PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbüratör sorunu, tekleme

heia2654
31 Ekim 2013, 17:10
Herkese merhaba,

Son zamanlarda beliren bir sorunla başa çıkmaya çalışıyorum. Yardımlarınız bekliyorum.

Karbüratörlü Hyosung GT 250 motosikletim şehir içinde 90-100 km/s altı hızlarda sorunsuz çalışıp ivmelenmesi pürüzsüzken ne zaman ki 100 km/s civarı 1-2 dakika kadar sürüyorum, önce gaz kesiyor, sonra teklemeye başlayıp sonunda stop ediyor. Kenara çekip 2 dakika bekleyince yine sorunsuz marşa basıp gidiyor. Sonra yine aynısı.
Kenara çektikten sonra jikleyi biraz açıp marşa basarsam 1 dakika bile beklemeden çalışıyor.

Depodan karbüratöre kadar giden bütün aksamı kontrol ettim, tıkanıklık yok.
Akü yeni, voltajlar olması gerektiği gibi ve bobinler sorunsuz.
Karbüratörün bir yerlerinde vakum kaybı ya da boğulma oluyor diye düşünüyorum. Bir ihtimal de diyaframın yırtılmış olması.
Diyaframın ne şekilde çalıştığını detaylı bilen varsa da açıklarsa sevinirim.

Fikri olanlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

mckayrak
01 Kasım 2013, 02:17
Depodan gelen benzin, harcanan benzini karşılayamıyor. Hiç bir yerde tıkanıklık yok ise, sorun şamandıradan kaynaklanıyor olabilir.

heia2654
23 Kasım 2014, 23:10
Üzerindeni uzun zaman geçti ama çözümü anlatayım yine de. Şamandıradan motorun çektiği kadar benzin gelmediğini düşünerek tıkandığı sonucuna vardım. 5-6 ustaya gidip alakasız cevaplar aldıktan sonra depoya 1 tane temizleyici katkı atıp jikle hafif açık gezerek sorunu çözdüm. Bilginize. Hemen karbüratörünüzü açtırıp alakasız işlemler yaptırmayın.

ogzcngdk
23 Kasım 2014, 23:42
Üzerindeni uzun zaman geçti ama çözümü anlatayım yine de. Şamandıradan motorun çektiği kadar benzin gelmediğini düşünerek tıkandığı sonucuna vardım. 5-6 ustaya gidip alakasız cevaplar aldıktan sonra depoya 1 tane temizleyici katkı atıp jikle hafif açık gezerek sorunu çözdüm. Bilginize. Hemen karbüratörünüzü açtırıp alakasız işlemler yaptırmayın.

evet katılıyorum karbratör durduk yere açılacak birşey değil bu durumda önce bir katkı falan kullanın. ama hava filtresi ile karbratör arasınada bakın derim orda manifoldlar var. belki sorun benzin değil hava kaynakldır.

mterayes26
24 Kasım 2014, 05:15
bu olay o kadar çok yere çıkıyorkı , şamandıra kısık kalmış yazacaktım ilk cevap . Tuhaf bır çözüm ama