapmasını öneririm. Birde benzin musluğunu kapatın altında tahliye vidası vardır onu açın karbürötürün içindeki benzin ve su varsa tahliyeden akacaktır ve bence yeterlidir.