PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YBR ESD Motor Bloğu boyama

Agv
28 Ekim 2013, 02:00
Arkadaşlar siyah renk zincir kullanıyordum farketmedim kir falandır dedim fakat sonra baktım ki aşınmalar ve motor bloğunun üstünde vs. aşınmalar bulunduğunu gördüm. Canımı çok sıktı 5.000 km'de motosiklet. Bu kısmı nasıl boyayabiliriz? Titiz biriyimdir fakat böyle bir olay canımı baya sıktı. Nasıl çözebiliriz boya vb. durumla? :pale: Ne kadara patlar bize?

Agv
31 Ekim 2013, 18:31
Arkadaşlar boya rengini nasıl tutturacağız peki? :(

designed44
03 Kasım 2013, 09:17
arkadasim bırak öyle kalsın zaten bidaha asla orjinali gibi olmayacak bundan sonrası için önlem al.
motor bloğunu boyamak için motoru tamamen dağıtman lazım 5000 kmde motoru boya icin sökmek pek akıllıca değil
bütün parçalarìnı boyaman lazım ton farkı olur zaten senin yaptıgın boya orjinalinden daha dayanıksız olacak hiç uğraşma eğer sadece zincir kapağında soyulma varsa yansanayisi 20 lira al tak diger kısımlarada güzel bir pasta yap emin ol gözüne daha güzel görünür.

Agv
03 Kasım 2013, 14:54
arkadasim bırak öyle kalsın zaten bidaha asla orjinali gibi olmayacak bundan sonrası için önlem al.
motor bloğunu boyamak için motoru tamamen dağıtman lazım 5000 kmde motoru boya icin sökmek pek akıllıca değil
bütün parçalarìnı boyaman lazım ton farkı olur zaten senin yaptıgın boya orjinalinden daha dayanıksız olacak hiç uğraşma eğer sadece zincir kapağında soyulma varsa yansanayisi 20 lira al tak diger kısımlarada güzel bir pasta yap emin ol gözüne daha güzel görünür.

hocam peki zinciri ne ile kaplayabiliriz? yani kullandığım zincir siyaha boyanmış bu yüzden sıcak motoru bağlarken o boya erimiş ve batırmış hepten.. zinciri ne ile kaplayabiliriz bir daha çizmemesi için? Görüyorum hazır satılan zincirlerde mesela polyester malzeme ile kaplanmış zincir.. çok sağol hocam bu arada tavsiyen için.