PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ninja 250R (Seyir halinde stop)

lReaLErroRl
15 Kasım 2013, 00:41
Arkadaslar kısa bır sure once aldım motorumu beyaz bır nınja

motorumu ılk aldıgım zaman sehırler arası bı yolda benzınımı fulledım (hala aynı benzını kullanıyorum) motorum haraket halınde ıken 100 km lık yolda 3 kere stop ettı.ayak musuru ile ilgili olabılır dedik direk baglantı yaptık yanı müşürü iptal ettik sorun hala aynı bu sorunu verınce herhangı bı lamba yanmıyor yanı fI gıbı bırsey haraket halınde ıken bıle kontagı kapatıp acınca mars alıyor sızce sebebı ne olabılır ?

Shrieker
15 Kasım 2013, 00:48
Deponun havalandırma hortumu varsa onu kontrol et. Bükülme falan olmuşsa depo havasız kalıp stop ettiriyor olabilir. Gerçi Avrupa'daki ninjalar enjeksyonlu, enjeksyonlu motorda böyle sıkıntı olur mu bilemiyorum.

sysroot
15 Kasım 2013, 00:53
Hava ayarlarını kurcalayan oldumu hiç ? Kontrol ettirmeni öneririm.

lReaLErroRl
15 Kasım 2013, 01:00
Evet motorum enjeksıyonlu havalandırma hortumu hakkında pek bı fıkrım yok yanı olup olmadıgına daır
hava ayarlarını pek kurcalamadım ama kontrol ettırecegım tesekkur ederım

mstf_gnc
15 Kasım 2013, 02:04
buji kablosuna dikkat et kaçak var gibi bobinden bujiye olan kabloyu sök yeniden tak.. bazen öyle basit şeylerden olurku büyük arızalar. :D

Serk21
15 Kasım 2013, 03:55
Ninja 250r uzun yolda surekli tam gaz gidildiginde stop ediyor ve 10-15 dk calismiyor.. bir emniyet onlemi sanirim..seninki hemen calisiyormus ilginc :/ cok mu sıkıştırıyorsun motoru?

Redneck
15 Kasım 2013, 04:44
motorun ciğeri var diye boşuna demiyolar tabi onun da canı var,yoruluyor alet,dinlenmek istiyor tabi,benim motorum bizzat benle konuşuyor abi az dinlenelim sen bi sigara iç bende bi soluklaniyim diyor.

canerol
15 Kasım 2013, 10:55
motorun ciğeri var diye boşuna demiyolar tabi onun da canı var,yoruluyor alet,dinlenmek istiyor tabi,benim motorum bizzat benle konuşuyor abi az dinlenelim sen bi sigara iç bende bi soluklaniyim diyor.
benimki öyle demiyor hiç durma devam et diyor :)
birde benzin filtresi varsa onu kontrol et yolda benzin yetiştiremediğinden stop ediyordur.