PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : balon far ampül değişimi

byanmaz
05 Kasım 2013, 17:52
Merhaba arkadaşlar,
motosikletim farklı bir model ama motorumda ybr 125'e ait şu farın aynısı var: http://www.rialli.com/urunler/190_yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/5770__far-komple-2006-model-ybr-1kalite/

uzun ampul patladı, kısa far'ın da aydınlatmasından memnun değilim. ikisini de değiştirmek istiyorum. farın çevresindeki krom çerçeve vidalı. bunu mu sökmem lazım yoksa ampuller arka taraftaki plastik kapak sökülerek mi değiştiriliyor ? ne tür ampul almalıyım. kısası uzunu farklı mıdır ? ampul çekerek mi çıkarılır özel alet mi lazımdır ? pek becerekli bir adam değilim, olurunu olmazını öğrenmeden işe girişmek istemedim. ev tamir etmeye çalışıp bozduğum ıvır zıvırlarla dolu:)

motorun kitapçığında en fazla 35watt'lık ampul kullan, demiş. buna dikkat edeceğim.

varan22
05 Kasım 2013, 20:05
O farın içinde tek bir tane ampül var oda H4 35 watt uzun kısa tek bir ampülün içinde. Yani uzunu ayrı kısası ayrı ampüllerden değil. Ampülü arka taraftan takacaksın ama anlattıklarına bakılırsa sen hiç bulaşma git bir tamirciye 10 tl 35 watt h4 philips ampüle 5 tl de ustaya verip hallet...

byanmaz
05 Kasım 2013, 21:03
teşekkürler.