PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elcik takılı kalıyor

muhiddnevrn
28 Ekim 2013, 15:23
kopan gaz telini değiştirdim paneli söktüm.ilk panelin altından teli geçirdim daha sonra elciğe taktım paneli kapattım.marşa basıyorum motor çalışmaya bi başlıyor sürekli gaz veriyor sorunu çözemedim herşeyi yerine tam oturdum ama nereye takılıyor anlamıyorum.

boora
28 Ekim 2013, 20:34
Karbüratör un içine giren gaz telinin bağlı olduğu ucunda iğne olan plastik bir parça var. Onu doğru taktigina emin misin onun üzerinde yuvaları var onları denk.getirip yerine öyle sokman gerek yoksa gaz kolu geri dönmüyor

Memolale
28 Ekim 2013, 21:21
Karbüratör un içine giren gaz telinin bağlı olduğu ucunda iğne olan plastik bir parça var. Onu doğru taktigina emin misin onun üzerinde yuvaları var onları denk.getirip yerine öyle sokman gerek yoksa gaz kolu geri dönmüyor

Boora abi seninde bilmediğin yok ;D

muhiddnevrn
28 Ekim 2013, 21:24
Abi valla orada biraz problem yaşadım parça falan düşmüş olabilir.ama elcikde herşey yerli yerinde teli geriyor geride atıyor sorun elcikde diye tahmin ediyorum marşa basar basmaz motor çıldırıyo veriyo gazı.birde elciği çıkarıp denedim teli elimle çekiyorum herşey normal o şekilde.

cenkito
28 Ekim 2013, 21:40
gaz kolunu takmadan motoru calıstır, eger normal calısıyorsa sorun kesin elciktedir.

o zaman kola yogunlas

boora
28 Ekim 2013, 22:47
Boora abi seninde bilmediğin yok ;D
Bilmek değilde deneyim. Kendi motorumu sokup taktigim için karsilastigim şey o yüzden
;)

adem80
29 Ekim 2013, 00:26
gaz pistonunu çıkar, yukarı kadar çek. Rolanti vidası var karburatör üstünde. Gaz pistonunda oraya denk gelecek çentik, girinti var. Oraya denk getir. Oraya denk gelince gaz pistonu hoop diye aşağı düşer. Üst kapağı güzelce sık.

cenkito
29 Ekim 2013, 00:32
gaz pistonunu çıkar, yukarı kadar çek. Rolanti vidası var karburatör üstünde. Gaz pistonunda oraya denk gelecek çentik, girinti var. Oraya denk getir. Oraya denk gelince gaz pistonu hoop diye aşağı düşer. Üst kapağı güzelce sık.

özelden yazdım aynısını, o iş halloldu. şimdiki sorun: bence gaz kütüğünü tam oturtamı. gaz kolu takılı diyor

muhiddnevrn
29 Ekim 2013, 00:50
abi elcigi sokuyorum hersey normal rolantide calisiyor.motoru calisir vaziyette birakiyorum teli panele takiyorum paneli kapatip gaz veriyorum hop takiliyo.elcikte sikinti var heralde ama takilacak hicbisey yok hersey yerinde

cenkito
29 Ekim 2013, 00:57
gaz elciğinin içinde siyah bakalit bir parca vartelin onun içinden düngün vaziyette gecmesine dikkat et

birde gaz kütüğünü cok sola dogru cekip vidalarını sıkma gaz kolu rahat oynayacak sekilde montaj yap

muhiddnevrn
29 Ekim 2013, 21:32
abi elcikde falan sorun yok herşey düzgün.sanırım tel hatalı.
http://u1310.hizliresim.com/1g/x/u1hpq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

sorun halloldu.yardımmcı olan herkes sagolsun telin ayarını görmemişim :pr: